Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazó apa. Mit tegyek?

Bántalmazó apa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 12 éves koromban váltak el a szüleim. Iker tesóm anyumhoz került én meg apámhoz. Ha én dönthettem volna, biztosan anyumat választom, de mivel nem papíron váltak el, ezért nem volt beleszólásom. Apám bipoláris, és mindig orditozik velem vagy megüt. Ugyan ez volt amikor 4en voltunk, mint egy család, a gyerekkorom ebből a szempontból nézve katasztrófa volt mindig anyum vagy tesóm elé álltam, hogy megvédjem őket, és ugyan ez fordítva. De most hogy egyedül vagyok így ez nem lehetséges. Nagyon rosszul vagyok lelkileg és nem akarok tovább vele élni, de anyumhoz nem mehetek, mert nem férnénk el. Általában az szokott történni, hogy haza jön a munkájából ordít velem, vagy esetleg megüt, megráncigál, sérteget, és utána mindig jön oda pár óra múlva, ölelgetni. Gondolom ez is a bipoláris zavar egyik jele, a hangulat ingadozás. Viszont tegnap eléggé elfajultak a dolgok... Rám törte az ajtót 2x én próbáltam ellen tartani, hogy ne tudjon bejönni, de az ajtó eltalálta a fejem és a vállamat miközben berúgta. A szemem alatt feldagadt egy kicsit és ha hozzá érek nagyon fáj a vállammal is ugyan ez a helyzet, viszont alig bírom mozgatni. Aludni sem tudtam az éjjel mivel tegnap rengeteget sírtam. Mit kéne, hogy tegyek? Anyumnak szóltam és már 4 éve próbál valami megoldást találni, de úgy tűnik eddig nem nagyon sikerült neki, amiért nem hibáztatom, csak már nem bírom így tovább sokáig...

#apa #válás #bántalmazás #Bántalmazó apa
máj. 3. 06:23
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy a gyámügyön nem tettetek bejelentést, a rendőrségre nem mentetek el az anyukáddal?!

Azért készült hivatalos orvosi látlelet, vagy csak ellátták a sérülésed?

Nagyon nem mindegy!

máj. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
64%
Na, szuper, hogy beszéltél a tanárnővel. Az is jó, hogy anyukád végre beszélte apáddal. Ne legyen rossz érzésed, meg kell védened magad, meg kell védeni téged. Átment egy határon, neki kéne rosszul éreznie magát.
máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk még az is fura, hogy nem tudod zárni a szobaajtódat. Én a helyedben vennék egy zárat, hogy kulcsra tudjam zárni az ajtót a hasonló "balesetek" elkerülése érdekében.
máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
69%
anyukádat még kérd meg esetleg, hogy nem tudna-e beszélni apád egy barátjával, vagy férfi rokonával, hogy beszélje na fejével, de akár anyukád apukája is kiállhatna mellettetek.
máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem mondjuk még az is fura, hogy nem tudod zárni a szobaajtódat"


Nálunk a bejárati ajtón kívül egyik ajtó sem zárható. Van ilyen.

Apuka meg nem biztos hogy értékelné, ha a gyerek zárat szerelne fel

máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha nincs, akkor az ilyen helyzetben veszélyes. De a gyámügyhöz és a rendőrséghez mindenképpen kell menni, és kiakadok, ha nem vettek fel orvosi látleletet, csak kezelték. Remélem, ahogy javasoltam, legalább készítettél magadról, a sérüléseidről képeket.
máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi látlelet készítése amúgy fizetős, viszont bizonyíték bíróságon.
máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Tehát még ma pótoljátok a dolgot!

A tegnap kapott papírra meg vigyázzatok, mert arra is szükség lesz.


De az, hogy az anyukád csak egy telefonnal rendezi le a dolgot, azt gondolván, hogy így minden rendben lesz, hát téved. És utána visszavisz oda, akkor ő is veszélyeztet téged.

Két esetben látom annak esélyét, hogy javuljanak a dolgok:

1. hivatalos, amit már leírtam többször

2. verőlegények pépé verik a kedves apukát, és megmondják, hogy ha még egyszer kezet emel rád, akkor sokkal többet kap, de ez törvénytelen, és nem is mindenkinél hat, szóval nem is javaslom. Azért hallottam rá példát, hogy bevált.

máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy haza kell menned? Anyádat rohadtul nem érdekli, hogy az apád megöl?
máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

Az anyádnál állj a sarkadra:

Anyu, veled, vagy nélküled, de én elmegyek a gyámügyre.

Amúgy rosszabbul jár, ha nem megy, mert az iskola hivatalból értesíti őket, és akkor azt is vizsgálgatni fogják, hogy a drága anyuka mit tett, nem tett, és miért mulasztotta jelenteni a dolgot. Mi alapján gondolta, hogy egy telefonnal el tudja rendezni az egészet.

máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!