Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan akinek nem voltak...

Van olyan akinek nem voltak jó családi háttere pl az egyik szűlője alkoholista volt és mégis tanult ember lett belőle, karriert futott be?

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 19:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyám kiskoromtól fogva ütött vert, megalázott mindenhol, mindenki előtt. Miután a nagyobbik öcsém megszületett csak akkor szólt hozzám, ha összehasonlítgatott minket, mondván ő sokkal jobb. Egyedül kellett mindent csinálnom, oviba és orvoshoz járni, én hordtam a tesóimat is, én jártam szülőire, néha anyák napjára is. Profi hazudozóvá kellett válni, amiről nem tudott, azért nem őrjöngött.

2 évesen elmászkáltam a faluban, csupa idős ember volt a barátom(egy helyi kis ivó törzsvendégei, oda jártam állandóan), annyira utáltam otthon lenni, anyámat az se érdekelte merre járok.

Voltak időszakai, mikor ivott, aztán megromlott a szüleim házassága, egyik pasit hozta fel hozzánk a másik után, olyankor csupa boldogság volt, mikor elhagyták összehányta a lakást részegen, amit én takarítottam fel aztán elment autókázni. 12 voltam akkor. Mindenért verés járt vagy összetörte minden holmimat.

Az volt a szerencsém, hogy jómódúak voltunk, így volt lehetőségem. Végül csak 21 éves koromban szakadtam el mellőle végeleges. Valahogy jól értett ahhoz, hogy kihasználjon, kiköpjön, majd elhitesse veled, hogy egy nulla vagy nélküle és ne merj menni.

A mai napig csodálom, hogy épeszű ember lettem mellette. Jó egyetemen tanulok, sok a barátom, párom is van 5 éves mostmár. A gyermekéveim alatt szerzett tapasztalatot pedig igyekszem pozitívan használni.

2012. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam idos szulokhoz szuletett, nagymamam 43 evesen szulte anyumat.Abban az idoben mikor o felnott, 8an voltak tesok csak a fiuk jarhattak iskolaba, igy nagymamam csak 2 osztalyt vegzett eppen annyit h irni olvasni szamolni megtanuljon (meg 1 vilaghaboru ideje). Anyum apuja, nagyapam alkoholista volt, igy nagymama nagyon nehezen kereste a penzt, es anyumek nagyon nehezen eltek. Anyum otthagyta a gimit h penzt keresen es nagymami tamogassa. Anya sosem tudott tanulni, de nala elsodelges szempont volt a mi, gyermekeik tanitatasa. Apam sem nott fel rozsasabb kapcsolatban szulok elvaltak mert nagyapapm nem tudott megmaradni egy no mellett, apam volt a koztes gyreke, nagyanyam es nagyapam ujra hazasodtak es a masodik hazassagbol levo gyereket jobban szerettek. Nagyanyam apai oldalrol alkoholista volt.

Apum sajnos meghalt mikor en 16 ocsem meg 11 volt. Elotte beteg volt sokaig, igy anyu gyari jovedelmebol eltunk 4-en. Ahogy irtam anyunak elsodleges cel volt h mi tanuljunk. Tehat nem voltak sok ruhaink es nem Nike cipoben rohangaltunk, DE mindent fizetett anyu kulonorak tekinteteben, igy jartam kulon nemetorara es matekra. Meg erettsegi elott nyelvizsgaztam nemetbol. PSZF-et vegeztem, majd a jogot. Azota kulfoldre vandoroltam, itt telepedtem le, allampolgarsagot kaptam, igy ket utlevellel utazom. Tesom is lediplomazott, bar o nem futott be akkora karriert, sosem volt szorgalmas es a felesege eleg lusta igy tesom is lusta. Tesomnak kell a rugdosas az inspiracio h csinaljon vmit ebben a felesege nem partner sajnos. En karriert futottam be kukfoldon, jo allasom van, jol fizetnek. Nincsenek anyagi gondjaink. Igy rajtam volt a sor h visszafizessem mindazt amit anya adott. Kihozattam anyut, velunk el, es most mi tartjuk el. Van egy gyonyoru kislanyom es egy rendes ferjem. es azert dolgozom, h a kislanyomnak mindent tudjak biztositani.

2012. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak volt rettenetes gyermekkora.Az anyja alkoholista volt,és azt mondta anyukámnak már elvetette volna.Egyik szülője sem törődött vele,csak a nagyszülei.Náluk sosem volt szülinap,vagy karácsony.14 éves korától dolgoznia kellett,hogy legyen mit ennie egyáltalán.

Szeretett volna egyetemre menni(fel is vették),de nem tudta elkezdni mert még könyvekre sem volt pénze.

Cukrászmesterként szép karriert futott be,most már sikeres vállalkozó. :) Én büszke vagyok rá.

2012. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#22 - jól sejtem, hogy egy EU-n kívüli országról van szó és nem az USA-ról?

Ha eltaláltam, akkor esetleg privátban kérdezhetek egy-két dolgot?

2012. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Mindkét szülőm ivott de nem rendszeresen. Apám dolgozott, anyám is. Meg voltak a családi konfliktusok. Én 21 évesen ki léptem ebből és más életet kezdtem el élni. Semmit sem akartam úgy tenni és ne is teszek úgy , mint aszüleim, nagyon sok kjó dodlog is volt a gyermekkoromban, nem minden a rosszról szólt. Sajnos az élet nem egy olyan nővel hozott össze aki , azokat a jellemzően jó tulajdonságokat megbecsülte volna, inkább kihasználta.

Sajnos az sem volt ahomlokára írva amikor elvettem, hogy hülye leszek x év után.

2012. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem az én rokonságomból, de ismerek olyan embert, akinek az anyagi körülményei jók voltak, de az apja alkoholista volt, méghozzá a durvábbik fajtából. Késsel kergette a gyerekeit, ilyesmi... A lány szakmai élete okés, több diploma, külföldi tanulmányok satöbbi. Most elsősorban családanya, de a férje vállalkozásában is dolgozik. Az érzelmi élete azonban nem az igazi. Az anyja társfüggő volt, sose hagyta el az alkoholista férjét, és sajnos ő is az lett.
2012. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nálam hasonló a helyzet.

4 gyerekes családba születtem 5.-ként és később született egy 6. tetvérem is.3 idősebb gyerek és velem együtt 3 fiatal gyerek.Az idősebbek már elmentek tőlünk csak a nővéremmel tartjuk a kapcsolatot.Anyám meghalt mikor 2 éves voltam (rákos volt) ami nagyon megviselte apámat és ezért ivott és dohányzott is de mindent megpróbált megadni nekünk.

Végül a cigi és a pia a fizikai munkával együtt visszaütött és hosszas szenvedés után ő is elment akkor voltam 14 éves és egy mozgássérült öregasszony vett magához minket.

Most 17 éves vagyok szakközépbe járok környezetvédelemre, szeretnék továbbtanulni de mivel nincs jó kapcsolatom a nevelőmmel, a sok veszekedés miatt nehéz a tanulás így főleg hogy nélkülüznünk is kell.

Nekem kb ilyen az életem, szeretnék ebből kiszabadulni és később egy családot alapítani ahol szeretném a lehető legtöbbet megadni majd a gyerekemnek.

17/F

2012. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!