Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a lányotoknak...

Ti megengednétek a lányotoknak, hogy huszonévesen még veletek éljen, ha dolgozik, és a fizetése felét odaadja nektek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 06:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
sajnos nem nagyon tudok besegíteni neki, ugyanis buszsofőrként kaptam állást, sajnos emiatt gyakorlatilag csak aludni járok haza
2013. jún. 7. 07:13
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük,és majd kialakul, de azt biztos nem fogják mondani,hogy nem lakhatsz ott.. Teljesen mindegy hogy hány éves vagy
2013. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem kérdés, a gyerek bármikor otthon van a szülői házban!!! Akár hosszabb távon is!

De azt hiszem az a gyerek kapott jó nevelést, akinek az otthonlakásnál (ha van munkája) eszébe jut, hogy besegítsen a rezsibe! Még ha a szülő nem is akarja, csekk befizetéssel, nagyob bevásárlásokkal lehet támogatni Őket. Ez a normális!

2013. jún. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk ez természetes (mondom ezt úgy, hogy a tamulmanyaimat még be sem fejeztem én elköltöztem, mert úgy hozta a sors)


Az is, hogy ad le az ember pénzt...

De nem így, hogy 10-20-30 ezret, vagy x% ot, hanem ahogy adja.

Pl öcsém otthon él, de hónapokig semmit nem ad le, de a télire a tüzelőt ő veszi, ha váratlan kiadás van fedezi. Ha menni akar valahova ő tankol, pedig nem elviszi az autót, mert jogsija nincs...


Nincs fix leadó, de beszáll a költségekbe, bár ő havi 60E - t keres...

A lényeg h a szüleim nem várják a leadót pl a rezsiért étkeztetésért, de ők mindketten keresők. Nekik már az "megkönnyebbülés" volt anyagilag, hogy én nem otthon lakom, önellátó vagyok, a tesóm fizeti a maga költségeit, mint szórakozás, ruházkodás...stb...


Nyugdíjas szülòk esetén is azt csinálnám, hogy fonám a csekkket és befizetném, nem leadnám a pénzt... Ez így annnyira anyagias, viszont mind két esetbn kb ugyanannyit segítesz

2013. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Az én lányom jelenleg is velünk él és persze dolgozik.Én nem veszem el a fizetése felét,mert azért neki is kell valamibôl pl szórakozni,vagy vmire,ami éppen megtetszik neki és megszeretné venni.A fizetésébôl 25ezer forintot veszek el,de azt is csak azért,mert külön bankszámlára rakom be neki,ha majd külön szeretne menni,legyen mibôl elindulnia.
2013. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
94%

Ha beszállsz a konyhapénzbe, az nagyon szuper, anyukádéknak is könnyebb lenne, sőt, ha belefér, egy-egy bevásárlást is megcsinálhatsz. Nálunk, míg a lányom velünk lakott, az étkezési utalványból megvette a lisztet, cukrot, olajat, stb., ami látta, hogy fogyóban van a kamrában, a többi meg megbeszélés tárgya volt. Volt, hogy szóltam, ne adjon pénzt, hanem a vizet és villanyt fizesse be helyettem, az neki is kedvezőbb volt, és nekem se kellett ezekkel foglalkoznom. Főzni az főzött, aki előbb hazaért, a férjem, a lányom vagy én. Így igen változatosan étkeztünk :) A férj a sonkát-szalonnával és kolbásszal kategória, a lányom a magok, csírák, müzli és hasonlók, én a kettő közt :) Szép volt, jó volt, kár, hogy elköltözött :) Nagyon jó volt, mikor arra jöttem haza, hogy a lakásba rend és tisztaság, elmosogatva, vacsora felrakva, mert a lányom jött előbb haza :)

Biztos hogy Nálatok is ki fog ez szépen alakulni, csak akarni kell.

2013. jún. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
63%

Kevés szülő engedheti meg azt, hogy eltartsa a felnőtt, önálló jövedelemmel rendelkező gyerekét!

De a gyerektől is természetesnek kellene lenni, hogy a rá eső rezsit és a kajáját kifizesse. Akkor, is ha a szülő nincs erre rászorulva.

Ha külön költözne, akkor sokkal többe kerülne neki a rezsi és a megélhetés. Ha hozzájárul a költségekhez, még akkor is jobban jár, mintha külön élne.

2013. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
Tőlem a szüleim nem akartak elfogadni semmit sem. Azt mondták ha eddig belefértem a költségvetésbe ezután is beleférek. Inkább kitakarítottam otthon, főztem meg ilyesmi, eljártam anyámmal bevásárolni. Tudtam pénzt félretenni, hogyha majd férjhez megyek legyen kezdőtőkém. Most már férjezett vagyok de hazajárok még mindig takarítani segíteni nekik. Nekem ez természetes. Nem pénz kell nekik hanem segítség (báris az én szüleimnek). Ennek fényében én sem fogok a fiamtól pénzt kérni majd ha már kereső lesz.
2013. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
79%
nekem ugyan fiaim vannak, de a rezsit elkérném, mármint az ő részüket, lakbért meg nem kérnék, hanem megpróbálnám rávenni, hogy tegyen félre pénzt. Szerintem őrült pénzkidobás albérletben lakni, ha ugyanabban a városban laknak a szülők. Kb. másfél milliót kidobtam az ablakon az albérletezéssel az évek alatt.
2013. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen egyértelmű, hogy megengedném, és eszembe nem jutna pénzt kérni érte.
2013. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!