Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazó apa. Mit tegyek?

Bántalmazó apa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 12 éves koromban váltak el a szüleim. Iker tesóm anyumhoz került én meg apámhoz. Ha én dönthettem volna, biztosan anyumat választom, de mivel nem papíron váltak el, ezért nem volt beleszólásom. Apám bipoláris, és mindig orditozik velem vagy megüt. Ugyan ez volt amikor 4en voltunk, mint egy család, a gyerekkorom ebből a szempontból nézve katasztrófa volt mindig anyum vagy tesóm elé álltam, hogy megvédjem őket, és ugyan ez fordítva. De most hogy egyedül vagyok így ez nem lehetséges. Nagyon rosszul vagyok lelkileg és nem akarok tovább vele élni, de anyumhoz nem mehetek, mert nem férnénk el. Általában az szokott történni, hogy haza jön a munkájából ordít velem, vagy esetleg megüt, megráncigál, sérteget, és utána mindig jön oda pár óra múlva, ölelgetni. Gondolom ez is a bipoláris zavar egyik jele, a hangulat ingadozás. Viszont tegnap eléggé elfajultak a dolgok... Rám törte az ajtót 2x én próbáltam ellen tartani, hogy ne tudjon bejönni, de az ajtó eltalálta a fejem és a vállamat miközben berúgta. A szemem alatt feldagadt egy kicsit és ha hozzá érek nagyon fáj a vállammal is ugyan ez a helyzet, viszont alig bírom mozgatni. Aludni sem tudtam az éjjel mivel tegnap rengeteget sírtam. Mit kéne, hogy tegyek? Anyumnak szóltam és már 4 éve próbál valami megoldást találni, de úgy tűnik eddig nem nagyon sikerült neki, amiért nem hibáztatom, csak már nem bírom így tovább sokáig...

#apa #válás #bántalmazás #Bántalmazó apa
máj. 3. 06:23
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, szörnyű napom volt, de bejöttem az iskolába és beszéltem egy tanárommal erről, elmondtam neki mindent, és az igazgatóval is beszélnem kellett és intézkedni fognak minél hamarabb. Sürgősségire meg délután megyek anyummal. Igazából egy kicsit bűntudatom van az egész miatt. Apumnak sem szeretnék rosszat, de hát már tényleg rosszul vagyok lelkileg:/
máj. 3. 11:35
 22/52 anonim ***** válasza:
72%

Jól tetted. Ne legyen bűntudatod. Fényképeket készíts magad is magad a sérüléseidről. Ill. Ha netán úgy adódik, hogy apukáddal kettesben lennél, és balhézna, akkor vedd fel, és hívd ki a rendőrséget.


Nem kell ennek intézetnek lennie, a távolságtartást fogják elintézni, és a kedves apukának kell távoznia, ha minden igaz. 16 évesen azt hiszem, már lakhatsz egyedül is szülői beleegyezéssel, tehát apa elveszti a felügyeleti jogot, el kell húznia, ha az anyukádékhoz nem férsz be, és ők sem az apukád lakásába, akkor ez lehet a megoldás.


Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, az apádnak legyen. Beszámítható, még ha beteg is. Szedi a gyógyszereit? Jár pszichiáterhez?


Egyébként, hogy a dokid kedves vele, még nem jelenti azt, hogy jóban vannak, de ez mellékes. Mindenképpen menj, és kész.

máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképp rendőrség, áldozatsegítő központ, családsegítő.
máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim válasza:
100%
Persze, hogy szereted és tiszteled, oké. De ez már veszélyes bűnöző, veszélyt jelent életedre, én nem tűrném el ezt a helyedben...
máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
94%

Anyád is elmehet a f@szomba, hogy ezt elnézi és nem tesz igazán semmit.

Írd meg, hol laksz. Elbeszélgetek én apáddal.

máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
85%
Azért csak így látatlanba nem írkálunk idegeneknek adatokat, hogy hol vagyunk elérhetőek, főleg ha sérülékeny 16 éves lányok vagyunk, mert az ilyeneket nagyon könnyű kihasználni, hisz rettenetesen szeretetéhesek, és ezt a galád emberek is tudják.
máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
84%

Jól tetted, gratulálok!


De anyád us egy kalap sz@r, hogy téged otthagy a bántalmazó apáddal.

máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a háziorvoshoz, hogy vegyen fel látleletet rólad! Gyámügy, vagy családsegítő vagy iskola pszichológus segítségét kérd.

Nagyon jó, hogy kiírtad ezt a kérdést, bátor is vagy, és drukkolok neked!


Próbáltam rákeresni, itt pl. biztos tudnak segíteni, hívd fel ,vagy írj nekik emailt. [link]

máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, drága, itt összegyűjtötték, hogy hol lehet segítséget kérni:

[link]

máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Beszélt anyum apummal, de hát és elmondta neki, hogy megzúzódott az arcom meg a vállam, de apum le se szarta csak azt mondta, hogy az én hibám, hogy az ajtónál ültem, pedig üveg van az ajtón, szóval fogadni mernék, hogy tudta hogy ott vagyok, mivel még toltam is hogy nehogy bejöjjön és apum egy percig sem érzi magát hibásnak e miatt, meg igazából semmi miatt sem. Ma anyumnál lehettem, viszont ma haza kell mennem apámhoz, de hát nem akarok, mivel, újra ez lesz, mert ismerem apámat. Ő maga szerint a tökéletes és a nagyim, vagyis az ő anyja is annak látja, hiába mondtam el neki ezeket csak én voltam a szar
máj. 4. 07:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!