Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg akarok halni. Mit tegyek?

Meg akarok halni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van mindenből.13 éves vagyok.A szüleim nagyon rendmániásak.Takarítok,segítek nekik mindenben,amiben tudok.De sohasem elég jó ,amit csinálok.Mindig ordibálnak velem.Testvérem mindig megsúgja nekem a veszekedés közben,hogy " nyugodj meg! velem is így voltak! " ..De ma volt a legdurvább a veszekedés.Hazajöttem az iskolából.A szekrényemben nem volt valami nagy rend ,de úgy terveztem,hogy majd délután,tanulás után

rendet rakom.Erre az anyum ,pont mikor beléptem a szobámba, bejött ő is,kidobált mindent . ( nem volt annyira bordel,de minden koszos neki,amikor nem is ) és mondtam magamban miután kiment,hogy " ez nélkül el lettem volna" ( anyunak nem merek visszabeszélni ,inkább magamba folytom bánatom). Meghallotta. Fejemhez vágta,hogy " te rusnya kutya.én inkább nélküled lettem volna el" ..Mindig igy van. Mindig ilyeneket mond nekem. Nagyon szíven visel,hogy a szüleim ilyenek velem.Ez a viselkedésemre is kihat.Elvesztettem sol barátomat.Mert a gondjaimat nem hallgatták meg.Vagdostam már magam,de erre anyu azt mondta,hogy nevelőintézetbe adnak és pofonnal fenyegettek. Volt mikor megtéptek. Mit csináljak ? 14 L



2013. máj. 21. 14:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
Szerintem beszélned kéne az iskolapszichologussal, vagy egy tanároddal, akiben megbízol. Vagy kérd a tesód segítségét, nagyszülőkét, akik megértenek. De semmiképp se csinálj butaságot!!!
2013. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is így voltam ezzel... tűrtem, mást nem tud tenni az ember. Mára már elköltöztem otthonról... Örülök, hogy nem tettem magamban semmi kárt sem, hisz most már teljes életet élek.

20N

2013. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nagyszülőnek,nagynéninek,nagybácsinak,osztályfőnöknek,iskolapszichológusnak kéne ezt elmondani,mert ez nem normális, amit veled tesznek.Ők biztosan tisztábban látják a helyzetet,és tudnak rajtad segíteni.

13/L

2013. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Már sokszor mondogatom magamnak,hogy most így bánnak velem,de ha majd meghalok sírhatnak....ÉN MEG MAJD FENTRŐL NEVETNI FOGOK.
2013. máj. 21. 15:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd!!!!Sajnos igazan jo tanacsot nem tudok adni,de ne tedd!!Meg elotted az egesz elet,barmi lehet beloled,csodalatos eleted is lehet!Addig is forditsd minden energiad tanulasra,ha meg van lehetoseged,valassz olyan kozepiskolat,ami messze van toletek,akkor koleszos leszel es addig se kell otthon lenned!Talalj magadnak megvalosithato celt(mi leszel,ha nagy leszel?),es csak arra koncentralj,droghoz,alkoholhoz eszedbe ne jusson nyulni!Ha van az iskolaban pszichologus,esetleg felkereshetned,elmeselhetned neki a banatod!uj barataid is lesznek biztosan!Szurkolok neked ismeretlenul is,soha ne add fel!es irj majd,hogy mi van veled!
2013. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nem született olyan lány a föld kerekségen, akinek az anyja, életében egyszer nem boritotta volna ki a szekrénye tartalmát a földre. Nekem is ki lett boritva, és itt vagyok.


Szóval, fel a fejjel-csináld meg, és legközelebb figyelj oda jobban. Mindegyikünk átesett ezen.

2013. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Pl. nekem sosem borította ki anyám a szekrényemet!

De itt nem is szekrény kiborogatásán van a szó, hanem azon, hogy az anyja tiszta idegbeteg a gyerekeivel!

És hogy a gyerek emiatt vagdossa magát! Ami koránt sem normális!

Menj messzi középiskolába! MOst csak ezt tudod tenni, hogy távolabb legyél tőlük!

2013. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Gyerekek! Én is kiborogattam már a gyerekeim szekrényét mert oltári nagy rendetlenség volt benne és így biztos, hogy rendben pakolják vissza. Mire lenne jó ha öngyilkos lennél, mire jó az ha vagdosod magad (különben az mi? megvágod a kezed és az jó, jó érzés, vagy csak magadra akarod a szüleid figyelmét irányítani, de miért ilyen buta módon?

Előtted az élet, pár év és kirepülsz , úgy élhetsz majd ahogy akarsz... szerintem nem pszichológus kéne neked hanem egy barátnő akivel meg lehetne beszélgetni a dolgokat, vagy épp ott van a tesód!

Szedd össze magad és ne sajnáld már ennyire!

2013. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
".ÉN MEG MAJD FENTRŐL NEVETNI FOGOK." No ez a legnagyobb butaság amit csak elképzelhetsz. Ha vallásos vagy, tudhatod, hogy az öngyilkosok a pokol legmélyére kerülnek.Ha nem hiszel a tulvilágban, akkor meg maradnak a kukacok! Szoval sehol az a nagy kacaj!!! Egyébként ha ilyen ütemben öregszel, (Az elején 13, a végén 14 évesnek mondod magad :-)) már tul vagy ezeken a gondokon, már te veszekszel a saját gyerekeiddel, hogy milyen rendetlenek.
2013. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6-os tévedsz. :D Nekem még sose borították ki a szekrényemet, csak fenyegetőztek vele párszor.

A kérdező kérdésére, hogy mit csináljon csak annyit, hogy ne halj meg! Öngyilkossággal nem oldod meg a problémát, csak elmenekülsz előle. Inkább találj valami jobb megoldást. Fordulj egy tanárodhoz, akiben bízol. Esetleg iskola pszichológushoz, vagy a tesódhoz, vagy olyan rokonhoz akiben megbízol.

2013. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!