Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazó apa. Mit tegyek?

Bántalmazó apa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 12 éves koromban váltak el a szüleim. Iker tesóm anyumhoz került én meg apámhoz. Ha én dönthettem volna, biztosan anyumat választom, de mivel nem papíron váltak el, ezért nem volt beleszólásom. Apám bipoláris, és mindig orditozik velem vagy megüt. Ugyan ez volt amikor 4en voltunk, mint egy család, a gyerekkorom ebből a szempontból nézve katasztrófa volt mindig anyum vagy tesóm elé álltam, hogy megvédjem őket, és ugyan ez fordítva. De most hogy egyedül vagyok így ez nem lehetséges. Nagyon rosszul vagyok lelkileg és nem akarok tovább vele élni, de anyumhoz nem mehetek, mert nem férnénk el. Általában az szokott történni, hogy haza jön a munkájából ordít velem, vagy esetleg megüt, megráncigál, sérteget, és utána mindig jön oda pár óra múlva, ölelgetni. Gondolom ez is a bipoláris zavar egyik jele, a hangulat ingadozás. Viszont tegnap eléggé elfajultak a dolgok... Rám törte az ajtót 2x én próbáltam ellen tartani, hogy ne tudjon bejönni, de az ajtó eltalálta a fejem és a vállamat miközben berúgta. A szemem alatt feldagadt egy kicsit és ha hozzá érek nagyon fáj a vállammal is ugyan ez a helyzet, viszont alig bírom mozgatni. Aludni sem tudtam az éjjel mivel tegnap rengeteget sírtam. Mit kéne, hogy tegyek? Anyumnak szóltam és már 4 éve próbál valami megoldást találni, de úgy tűnik eddig nem nagyon sikerült neki, amiért nem hibáztatom, csak már nem bírom így tovább sokáig...

#apa #válás #bántalmazás #Bántalmazó apa
máj. 3. 06:23
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%

Anyád négy év alatt nem tudod elintézni egy gyermekelhelyezést? Gratulálok neki! Amúgyis, micsoda baromság kétfelé szedni az ikreket, mi ez itt a két Lotti?

Orvos, látlelet, gyámügy.

máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Én még ma elmennék a gyámügyre, aztán megkérdezném hogy hogy intézik az orvosi látleletet, és még azt is ma letudni. Inkább ma ne is menj iskolába, ezt intézd!
máj. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
96%
Ill. ha már ott vagy, akkor beszélj az igazgatóval, hogy engedjen el ezt intézni.
máj. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim válasza:
100%
Azt fontos tudni, hogy az orvost köti a titoktartás, de olyan esetben, ha bűncselekményről vagy kiskorú bántalmazásáról van szó, nemhogy nem köti a titoktartás, hanem kötelező hatósági eljárást kezdeményeznie!
máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a háziorvosom jóban van apámmal, szóval hiába mondanám el neki, nem fog tenni semmit...
máj. 3. 09:19
 16/52 anonim ***** válasza:
94%
Aha, szóval anyád szrik rád, nem volt hivatalos válás, de anyád elvitte önkényesen a gyerekét plusz még a háziorvos is haver... nyilván.
máj. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Szólj egy tanárnak az iskolába. ő majd intézkedik, köteles neki. Ha anyád valamiért nem akar befogadni, akkor ennél még a gyermekotthon is jobb.
máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
96%

#15

Ott én csinálnék egy hangfelvételt is esetleg akkor, hogy mit mond a doki, ha elmondasz neki mindent.

Ha az is egy ekkora féreg, utána még ellene is lemehetne egy eljárás.

máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell háziorvos, elmész a sürgire. De biztos ez ellen is van kifogás.
máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok olyan elem van ebben a történetben, ami kérdésessé teszi a valóságosságát. Kezdve onnan, hogy az ikreket szétszedve (valóban két Lotti) az anya 4 éve a nem beszámíthatatlan apánál hagyja a gyerekét, meg hogy a háziorvos jóban van a kezeletlen bipoláris apával, és ezért nem lehet rá számítani gyerekvédelmi ügyben.
máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!