Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Undorodom a családomtól....

Undorodom a családomtól. Rohadjanak meg. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Borzalmasan viselkednek velem a saját lelki bajaikat az én káromra vezetik le. :( Mindig is szerettek verni,bármi bajom van sose hallgatnka meg,kiröhögnek vagy elküdenek. Apám 2 hete annyira megvert,hogy vérzett a szám. Képesek egyszerre többen is verni akár. Én megértem,hogy kamasz vagyok és szemtelen de ezért agyon kell verni? Egy pofon még belefér talán. Állandóan negatív jelzőkkel illetnek kövér vagyok,csúnya szégyellnek. Szerintük semmit se tudok megcsinálni. Családi béke,nyugalom erre nincsen csak veszekedés. A húgom meg állandóan bőg nekem,pedig ne is őt verik,de mind1. Elb@sszák a pénzt apám iszik, sunyik. Nincs itthon kaja pl. most sem. Csak kenyér/üres tészta talán valami kukoricás puffancs. Nem igazán működik a víz elvezetés,nincs normális wc,rosszak a nyílászárók,nincs gáz. Luxusnyaralgatni tudnak bezzeg,aminek lehet örülnöm kéne,de szerintem eleve nem a hely meg a nagyzás fontos hanem a társaság. Én már ezt nem bírom,semmi biztonságérzetem,semmi önbizalmam,nem tudom kiről vegyek példát. Már olyan részeg voltam,hogy mindenki kiakadt meg füveztem,lógtam is a suliból,kövér is vagyok meg evésszavaros és depressziós talán. A barátaimat elveszítem,mert nem tudok előrehaladni elég nehéhz jókedvűnek lenni,ha a csövesekkel kell aldunom az éjszaka. Családsegítő meg iskola pszicológus kilőve. Mi éesz így velem? Mit csináljak? Fogalmamsincs mit kell..merre/hogyan tovább? 17/L
2013. máj. 30. 20:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia


Én végülis jó családban nevelkedtem mindig volt kaja víz. béke ,de nekem a változást az hozta meg ,hogy találtam egy olyan szakmát meg gyakorlati helyet amit imádtam. Sokkal többet voltam a suliban meg a gyakszi helyen mint itthon. A gyakszi helyre végül felvettek dolgozni , most pedig tök jóban vagyok mindenkivel pénzem van amennyi kell és boldog vagyok. Neked is el kellene kezdj tanúlni és olyan foglalkozást keresni amit szeretsz.

Én is kövér voltam ,de lévén boldog vagyok nem evésbe fojtom a bánatom illetve elkezdtem mozogni saját magam miatt. Talán neked sem ártana néha elmenj kocogni. Nem értem miért kell csövesekkel aludni.. Otthon miért vernek? Ne szólalj meg mindenre igen/nem a válasz ne szólj hozzájuk és nem találhatnak fogást.

2013. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2013. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nagyszülők? Ők nem tudnak segíteni? Nálunk a keresztszülő

is sokat tehet ilyen esetben.De a háziorvossal is meg lehet beszélni sok mindent.(evészavart, depit, verésnyomokat,füvezésről a leszokást...és őt tartja az orvosi titoktartás)

2013. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Gyermekjóléti Szolgálathoz menj, ott kérj segítséget.

Egyáltalán nem biztos az intézet, nevelőszülőkhöz is kerülhettek. Jó lenne, ha együtt maradhatnátok a húgoddal.

2013. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ha nevelőszülőkhöz kerültök,akkor az nem lehet rosszabb hely,mert őket folyamatosan ellenőrzik és kijárnak mindig megnézni a gyerekeket.szóval ott biztos,hogy nem lesz nektek rossz!!a döntés rajtad áll,hogy lépsz-e vagy szenvedsz tovább
2013. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Fordulj a Gyámhatósághoz. Ennél már csak jobb lehet. Ha a verésnek nyoma van, elmehetsz orvoshoz, csinál látleletet, azt meg viheted a rendőrségre és följelentheted.

Egyetemre, főiskolára is mehetsz, bár rengetegbe fog kerülni utána. Ha kollégiumban laksz, diákmunkázol, veszel fel diákhitelt, akkor meg lehet csinálni, csak ugye a diákhitelt majd vissza kell fizetni.

2013. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók már elmondták a lényeget, de az is sokat segíthetne, ha lennének olyan barátaid, akik segítenek, legalább azzal, hogy beszélni tudsz velük a gondjaidról. Biztos van valaki a környezetedben, akiben úgy-ahogy megbízol, vagy olyan ember, aki megbízható/annak tűnik. Ha szeretnél nekem is írhatsz, a lényeg, hogy ne maradj egyedül.
2013. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!