Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a szemét?

Tényleg én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

A lányom tegnap bejelentette, hogy terhes és meg akarja tartani a gyereket. 25 éves, munkanélküli már két éve. Egy két szobás lakásban élünk, az en fizetésemből nem marad semmi a hónap végére. A gyerek apjával pár hónapja ismerik csak egymást, össze költözni nem tudnak, a fiú is a szüleivel él, ő sem dolgozik.

Én nem tudok es nem is akarok eltartani plusz egy főt. Ezt elmondtam a lányomnak is, erre közölte, hogy micsoda egy szemét anya vagyok én.....


2013. máj. 25. 07:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét. Nyugi. Ülj le vele és kérdezd meg miből akarja finanszírozni a gyereket. Hol akar lakni vele stb. A fiú is legyen ott, aztán kérdezd meg tőle ő miből akarja fizetni, vagy hogy képzeli ezt az egész dolgot. Konkrétan üljetek le és számoljátok ki.
2013. máj. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
szólj a lányodnak, hogy a szegénység, és a szemétség között különbség van. ha a nyomorba akarja beleszülni a gyereket, joga van hozzá, hiszen felnőtt ember, azt csinál, amit akar, de másokat nem sodorhat ezzel kilátástalan helyzetbe. szóval ennyi erővel még nálad laknia sem kötelező. bár ahogy mondani szokták, ahol kettőnek jut, ott jut egy harmadiknak is. igaz előnyösebb lenne, ha járna neki gyes erre az időre.
2013. máj. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy szemét. De ezt mindenképpen üljetek le, és higgadtan beszéljétek meg. A drága apuka-bár én az ilyet nem feltétlenül apának szoktam nevezni-azonnal menjen el dolgozni, ez nem is kérdés! És esetleg valamelyik szülőnél próbáljanak összeköltözni.
2013. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
2. nagyjából egyetértek veled, de ez egy csecsemőre nem igaz hogy ha 2 felnőtt kijön 1 hónapban abba a baba is belefér, hiszen a 2 felnőtt tud uralkodni magán és azt mondani hogy márpedig nem az 5000 ft-os szalámit veszi meg hanem az 1000 ft-os párizsit... de egy csecsemőnek sokminden kell, pelenkázó, babakocsi, cumisüveg, ha nincs teje az anyukának a tápszer stbstb.. nagyon sokba kerül.. ráadásul ha picikét nagyobb lesz elkezd majd beszélni és azt mondja hogy anya én csokit szeretnék enni nagyon rossz érzés azt mondani egy 3-4 éves gyereknek hogy nincs rá pénzem.:/
2013. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy szemét .... Inkább a lányod párján csodálkozom :O ,hogy akarja eltartani a családját ? Ha legalább látszódna rajta a tenni akarás ... össze kellett volna kapnia magát már régen,csak az nem dolgozik ,aki nem akar . Menjen járja a várost (nem tudom hol laktok ..) ,keressen épitkezéseket ,hátha oda felveszik legalább segédmunkára,vagy próbáljon külföldön mmunkát vállalni .. Erre igy nem lehet alapozni ,a lányodnak is csak alanyi jogon jár a gyes,ami családival együtt 40000.-
2013. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

2! Annak a gyereknek venni kellene minimum egy ágyat, babakocsit. Nem ártana néhány ruha, kellenek az alap gyógyszerek, pelenkáról nem is beszélve. A gyerek nem ehet kenyeret egy hétig, mert másra nem futja. Neki -ha nem szerencsés az anya- tápszer kell.

Nekem nincs erre plusz keretem.

Össze költözni nem tudnak, a masik szülöpár is kétszobás lakásban lakik, a fiúnak van egy öccse is, ő is velük él.

2013. máj. 25. 08:24
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

25 + 13 ezer kb. amit a lányod kapni fog.

Ez veszettül nem fogja fedezni a költségeit.

Ha meg is tartja akkor a védőnők biztosan segítenek, szereznek babakocsit, ágyat stb. de ez sem egy hosszútávú alternatíva. Ruhákat is szoktak adni.

Tápszert, ha kell, ők sem tudnak adni.

Pelenka lesz a legnagyobb költség / hónap.

A gyereknek friss gyümölcs kell, zöldség stb.

Mondom ezt úgy, hogy van egy 13 hónapos gyerekem és rengeteg kiadással jár. Az agyhártya gyulladás elleni védőoltás az kb. hétezer volt ha jól emlékszem.

Első hozzászóló vagyok egyébként.

Ma üljetek le hármasban a gyerek apjával és beszéljétek meg. Ez nem szeretem/nem szeretem dolog, hanem veszett nagy (életre szóló) felelősség, nem a tied hanem az övéké.

2013. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Kidobni se szeretném itthonról, de ha megtartja a gyereket, akkor szó szerint nyomorogni fogunk....
2013. máj. 25. 08:38
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
Hozzátok költözni nem tud a srác a lány szobájába, természetesen akkor ha dolgozik, nem még őt is eltartani?!
2013. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy szemét, de tudod a baj már rég múlt idő! Már rég el kellett volna hajtani a lányt dolgozni! Valahogy próbáld meg erről a gyerekről lebeszélni, illetve add tudtára,hogy te nem tudod mind a kettőjüket eltartani!
2013. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!