Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tesztek olyankor, ha...

Mit tesztek olyankor, ha valaki az utcán veri a gyerekét vagy ordít vele?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyennel találkoztam. Bántalmazott gyerek voltam, felfordul a gyomrom és egész nap ideges leszek, ha találkozom hasonlóval.

Sosem mondtam még egyiknek sem semmit, legszívesebben nyilván eltörném az állkapcsukat.


ápr. 29. 21:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
14%

Ha a szülő kiabál a gyerekre az utcán, akkor te odamész, és a gyereket véded meg? :D


A gyereket jól megkell nevelni, mint a katonaságnál.

ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
85%

Azoktól kérdezem akik irták hogy hivnák a rendőrséget közbelépnének kiosztanák a szülőt stb

Megértem ez rendben is van és valahol jogos is


DE mivel a kérdésben az ordibálás is szerepel arra mit reagáltok abba is bele szóltok ha igen akkor milyen jogon mire fel?


Elitélem én is félre értés ne essék csak kíváncsiságból kérdezem

ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
27%
Lehet tényleg hülye volt a gyerek.
ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon durvát még nem láttam, csak kisebb ezt-azt, melyektől bőgni kezdett 1-1 gyerek.

Nem szoktam direkt bámulni az embereket, meg hogy ki mit csinál, mert annyi gáz ember rohangál mindenütt, hogy inkább igyekszem hamar kiszabadulni a tömegből, és otthon magamra csukni az ajtót.

Ha nagyon durvát látnék, ha szó szerint keményen bántanak valakit (legyen az gyerek, vagy felnőtt), akkor biztos telefonálnék a rendőrségre.

De ha látok "csak" egy gyors pofont, ami után úgy tűnik minden a régi, akkor hova hívjam a rendőrséget, hogy bizonyítsam, hogy tényleg az történt-e amit láttam, amit mondok...

ápr. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
77%
6-os: na, a trolisofúr előtt le a kalappal! Csak szegény kiskölyök lehet, otthon még nagyobbat kapott :(
ápr. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
55%
Saját gyereked nem védheted meg sokszor mer téged hircolnak meg...nem másét.
ápr. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is össze tud szorulni az ilyemistől a gyomrom. Van egy haverom, sajnos nem egy értelmiségi de jószínü. A családi háttere nagyon gáz, undorító az egymással való viszonyuk a családban. Ha véletlen náluk voltam is nonstop hergelték egymást. Intézetbe is került a srác, de már azóta felnőttek vagyunk. A kistesóival az utcán szoktak ordibálni, vagy akár pl a boltba. Anyám jegyezte meg mert ugye tudja ki a spanom anyja, hogy a boltba undorítóan beszélt a gyerekekkel az apukat, meg az anyuka is úgy szokott az utcán. És nagyon kicsi gyerekekről volt szó, pár évesekről. Sajnos az idősebb tesókon is meglátszik a családi háttér, amiről igazából nem is tehetnek...
ápr. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, ha odamész szólni, az is a gyereken csattan majd, mert a mocsok rajta fogja levezetni. :(
ápr. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
86%

Ha ordít, a világon semmit nem tennék. Van ilyen. Nem tudhatod, hogy előtte hányszor mondta el szépen a mondandojat a gyereknek.


Ha meguti, ott a kérdés, konkrétan mi történt. Levélért egy fülest, vagy épp agyon üti? Első esetben nem szólok bele, az ő dolguk, lehet ez volt élete első és utolsó pofonok amit relatíve okkal kapott. Ha komoly bántalmazás, akkor megprobalok valahogy elterelően közbe lépni, pl oda lépek és megkerdezem mennyi az idő, vagy merre van ez meg az. Eddig ez kétszer fordult elő elé 50 éve alatt, mindkétszer működött. Videózás, konkrét beleszolas, stb nem célravezető, mert simán lehet az a vége, hogy a segítő szándékú is kap egyet, vagy ahogy már a kerdezonis írta, később q gyereken lesz levezetve a feszültség

ápr. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
66%
Bizonyos helyzetben biztos nem bírnám ki, hogy ne szóljak közbe.
ápr. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!