Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan akinek nem voltak...

Van olyan akinek nem voltak jó családi háttere pl az egyik szűlője alkoholista volt és mégis tanult ember lett belőle, karriert futott be?

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 19:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
3/10 igazad van és magán a témán sokat tépődöm jómagam is. A leányomnak sokszor példálózgatok hasonló esetekkel mégsem úgy veszi a lapot, hogy ha engem szeretnek és ellátnbak a legszükségesebbel, akkor miért nem teszek meg mindent annak érdekében, hogy egy kicsit sikeresebb legyek a suliba. Szóval teher alatt nő a pálma.
2012. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 17 évesen megszült a semmire egy alkoholistának,aki ütötte verte,mire 7 év után elvált tőle,a közös házat is otthagyta.Laktunk mindenféle rokonnál mire hozzáment egy jóval idősebbb férfihoz,akitől lett öcsém,onnantól örülhettem ha enni kapok.16 éves koromtól tartom el magam,lediplomáztam úgy hogy mellette dolgoztam végig sokszor 12 órában,lány léttemre mérnök vagyok,most másoddiplomát csinálok a munka mellett.

Jól keresek,a világ legrendesebb férfije a párom,szöges ellentétei vagyunk anyáméknak,nem is tartom velük a kapcsolatot igazán,pedig már most érdekelném őket,de szerintem csak a pénz kellene nekik.

2012. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne az legyen a kérdés, hogy tanult e, mert nekünk az értelmiségi, jogász anyánk volt alkoholista. Az legyen a kérdés, hogy lett e normális családi élete és emellett karrierje. Mert sajnos attól, hogy tanult, még ő is élheti később ezt az életet.
2012. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Apam alkobolista. Kozgazdasz diplomam lett, anyukam az egyetem elso ket eveben tudott annyival tamogatni a valas utan, h a kolidijat es a berletet meg tudtam venni. Halas is vagyok erte nagyon! Minden mast en teremtettem elo. Most jo pozicioban dolgozom, jol keresek, es van egy gyonyoru gyermekem es egy szereto parom. Luxus korulmenyek kozott elunk, de mindenert kemenyen megdolgozunk. Ha kell, napi 16 orat. Apammal nem tartom a kapcsolatot, jo melyen elnyomtam magamban a felelmet, amit gyerekkoromban ereztem, amikor reszegen hazajott. Anyukamat maximalisan tamogatjuk, lenyegeben mi tartjuk el, igy probalva visszaadni, amivel elinditott az egyetemre.
2012. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm ilyen. 13 évesen őt és az öccsét állami gondozásba helyezték, mert a szülei ittak, meg verték a gyerekeket. A nagymamához került.

18 éves orában nagymama meghalt, és a kedves nagybács eladta a fejük fölül a nagymama házát. Nem volt hova menniük.

Ey kis csel segítségével sikerült lakáshitelt fölvennie. Ma is ott élnek, barátnőm közben elvégzett egy fősulit, és most igazságügyi szakértőként dolgozik. :) Párja is van, bár vele már nem olyan rózsás a helyzet.

2012. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos körülények közt éltünk, de apám alkoholista volt. Van két diplomám, egy jónak számító állásom, egy saját hitelmentes lakásom, egy gyermekem,de sajnos párt nagyon rosszul választottam. Hogy mindennek van - e köze ahhoz, hogy apám alkoholista volt? Nem tudom.
2012. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
anyukám nagyon szegény családból származik, papám alkoholista volt (nem az agresszív és gonosz típusból szerencsére) és most több diplomája is van, sikerült támogatnia a családját és azzal foglalkozik amit szeret
2012. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hálisten nagyon jó családi hátterem volt. Aki számomra példakép ilyen témában, az a híres atléta Carmelita Jeter. Testvére börtönben, szülei alkoholisták, ő pedig hatalmas karriert futott be, pedig elveszhetett volna a süllyesztőben.
2012. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellettem se anyámnak, se apámnak, rokon nevelt fel. Nehéz volt elfogadnom azt, hogy már anyámnak sem kellettem, nagyon nehéz, talán sérültem is.

És talán emiatt szültem 18 évesen, hogy legyen, akit szeretek feltétel nélkül és viszont szeret. Bevált, azóta már 4 gyerekem van, 20 éve vagyok házas, és boldog vagyok.

Lediplomáztam, és pontosan tudom, hogy milyen anyává NE váljak.

2012. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan ez nem alkoholizmus, de nehéz sors. Egy volt osztálytársam nem ismerte az apját, elhagyta őket. Az anyukája takarítónőként dolgozott. Mégis a srác a szorgalmának köszönhetően elvégzett egy jó iskolát, sikeres ember.

Egy másiknak meg ugyanilyen helyzetből sír a szája, hogy jaj, persze, hogy nem tanulhatott tovább, mert szegények... Őt is csak az anyja nevelte, csak az cs*szett dolgozni menni, segélyből tengődnek. És a srác hiába volt a legnagyobb zseni, örökölte ezt a léhűtő mentalitást.

2012. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!