Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántónak találnád, ha a...

Bántónak találnád, ha a fiad/lányod nem menne haza anyáknapjakor?

Figyelt kérdés
Egyetemista, három hetente jár haza. Az anyák napja pont második hétre esik, tehát az anyák napját követő hétvégén megy haza, ha marad a három hetente megy haza elképzelésnél. Programja elvileg nincs az egyetem városában, szimplán az az indok, hogy nem akar négy órát utazni pénteken, meg vasárnap három órát vissza, mert túl sok időt vesz el és közelednek a zh-k.
ápr. 28. 10:57
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
16%

8, felnevelt szeretettel, támogatott anyagilag a képességei szerint a továbbtanulásodban?

Ha igen, akkor igen, hálátlan vagy.

Igen, a gyerekek 99 %-a az.

Erre csak akkor jössz rá, ha te is szülő leszel.

Ha nem vállalsz gyereket, sose döbbensz rá.

ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
17%

"...szimplán az az indok, hogy nem akar négy órát utazni pénteken, meg vasárnap három órát vissza, mert túl sok időt vesz el és közelednek a zh-k."


Emiatt igen, rosszul esne. Egy héttel később is ugyanez lesz a helyzet, nem? Vagy akkorra hirtelen kevesebb lesz az utazás és hoppá, nincsenek zh-k sem? Ha nem akar jönni, ne jöjjön, de ne ilyen idióta kifogást gyártson mellé, mondja meg egyenesen, hogy nem jön és kész.

ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
80%
11, és nyilván a hála azon múlik, hogy ezen az egyetlen napon hazajön-e a gyerek... Segítek: nem.
ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok szülő, de igen, úgy gondolom, hacsak nincs rá valós, súlyos indok, akkor egy gyerek találja meg már az anyját anyák napján (ha jó a kapcsolat).

Jó indok lenne pl. ha rá következő 1-2 napban fontos vizsgája lenne, ha beteg lenne akármelyik fél, ha külföldön lenne, ha olyan munkája lenne, ahol azon a hétvégén is dolgozni kell stb. De az, hogy nincs kedve, az nem az az indok.

Én úgy csinálnám, hogy hazamennék anyák napjára (pedig ki nem állhatom ezt az ünnepet, mert szerintem is b*romság, ahol jó a kapcsolat, ott azért nem számít, ahol meg nem, ott csak hazudozás), és onnan számolnám a 3 hetet. Ennyi rugalmasságnak bele kellene férnie, szerintem.

ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
71%
Sok mammer csak ekkor érzi az életében, hogy elért vmit. Azért ez szomorú.
ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
73%

Ha 3 hetente hazajár, akkor igazán időzíthetné úgy az egyik utat, hogy az anyák napjára essen. Max a következő 3 hétben nem megy haza. Most komolyan, ez tényleg ennyire megeröltető? Ha hétfőn lenne a legnehezebb vizsga az egyetemen akkor rendben, de ennyi rugalmasság legyen már a gyerekben.

Az én gyerekem nem jön haza anyák napján, de ő 6000 km-re jár egyetemre. Nyilván eszembe se jut. De ha Szegedről nem tudna felvonatozni, az rosszul esne. És nem azért mert a gyerekemen csüngök, hanem mert egy családban azt is nézzük, hogy mi esik jól a másiknak.

ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Egyrészt mert a megsértődés infantilis, másrészt és főleg mert anyaként a legjobbat akarom a gyerekemnek. Nem magamnak. Nem várok el kényelmetlenséget, ha neki alkalmatlan az időpont. Teljesen mindegy, hogy mikor jön.
ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
27%

A bántana meg a megsértődés nálam nem ugyanazt jelenti, de úgy látszik egyedül vagyok ezzel, mert majdnem kivétel nélkül mindenki egy sértődött, duzzogó anyát képzel el.

Pedig hidd el, megbántod vele az anyukádat, ha nem gondolsz rá anyák napján SE. Akkor is ha elnézően mosolyog és nem mutatja ki.

A "nincs kedvem" nem kéne hogy indok legyen arra, hogy gondolj rá. Semmiből se állt volna úgy időzíteni, hogy akkor menj haza. De ha mégse, akkor is inkább előtte lett volna ideális felköszönteni, nem utólag.

ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
79%
A 'nem gondol rá' és a 'nem utazik vizsga előtt' nálam nem ugyanazt jelenti, és én ezzel, ellentétben a 18-assal, nem vagyok egyedül.
ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim válasza:
30%

Nem találnám bántónak.

Ha annyira szeretném látni a gyermekemet ezen a napon és ő tanul vagy épp kipiheni a hét fáradalmait, akkor fognám magam és elmennék hozzá meginni egy kávét egy kávézóban, esetleg vinnék neki egy kis otthoni sütit. Csak 8-9 óra az út akkor oda-vissza, a várakozással együtt, kellemes 2 órát el lehet tölteni közösen reggeli indulással és esti érkezéssel. Biztosan értékelné, hogy ennyire hiányzik.

ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!