Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülők hajléktalanná...

Ha a szülők hajléktalanná váltak mit lehet tenni hogy a gyermeküket ne veszítsék el?

Figyelt kérdés

máj. 1. 12:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
90%
69 nem csak az adott településben kell gondolkodni, ha más lehetőség nincs el kell menni az ország másik végébe vagy akár külföldre ahol adnak szállást is, én azt látom, hogy megint ez egy olyan család ahol nem számít ha éhen halunk, de maradjunk egymás seggében.
máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
87%

Ismét egy válasz a munkára,a többi lehetőségre amit írtak semmi

Amúgy az hogy valahol azt mondják hogy várólista van nem azt jelenti hogy addig nem keres tovább az ember melót

máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
90%

De mégis milyen választ vársz? Többen írtak ötleteket, átmeneti otthontól kezdve addig, hogy az egyik szülő menjen szállós munkára vagy külföldre és spóroljon (inkább az apa, anya addig a gyerekkel elmehet anyaotthonba, apaotthon szerintem nincs, max családok átmenti otthonába mehet apa+gyetek páros, szóval anya + gyerek otthonba, apuka meg szállós munka, külföld, akámi). Vagy rokonoknál meghúzódni.

Ezt lehet tenni, amiket leírtak. Olyan opció nincs,hogy hajléktalanok és a gyerek is marad! Hogy akárná bárki az utcán élve óvodáztatni, iskoláztatni, az alap szükségleteit ellátni a gyereknek, ha tető sincs a fejük felett? Ez nem 2hét alatt alakult így! (Nagyon elenyésző azoknak a száma, akik egyik napról a másikra vesztik el a lakhatást és ott általában valami tragédia történt.) Már jóval előbb, minden büszkeséget félretéve felkellett volna venni a kapcsolatot a szociális rendszerrel, hogy apuka elvesztette az állását, nem talál. Anyuka alig keres, segítsenek akár munkakeresésben, lakhatási támogatásban (lófütty, de az is valami), bármiben. Az utolsó pillanatban már nagyon nehéz bármit tenni, mert az utcára a gyerek nem mehet, egy napot sem. Abban a pillanatban kiemelik ahogy jelzés érkezik (ezt meg titkolni nem nagyon lehet).

máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
86%

Bakker most jutott eszembe (és nagyon gáz ha így van) mi van akkor ha itt nem is az a lényeg hogy egybe maradjon a család hanem az hogy azért maradjon a gyerek mert vele jobban megy a koldulás


Tudom szörnyű amit írtam de mivel a kérdező érdemben egy kerdésre sem válaszolt még csak arra sem hogy merre laknak ez beugrott


Egyébként rá írtam az egyik családsegítős ismerősömre nagyjából ugyanazokat mondta amik itt le lettek írva

máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
89%
74es persze, mert azt amúgy sehol nem fogják bevenni, hogy Apuka tényleg mindent megpróbált és nem talál sehol az országban munkát (ha külföldre nem is akar menni). Tök érdekes, igaz mi Nyugaton élünk, ismerek olyat akinek 8 általánosa sincs meg, semmi munkatapasztalata, mégis talál valami munkát mikor éppen nagyon akar. Egyébként itt felénk van felvétel akár szállással is gyárakba folyamatosan
máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
77%
Az összes olyan ismerősöm is tud dolgozni akinek még lehet a 8 osztálya sincs meg. És nem BP meg nem megyeszékhely. 20-30 ezres kisvárosokról beszélek. Van egy haverom, sokáig a 8 osztálya se volt meg mégis tudott dolgozni 18 éves kora előtt is, mindíg volt munkája. Ismerek több olyan lányt is aki már 16-17 évesen elköltözött otthonról és kocsmába meg egyéb helyeken dolgozott mert rossz volt a szüleivel a viszony. A pali nem akar dolgozni és ez minden magyarázattal egyre jobban kiütközik. Csak a gyereket sajnálom akinek lehet egy életre elb4sztátok a sorsát azzal hogy hozzátok került! Gyereket nem a nyomorba csinálunk, hanem akkor amikor el tudjuk látni mindennel amire szüksége van.
máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj, kérdező, felesleges itt mentegetni a szülőket meg áldozatnak beállítani őket, annyira azért nem érdekelte őket korábban sem a saját gyerekük, hogy normális körülmények közé vállalják őket, akkor nem mindegy, ha "elveszítik"?


Hajléktalan nem egyik napról a másikra lesz az ember. Tudod, ha az ember a nulláról indul, akkor sem kötelező a semmire gyereket csinálni, lehet előtte évekig tanulni, dolgozni, spórolni, akár külföldre menni, nem 8 àltalánossal albérletbe kell vállalni gyereket nulla megtakarítás mellé.


Két felnőtt emberről beszélünk, hogy a francba nem bírtak semmit összeszedni maguknak az életben, sem némi vagyont, végzettséget, tapasztalatot, tőkét....? Ha nem sikerült, minek vállaltak gyereket ilyen bizonytalanságra?


Most nem tudom, mit vársz, de komolyan, mert leírtad vagy 5-ször, hogy apuka nem kap munkàt, nincs pénzük albérletre, de nem értjük, akkor mégis milyen megoldást képzelsz el, ha még a minimumot sem tudják biztosítani? Hogy akarnak így gyereket nevelni?


Most arra vagy kíváncsi, a gyámügy megengedi-e valamiképp, hogy az utcán éljen velük a gyerek? Mert nem tudom, mi másra gondolsz, ha te magad is írod, hogy eltartani nem tudják a gyereket, hát logikis, hogy akkor nem nevelhetik.

máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
86%

#77 Hát épp ezaz hogy akarnák nevelni,iskolába vagy óvodába járatni az utcáról? Ha másnem az iskolában csak fel tűnne a dolog a tanároknak vagy bárkinek hogy mi a helyzet,ezt arra értem hogyha valahogy titkolni akarnák vagy csak elég az hozzá hogy egy járókelő telefonáljon hogy helló itt csövezik egy család a gyerekével együtt

És lássuk be hogy jobb lenne a gyereknek is ha már a kérdező az ő érdekeit nézi

Viszont tartom hogy itt nem erről van szó de ezt kifejtettem a #74- és válaszomban csak igazából bosszantó hogy érdemi válasz egy sem jött a kérdezőtől

máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
mennyi idos a gyerek akirol szo van? hany gyerek van? ezt is kellene tudni ahhoz hogy erdemben lehessen valaszolni. eddig hol elt a csalad? alberletben vagy mashol?
máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!