Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha magányosak lennétek,...

Ha magányosak lennétek, hazaköltöznétek a szüleitekhez?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 6 éve élek egyedül Pesten. Vidékről költöztem fel, azóta havonta/kéthavonta járok haza.

Szeptember óta érzem, hogy nagyon magányos vagyok, február óta járok pszichológushoz is.


-Az egyik legjobb barátnőm Németországba költözött, nyár óta egyszer találkoztunk.

-Az egyetemi baráti társaság, amiben benne voltam, felbomlott, szétszóródott mindenki.

-Volt egy hármas barátnői társaságom is, ott én lettem "kiutálva", mert vizsgaidőszakban nem értem rá bulizni, balatonozni állandóan.

-A másik legjobb barátnőm szeptember óta dolgozik főállásban, párkapcsolata is lett, így én az utolsó helyre csúsztam nála, közölte, hogy ő 2 havonta tud a barátaira időt szakítani, másnak is elég ennyi, nem tud mit csinálni, ha nekem ez kevés.


Én csúsztam az egyetemmel, ebben a félévben 2 délelőtt van, amikor bent kell lennem, azon kívül általában itthon vagyok. Van egy részmunkaidős állásom, de az teljesen home office. Néha elmegyek sétálni, boltozni, vagy ki az Ikeába, havonta 1-2 "beülős" programom van valakivel, pl. étterem, mozi, de van, hogy napokig ki sem lépek a lakásból, vagy éppen csak anyukámmal beszélek.

Magányos vagyok, egyre inkább befelé fordulok és ez a hangulatomra is rányomja a bélyegét. Anyukám azt mondja, hogy költözzek haza, minek ülök Pesten a lakásban, otthon legalább elfoglalom magam. Igen, mert ha 2 hónapban 2 napra hazamegyek, abba sűrítek bele mindent, de alapjáraton otthon, vidéken pl. programlehetőség sincs, a legtöbb korombeli elköltözött, vagy aki nem, férjjel, gyerekkel van ott. Félek, hogy ha hazamennék, az még rosszabb lenne, mert nem hiszem, hogy sokat dobna az életkedvemen, ha a régi szobámban kéne legyek állandóan, kb. gyerekszerepben.


Mert szeretem anyát, de a férjével nehezen jövünk ki, ő tipikusan olyan, aki kötözködik, ha unatkozik. Miért vagyok otthon, miért hason fekve tanulok, miért vagyok hosszú nadrágban nyáron, miért vagyok bent ebben a jó időben stb. Anya is olyankor kb. elszámoltat mindenről, hová megyek, miért megyek, meddig leszek, minek megyek boltba... Én meg azért már jó ideje egyedül élek, megszoktam, hogy nem kell alkalmazkodnom, nem tör rám a hálószobámban senki este 9-kor, hétvégén nem b.sztatnak, ha éppen 10-ig alszom.

De közben meg nem lennék egyedül, van két kutyánk, velük is elfoglalnám magam.


ápr. 27. 21:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%
Menne az, akinek két anyja van. Örülök, hogy leléphettem. Még egyszer oda vissza? Soha. Előbb mennék a híd alá.
ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, de nálunk baráti viszony is van a szüleim és köztem. Teljes harmóniában éltünk egymás mellett, amíg nem lett kapcsolatom, és költöztem el. Sosem cseszegettük egymást, úgyhogy én biztos nem akarnék magányosan ülni egy lakásban, ahelyett, hogy a szeretteimmel éljek, csak azért mert mások emiatt megszólnának.
ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Fb on keress rá ropitomira, szinte minden hétvégére szervez csoportos túrákat, de sok más ilyen is van. Ha hazamégy nem lesz jobb. Itt a szép idő, menj valami csoporttal ki a szabadba!
ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem mennék haza.


Ha azt nézzük, nekem mi a helyzetem, akkor én is magányos vagyok, de a munka az tönkrevágja a mindennapjaimat, egy szülőm él, az is szavakkal bánt, meg ha hazaköltöznék, ismét gyerekszerepben lennék. Fizethetném a számlákat, vehetném meg hétvégére a csirkemellet és abból csinálhatnám a rántott húst, mert abból más nem is készülhet, mint rántott hús.

Ha meg nem pattogok úgy, ahogy a szülőm akarja, érkezik is a büntetés.

Azért jöttem el onnan, mert éppen munkanélküli voltam és és nem találtam ott helyben állást...és munkanélküliként is én fizettem a számlákat, a fogyó pénzből. De amiért nem keltem fel reggel, jött a büntetés, mert amikor ő ment aludni, akkor azzal a netet is elvette. Én meg nem mertem ellenkezni.


Visszatérve rád, nem lenne jó hazamenni. Nyilván arra a pár napra tök jó, tökre örülnek neked, de ugye az csak pár nap.

Ha hazaköltöznél, érkezne már az első héten a beszólás a férjtől. Aztán hallgathatnád rendszeresen és az se jó érzés, hogy "adóbevallás"ként kell elszámolnod, hogy hol voltál. De ha egyedül laksz, akkor fogod magad, elmész x boltba, veszel pl. külföldi édességet, meg veszel ezt-azt, aztán senkinek nem tartozol magyarázattal, hogy miért vetted meg, másrészt ilyen jó időben miért nem kint kapálsz-gyomlálsz.


Neten lehet ismerkedni, még ha nem is olyan jó opció (pl. facebook csoportok,de persze nem mindegyik megfelelő). Emellett hobbik is vannak, amihez elég otthon lenni, mert otthon is lehet művelni.


"-A másik legjobb barátnőm szeptember óta dolgozik főállásban, párkapcsolata is lett, így én az utolsó helyre csúsztam nála"

Még hogy butaság azt gondolni, hogy ha egy barátnál megjelenik a párkapcsolat, akkor a barátság kb kukázva lesz.

Elvileg a barátokra is kell időt szakítani, akkor is, ha az embernek párkapcsolata van.

Én is így vesztettem el egy barátomat, mert lett párja. Így lett vége számomra, egy közel 10 éves barátságnak.


Jobb, ha Budapesten maradsz, mint írod, vidéken programlehetőség sincs.

Játssz el a gondolattal, hogy mi lenne, ha a szülői házban laknál. Játssz végig gondolatban egy napot, ami már túl van a "mézes heteken/napokon". Nagy eséllyel a kimenetel negatív lenne, tehát lehetne aggódni, stresszelni, miért állnak beléd. Emellett még kevesebb lehetőséged lenne a programokra.Nyugtod nem lenne és hiába leszel 30, meg még idősebb, gyerekszerepben lennél.

ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

#22

" nálunk baráti viszony is van a szüleim és köztem. Teljes harmóniában éltünk egymás mellett"


Sok helyen ez nem így van. Meg nem is mindegy, hol élnek a szüleid, mert ha kisváros vagy falu, akkor nem a visszaköltözés a megoldás, hacsak nem ott akarasz gazdálkodni, kertészkedni vagy tudom is én.

ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
En nem koltoznek haza viszont kozel a szulokhoz igen. Ha oda tudsz koltozni a kozelukbe akkor attudsz menni hozzajuk gyakran, viszont egyedul is tudsz lenni ha nem akarod hogy kerdezoskodjenek hogy mikor mit csinalsz.
ápr. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!