Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő elengedné a 19 éves...

Egy szülő elengedné a 19 éves fiát pestre egyedül, ha csak annyit mondana, hogy "ügyeket intézni"?

Figyelt kérdés

ez nagy kérés lenne?

Ha még sosem csináltam, még sosem "kértem" ilyet?


elengednének sztetek?nem lenne fura?


Pest 100kmre van a lakhelyünktől



2013. febr. 20. 12:35
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
LOL. Én elég gyámoltalan kölök voltam, de 19 évesen már egyedül mentem Pestre kocsival, meg Szegedre is csazozni.
2013. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idős vagyok, nem kérek engedélyt, max abból a szempontból, hogy kell-e itthon segíteni stb. De azért mindig elmondom, hova megyek, mert különben egész nap keresnének.
2013. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
A 15 éves fiam felutazott Pestre(150 km) intézni magának faragáshoz való fűrészárut. Elég érdekes felállás lehet nálatok, hogy egyrészt ennyi idősen kérni kell, másrészt hogy kérdés, hogy elengednek e.
2013. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:

miért, utolsó, szted egy gimnazistát kísérgetni kell?

a nagyszüleim vidéken éltek, én pesten. minden további nélkül felültem a buszra, és elmentem hozzájuk nyári szünetben, hétvégén, vagy amikor tudtam.


ott van baj, ha ehhez engedély kell 19 évesen.

jobb helyeken bejelenti az ember, hogy megy, este jön haza, puszi mindenkinek.


sőt, mondok durvábbat! 16 évesen volt egy angoltábor a Balatonnál. anyám befizetett, én kimentem a Délibe, megvettem a jegyet a vonatra, felszálltam, elutaztam Keszthelyre, és díszkíséret nélkül is odataláltam a táborhelyre.

2013. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

kicsit más hogy értelmeztétek, vagy éppen én írtam rosszul, szóval az van, hogy eddig nem csináltam ilyet, és most meg tuti körbe menne a fél rokonságba, hogy én mit csinálok pesten


nem tom mit találjak ki, de az igazat nem akarom megmondani, nem csaj-dolog, az még a jobbik eset lenne


jólvan, majd azt mondom, hogy megyek intézni a dolgom:D

2013. febr. 20. 15:01
 16/56 anonim ***** válasza:

19,5 évesen Spanyolországba utaztam egyedül egy nyelvtanfolyamra, amit én fizettem a fizetésemből és én jártam utána.....

19 évesen ne utazhatna egyedül?????? Az természetes, ha ebben a korban a szülővel megbeszéli hogy megyek, - ahogy írta valaki már - kell-e nektek is valami, de ez az engedélykérés, a para hogy elengednék-e.....


Én épp ezért már a 9 és a 11 éves gyerekeimnek mindig magyarázom, hogy hol mit miért csinálok (repülőtéren most becsekkolunk, arra kell menni hogy felvegyük a csomagot stb...), mert majd amikor 18+ évesek lesznek, akkor nyugodt legyek afelől, hogy helyt tudnak állni.

2013. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
56%
Hú, a sok okos! Ha 19 évesen eltűnne a fiatok, és nem tudjátok, hol keressétek, kivel volt, mit csinált, akkor nagy kakiban lennétek!
2013. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:

17: nem eltűnésről van szó, hanem engedélykérésről. 19 évesen mit kell engedélyt kérni meg izgulni a válaszon????

Az természetes, ha az ember megbeszéli a szülővel, hogy ide vagy oda megy, én még 3 évesen amikor otthon laktam, akkor is szóltam, hogy ide vagy oda megyek, tudjanak róla ha bármi van, de nem kuncsorogtam vagy reszketem, hogy megengedik-e és mit szólnak ők meg a rokonok.

2013. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
előzőhöz: 23 évesen, nem 3
2013. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy az igazat semmiképp sem mondanám meg,


de viszont hazudni utálok, ezért meg mi legyen arra, hogy ha a fél rokonság kérdezi, hogy hova megyek?

mit mondjak, pfff ja mondhatom hogy a továbbtanlás miatt, de az meg füllentés lenne, ha más nincs valszeg ez lesz

2013. febr. 20. 15:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!