Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon korán árva lettem....

Nagyon korán árva lettem. Anyukám nevelt fel egyedül. Rossz anyagi helyzetben élünk, Hogy lehet ebből kitörni?

Figyelt kérdés

Önhibámon kívül nem tudtam tanulni, szerencsére az érettségi meglett, de a tanulás melletti munka miatt közepes eredménnyel, szerettem volna mindig tanulni, hiszen tudom h így kaphatok jó állást, de esélyem sincs, h tanulhassak, képezzem magam.

Anyukám 8 ált iskolai végzettséggel rendelkezik, az mondta h nekem legalább az érettségi legyen meg.

A középiskolában tudtam h már dolgoznom kell h tudjak tanulni, sajnos az érettségi után, egyből munkába kellett állnom, kapáltam egész nyáron a földeken h legyen pénzünk.

Most meg fizikai munkát végzek, és szinte már a hónap közepén nincs ennivalónk se mert ez a pár tízezer ft semmire sem elég.

hogy lehet ebből kitörni, milyen megoldást látnátok ti ebben a helyzetben, ha még félretenni sem tudok havonta 1000 ft ot sem.


22F



2013. máj. 27. 08:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nagyot álmodni tudni kell. Hogy értsd: Aki mer az nyer! Tűzz ki magad elé, hogy mit szeretnél elérni. Lépésről lépésre haladj, a kudarcnak tűnő dolgok soha ne rettentsenek vissza, mindig csak előre-előre-előre. Nem könnyű, de ha hiszel magadban, akkor sikerülni fog!
2013. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ugyan ilyen cipőben vagyok/vagyunk!

17 éves vagyok, tavaly halt meg az édesapám. Anyukámmal és a párommal élünk albérletbe. egész télen segélyből,özvegyi nyugdíjból, családi pótlékból éltünk, anyunak semmi féle melója nem volt. most hogy kezdett nyílni az idő, mind a ketten elmentük napi 4-4 ezer forintért budit sikálni. párom 50 ezer forintot keres, még most is mondhatom azt, hogy ennivalónk alig van. dohányzunk is, ezért 2 naponta 1000 forint elmegy dohányra. a lakbér+rezsi 80 ezer forint, kaja, cigi, tévé, internet, ott vagyunk hogy jóval 100 felett. nyáron anyu keres kb. 120 ezer forintot, én is megyek dolgozni, az megint egy százas, páromnak állítólag új munkahelye lesz, és Ő is keres 120at. szeptemberne költözünk másik megyébe, mert ahol most élünk, nem lehet megélni. túristaparadicsomban élünk, de munkahely egyáltalán nincs. ez cseszett bolti eladó is kap 70 ezer forintot...kérdem én, miez????


én azt javaslom nektek, ti is költözzetek el máshova, pl: győr-mosonba, ott rengetek állás van, átlehet járni ausztriába, ahol elég jól keresnek az emberek!! tudom, ehez is induló tőke kell, de keressetek minden féle megoldást, keressetek fel alapítványokat, ők tudnak segíteni! nem pénzzel, de élelmet tudnak adni!!!

2013. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!