Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma derült ki, hogy biztosan...

Ma derült ki, hogy biztosan bukok töriből. Félek elmondani anyunak. Mit tegyek? Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok.

múlthéten írtunk még egy esszét ami ,ha ötös, átmegyek lazán. Hármas lett. Bíztam abban,hogy megengedi,hogy feleljek még egyet, hisz lesz még 4 óránk. Kinevetett ,mikor megkérdeztem,hogy nem felelhetek-e.(tavaly más osztálytársaimnak megengedte) Mondtam,hogy akkor írok neki ,a féléves anyagból. azt mondta,hogy nem lenne értelme és otthagyott a folyosón. tudja anyu,hogy nem állok fényesen, és hogy még a matek necces, de annyit tanultam az esszére,hogy nem hiszem,hogy számítana arra,hogy pont töriből...

17L


2013. jún. 5. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Úgy hogy megmondod, hogy egész nyáron a pótvizsgára fogsz készülni. Akárhogyan mondod el nem lesz boldog.
2013. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Minél előbb beszélj vele. Mondd el egyenesen, mi történt.

Beszélj még egyszer a tanárral, hátha ad még egy esélyt. Emellett hátha anyukád is beszélne a tanárral, és úgy adna esélyt.

Akárhogy is mondod el anyukádnak, az fájni fog neki. De a legjobb út az őszinteség.

2013. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy sem fog megdicsérni. Ha tudja, hogy pocsékul állsz, akkor nem nagyon meglepődni. A következményeket meg vállald, ha már egész évben nem voltál képes megtanulni egy kettesre az anyagot, akkor az a minimum, hogy egy szó nélkül tanulsz egész nyáron, meg segítesz, stb. Ess túl rajta, nagy levegő és kész. Ezzel most nem tudsz trükközni, sajnálom.
2013. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem egyáltalán nem jött le egyértelműen, hogy tutira megbuktat. Vagy ezt így kimondta? Talán azért nem látja értelmét az újabb vizsgának, mert ismeri a képességeidet (már bocs), és amúgy is megadja a 2-est. Tökre a Tüskevár c. könyv jutott eszembe, ahol megadta a tanár a jobb jegyet, pedig 2 jeggyel rosszabbra számított a diák. Na persze az csak fantázia, de hátha...
2013. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, ha 1 jegyen múlik az, hogy megbuksz vagy nem, akkor nyilván egész félévben nem tetted oda magad a törire.

Ha megbuksz, hát megbuksz, majd készülsz a pótvizsgára nyáron. Naponta fél órát tanulsz, annyi időd biztos lesz, akkor simán átmész ötössel. Nem szakad le az ég, ha pótvizsgát teszel egy tárgyból.

2013. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam tanulni,de egyszerűen annyira nem érdekelt az egész töri,hogy "tanulás" közben már tudtam,hogy milyen színűre festem a körmöm,mit veszek fel holnap stbstb. utolsó két dogánál 5-6 órákat szenvedtem a könyv felett ,hogy ne legyen bukó. ugyan ez volt. nem jegyzem meg az évszámokat,meg ,hogy ki mikor milyen csata hol halt meg stb.

ha megengedte volna,hogy feleljek akkor konkrétan tudom,hogy mi a tét, talán akkor ment volna. van olyan érzésem,hogy ebben az osztályfőnököm keze is benne van.(mármint abban,hogy még csak esélyem sincs a javításra)


persze, ez most elfogultnak tűnhet, de ha tanár lennék, és egy rossz tanuló megkeresne ilyennel engem én egy javítási lehetőséget adnék neki. ha azt elbukja és nem lesz meg neki az a jegy,ami kell ahhoz,hogy átmenjen így jár. ahhoz is kell lelki erő,hogy megalázkodjon egy diák és elkezdjen könyörögni javítási lehetőségért,és nem kinevetném.

2013. jún. 5. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

És ez így egész félévben nem jutott eszedbe, hogyha egy kettesre összehozod az anyagot, akkor nem kell év végén megalázkodni?


Én lehet, hogy szemét tanár lennék, de én sem adnék esélyt, nem az utolsó percben kell eszébe jutnia a majdnem felnőtt diáknak, hogy "basszus, ebből bukás lesz".


Anyukádnak meg valahogy úgy mondhatod meg, hogy: "megbuktam töriből, de egész nyáron tanulni fogok".

2013. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

"van olyan érzésem,hogy ebben az osztályfőnököm keze is benne van"

Kiscsillag,itt csak te vagy a hibás. Nem tudod megjegyezni az évszámokat? Na és, nekem sem ment soha, a számok terén analfabéta vagyok. De ha csak egy kicsit odafigyeltél volna, óra előtt elolvasod az anyagot már annyit megtudsz jegyezni,hogy a kettesed meglegyen.

Mondd el neki minél hamarabb és készülj fel a következő órákra, hátha kihív felelni, ha meg nem akkor ez a tudás jól jön majd az osztályozónál.

2013. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem az osztalyfonok keze van benne. Ez egyedul a te felelosseged, mert nem keszultel az orara. Mellesleg ha odafigyelsz es logikusan gondolkozol, mar abbol ossze lehet hozni a harmast. Ne masokat hibaztass, csak te vagy a hibas. Es ilyen attituddel en sem engednelek felelni. Megtehetted volna a felev alatt.
2013. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!