Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok ilyen helyzetben...

Támogatnátok ilyen helyzetben anyagilag az apátokat?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, apám 63. Anyánkkal apám már kisgyerekkorunkban szétment. Anya én és a tesóm éltünk együtt, apánk pedig látogatott bennünket. Apánk sose szeretett dolgozni, a későbbi felesége tartotta el. Lényegében emiatt váltak el anyánkkal is mert apánk nem volt hajlandó elmenni dolgozni. Csak addig dolgozott míg az új feleségére rátalált.

Onnan nem születtek gyerekei. A felesége tartotta el mindig azóta, nem lett meg a 20 év munkaviszonya így nyugdíja sincs. A 22 ezret kapja. Ebből megélni nem lehet, és most esett le neki a tantusz, hogy egész életében mit csinált. Ez, plusz az anyagi nehézség, és a felesége halála gyakorlatilag egy élet összeomlása számára. Legalábbis fejben biztosan. Viszont dolgozni most se akar elmenni, beregisztrált a munkaügyi központba, illetve portás állásra jelentkezett az itteni fürdőhöz, hátha felveszik de addig is 1 hónap míg indul a strandszezon és addig is totál be van fordulva magába sikerül-e a munka tud-e menni. Tudnánk anyagilag támogatni tesómmal de attól félünk ha elkezdjük pénzelni hozzá fog szokni és nem fogjuk tudni ravenni a szezon után hogy keressen új munkát, már ha ezt sikerül megcsípnie. Ráadásul most anyánknak kezdett el újra udvarolni, miközben évtizedekig egy szia is alig hagyta el a száját mikor jött bennünket meglatogatni. Nekünk nem rossz a viszonyunk apánkkal de a munka mindig büdös volt neki és most nem tudja se a tesóm se én mi a lópikulát kezdjünk vele. Ha magára hagyjuk hajléktalan lesz de ha elkezdjük támogatni pénzzel akkor meg hozzászokik és utána teljesen természetesnek fogja venni a dolgot. Mindenki tudja milyen mentalitású, pontosan ez lenne. Anyánk ráadásul 6 évvel idősebb,és már időnként kell neki bot sajnos, és gyakorlatilag a botjával

akarta elverni legutóbb mikor a házához állított az apánk.

Mit lehet tenni? Van valami szervezet ahova lehet fordulni?



máj. 13. 22:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

Anyosom iden 62, az utobbi 4 evben volt vagy 10 munkahelye, ha nem tobb. Fel ev volt a legtobb ido, amit egy helyen toltott. Mi tavaly fejeztuk be a tamogatast. A sogornom ket helyen dolgozik, hogy a semmirekello anyjat eltartsa, sogoromnak harom kisgyereke van, akikrol gondoskodni kell, ok sem birjak. Mi eltartunk mar egy gyereket (ferjem fiat) , most erkezik a kovetkezo es egyszeruen mar nem fer bele, hogy egy alkoholista munkakerulo embert penzeljunk. Aki inkabb elissza meg eldohanyozza azt a keves penzet, a szamlakat idoben be sem fizeti raadasul vegrehajtas is van a hazon.

Apam is 62 eves, megis dolgozik, meghozza 24 oras szolgalatban. Lehet mindent, ha akarja az ember.

máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Jujj, de nagyon nehez kerdes. Hasonlo cipoben jartam en is, annyi kulonbseggel, hogy az italt sem vetette meg. Engem szeretett, azt nem mondhatom, hogy rossz apa volt, de nagyon lecsuszott a lejton. A vegen mar se penze, se lakasa nem maradt. Ferjem egyenesen megtiltotta, hogy 100%-ban eltartsuk. Ebben iagazat is adtam neki, mert ha mindent megkap tolunk, soha meg sem fog probalni a sajat labara allni. Annyit kuldtunk neki havonta, amennyi fedezte az alberletet, rezsit, meg kennyerre maradt neki. Borzaszto elethelyzet volt, a szomszedoktol hallottam, hogy az utcan szedegette a cigeretta csikkeket, mert cigire mar nem maradt neki. Ez igy ment par evig. Probalozott ezzel azzal, de nem tudott kimaszni a godorbol. Amikor terhes lettem, nem utazhattam az elejen, majd a nagy orovosi amen utan akartunk haza utazni, addig eltiktul a csaladtol a terhesseget, feltem, hogy nem marad meg a baba. Pont haza utazasunk elotti este hivott a szomszed, hogy apam infarktot kapott es meghalt. Ennek 9 eve, azota is tobbszor gyotor a lekiismeretfuldolas. Folyton azt kerdezem magamtol, ha tobb penzt kuldtunk volna neki, vajon ma is elne?

Szerintem ugy cselekedj, aminek tudod vallalni a kovetkezmenyeit. Az biztos, hogy ha teljesen eratsatok sem oldjato meg a problemajat.

máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
18%
Utolso vagyok, kulfodi billentyuetrol irok, raadasul furak a gombok, azert a sok hiba.
máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%
Özvegyi nyugdíjat nem kap a felesége után?
máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!