Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántónak találnád, ha a...

Bántónak találnád, ha a fiad/lányod nem menne haza anyáknapjakor?

Figyelt kérdés
Egyetemista, három hetente jár haza. Az anyák napja pont második hétre esik, tehát az anyák napját követő hétvégén megy haza, ha marad a három hetente megy haza elképzelésnél. Programja elvileg nincs az egyetem városában, szimplán az az indok, hogy nem akar négy órát utazni pénteken, meg vasárnap három órát vissza, mert túl sok időt vesz el és közelednek a zh-k.
ápr. 28. 10:57
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
57%

#1 Sehol nem írja a kérdés, hogy ki mit fizet. Nekem pl home officeos melóm volt, vagy kifejezetten határidőre dolgoztam, vagy hétvégén kellett dolgoznom, nem volt releváns, hogy hol vagyok. Max, ha az adott hely körülményei nem alkalmasak a munka elvégzésére.

Mondjuk nem tudom, hogy ez a pénz kérdés miért releváns. Jó esetben nem azért megy haza az ember egyetemistaként, hogy legyen egy kötelező pofavizit a pénzért, hanem azért, mert szeretne időt tölteni a családjával.

Innentől meg miért fontos, hogy anyák napja van? Nem csak azon az egy napon akarsz vele időt tölteni, ha rendben van a kapcsolatotok. Egy hét múlva nem vihetsz neki virágot? Egy hét múlva nem szervezhettek közös programot? De. Akkor miért olyan fontos, hogy egy társadalmilag meghatározott napon tedd ezt?


#5 Igen, a wellness szálloda meg a zh-kra készülés pontosan egy kategória... :D


#7 Itt az ok az, hogy sok időt vesz el a tanulásból. Az nem elég indok?

Nálam pl hasonló az utazási idő, ráadásul van órám pénteken, csak úgy tudok elindulni, hogy ha nem késem le a vonatcsatlakozást, akkor fél kilencre érek haza, ha késik a vonatom, akkor meg eldönthetem, hogy akkor irány fél útról vissza az egyetem városába, tehát utaztam három órát, és haza se mentem, vagy megvárom a következő vonatot, ülök pár órát a vasúton, csak akkor éjfélre érek haza.

Szorgalmi időszak végén meg már potyognak be a zh-k, ilyenkor nem szórakoznék azzal, hogy elcseszem a péntek délutánom, a pakolás és utazás miatt kb a teljes vasárnapot, a családdal való időtöltésre, tanulásra meg ott a szombat. Ahelyett, hogy pénteken délután tanulnék, szombaton szintén, meg megcsinálnám a mosást, szárítást(időigényes, mert a mosodakulcsot le kell vadászni kb, mert sokan nem adják le időre :D), vasárnap meg tanulás, bevásárlás. Mert ha hazamegyek, akkor nem viszem haza a szennyest, máskor kell a kulcs vadászatot tolni, otthonról nem cipelek vissza egy raklap kaját, csak annyit, amennyit vasárnap megeszek vacsorára, meg hétfőn reggelire és ennyi, tehát a bevásárlás is marad máskorra.

Ami nem baj, de amikor tele vagyok zh-kkal... Akkor inkább nem sűrítenék mindent is hétköznapra.


#11 Szerintem ez erkölcsi kötelezettség, amikor gyereket vállalsz. Az alapokért nem korrekt elvárni a hálát. Ha nem tudod szeretni a gyereket, nincs benned az igény arra, hogy jót akarj neki, akkor benned van a baj. Az meg nem hálára méltó dolog, hogy nem vagy szrfej, mert így mindig lehet visszafelé mutogatni, hogy jó, de van nálam rosszabb, legyél hálás, hogy nem vagyok rosszabb.

Most ennyi erővel meg lehet fordítani, hogy szülőként legyél hálás, hogy a gyereked egy héttel anyák napja után látogat meg, mert mással meg szóba se áll a gyereke. Aztán meg lehetne folytatni, hogy akivel nem áll szóba a gyereke, az meg azért legyen hálás, hogy mit tom én, nem gyilkos a gyerek. És akkor a szélsőségekig fokozhatod, hogy de van rosszabb és legyél hálás azért, hogy nem rosszabb.


#12 Mondjuk a zh-k lazán kieshetnek a képből egy hét alatt. Nekem eddig úgy jött ki mindig, hogy a szorgalmi időszak közepén van több zh, meg az utolsó három hétben, de úgy, hogy fele az utolsó előtti hetet megelőző héten, a másik fele meg az utolsó héten, a kettő közt meg tök laza.

Meg most az miért kifogás, hogy három hetente jár haza, ehhez van kialakítva a rutinja, ehhez tartja is magát, mert nem olyan hétvége van, ami mondjuk hosszabb?


#14 "úgy gondolom, hacsak nincs rá valós, súlyos indok, akkor egy gyerek találja meg már az anyját anyák napján"

Miért? Máskor is lehet közös programot szervezni mondjuk. És ha nem rossz a kapcsolat, akkor úgyis keres rá alkalmat az ember. Miért kell egy random kijelölt dátum erre?

Ráadásul te még önellentmondásokban is vagy.

"pedig ki nem állhatom ezt az ünnepet, mert szerintem is b*romság, ahol jó a kapcsolat, ott azért nem számít, ahol meg nem, ott csak hazudozás"

Konkrétan elismered, hogy ha jó a kapcsolat, akkor azért mindegy, ha rossz, akkor meg azért.


#18 Honnan jön az, hogy nem gondol rá? Arról van szó, hogy a zh-k előtt nem utazik haza, valszeg tanulnia kell. Nem arról volt szó, hogy nem hívja fel, ghostolja messengeren, hanem arról, hogy egy hét múlva megy haza.

Az meg mi, hogy "anyák napján SE" gondol rá? Honnan jött ez? Onnan, hogy 3 hetente jár haza?

Meg miért lett volna ideálisabb előre felköszönteni? Anyák napja a jövő hétévégén lesz. Az egy második hétvége lenne, tehát most nem ment haza az adott gyerek, tehát a múlt hétvégén volt otthon utoljára, amikor személyesen köszönthette volna. Ami HÁROM héttel anyák napja előtt van. Azért az egy héttel utána közelebb van hozzá időben.

ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
8%

Hát oké, de akkor se gondoljon az anyjára mikor a havi apanázsnak kell éreznie. Aki hálátlan az megérdemli hogy ne támogassák. Ha nem megy haza mehet szépen dolgozni és eltartani magát. Sőt, diplomázás után se kell a szülők nyakára költözni míg nem talál munkát.


ha egyszer nem fontos a szülő, akkor se legyen ha a kérdezőnek kényelmes.

ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
17%

"Meg most az miért kifogás, hogy három hetente jár haza, ehhez van kialakítva a rutinja, ehhez tartja is magát, mert nem olyan hétvége van, ami mondjuk hosszabb?"


Mert nem ez volt a kifogas, hanem hogy "szimplán az az indok, hogy nem akar négy órát utazni pénteken, meg vasárnap három órát vissza, mert túl sok időt vesz el és közelednek a zh-k"


Nem tudom mikor vannak a zh-k, de az utazása egészen biztosan nem lesz rövidebb se egy héttel korábban, se egy héttel később. Megegyszer, ha nem akar, ne jöjjön, de hagyjuk már az ilyen bugyuta kifogásokat

ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
82%

#22 De hogy jön ide a havi apanázs? Nem tudjuk, hogy a szülők tartják-e el az adott diákot?

Meg megint kérdem, a családdal való időtöltés vagy a pénz miatt járjon haza valaki? Mert ha családi időtöltés, akkor miért fontos egy naptárban kijelölt dátum?

ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
36%

#23 Amit idéztél az azt jelenti, hogy tanulnia kell. Most komolyan ott tartunk, hogy a TANULÁS a zh-kra, amin a FÉLÉVES JEGY múlik (tehát államin bent maradás, ösztöndíj, kollégista esetén a kollégiumi férőhely) az KIFOGÁS?????

A zh-k egy részén egy hét alatt lazán túllehet valaki, ha úgy lettek meghirdetve a zh-k, és akkor már kevésbé/nem gond az, ha kiesik hét óra utazásra, meg ki tudja, hogy mennyi idő az ezzel járó teendőkkel.

ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
21%

Ez a közelednek a zh-k gagyi kifogas. Hiszen kizart, hogy pont az anyak napjat követő majus eleji heten lenne az összes zh-ja és nem esik semmi kesobbre, amikor ugyanugy faraszto egy hosszu utazassal járó hazaut.

Szoval engem bantana, hogy nem kepes hazajonni. Ezt ugyis lehetne orvosolni, hogy ok most hazamegy aztan 4 hetig nem. Es megvan a kis 3 hetes egyensulya. Csak akkor az anya se reklamaljon, hogy de mi az hogy 1 het mulva nem jossz ujra.


Meg persze ez a 3 hetes hazamenetel mar a levalos idoszak, igy ha a gyerek nem azzal i dokolja, hogy milyen budos hosszu az utazas, hanem azzal, hogy bocs, de be lett tervezve a baratokkal egy program, akkor sokkal jobban elfogadhato.


A lenyeg: anyak napjanhivjon fel vagy uzenjen. Te (ha te az anya vagy) ne keresd. Akkor elvalik lusta'e vagy le is izel:)

ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
28%
Ez csak egy ünnep.
ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
3%

25!


Akkor megegyszer: NEM TUDOM MIKOR VANNAK A ZH-K. Anyak napja május 5, jövő hét vasárnap. Ha jövő héten vannak a vizsgák, vagy a következő héten, teljesen érthető. Ha az azt követő héten, tehát 3 het múlva, akkor csak KIFOGÁS, hiszen jövő héten is pont ugyanúgy kell(ene) tanulnia.

Azt is leirom mégegyszer, hátha atmegy, hogy AZ UTAZÁSI IDO NEM FOG VALTOZNI. Az 2 hete is anyni volt, amennyi 4 het múlva is lesz

ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
23%

Ebben a felállásban kicsit bántana, azt hiszem. Mert ha jól értem, meg lehetne úgy csinálni, hogy egy héttel hamarabb jön és utána kezdődik a 3 hét újra. Ahogy mondjuk felteszem, karácsonykor is eljön, meg más alkalmakkor, nem mindig pontosan 3 hetente. Az nyilván más lenne, ha fontos programja, vizsgája lenne. Az, hogy közelednek a zh-k, nem tudom, mennyiben releváns, lehet a vonaton is olvasni (én is tanultam metrón, buszon), pihenni. Azt hozzáteszem, hogy én egyáltalán nem élek a dátumok bűvöletében, teljesen belefér, ha valamit később ünneplünk, ha arra van indok.


Duzzogni nem duzzognék azért, meg nem zsarolnám, mert az ilyesmit én sem bírom, ha velem szemben alkalmazzák. :)


Kérdező, ha te vagy az egyetemista, és jó a kapcsolat (feltételezem, hogy igen) javaslom, azért szólj édesanyádnak, hogy majd következő héten köszöntöd személyesen, illetve anyák napján azért hívd fel.

ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
69%
Annyira örülök, hogy a szüleim nem vezetik kockás füzetben, hogy milyen látogatásért cserébe milyen gondoskodás jár.
ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!