Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a lányotoknak...

Ti megengednétek a lányotoknak, hogy huszonévesen még veletek éljen, ha dolgozik, és a fizetése felét odaadja nektek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 06:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
79%
Persze! Az együttélés és az élősködés nem ugyan az!
2013. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk ez úgy van, hogy az én otthonom az ő otthona.

Ez nyilvánvaló, hiszen a gyerekem. És ez vonatkozik az ő élettársára is. Ha beleadnak a költségekbe, -beleadnak, ha nem, akkor is azt esznek a hűtőből, amit találnak.

2013. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
74%
Párom nővére él otthon így. Dolgozik, jelenleg nincs pasija, viszont nem a fizut adja nekik, hanem bevásárol havi 1-2 alkalommal, illetve fizeti pl a villanyszámlát. Így neki is marad bőven pénze, de haza is adott, jelenleg saját lakásra gyűjt.
2013. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég kényszerültem haza, igaz azért, mert munkám nincs és nem találok (a világ szégyene egyébként, hogy 25 éves dolgozni vágyó nőként hónapok óta sehova nem vettek fel, az interjún is volt ahol az volt a fő kérdés, hogy mikor akarok szülni... no de ez most mindegy is).

A szüleim úgy reagáltak rá, hogy ahol hárman esznek, jut a negyediknek is. És ha dolgozom se kérik el a fizetésem felét, szálljak be, amennyivel jónak látom. Persze bár már ott tartanánk :)

2013. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nekik nem gond, hogy otthon maradj miért ne tennéd? Én is otthon lakom 24 évesen még, nincs semmi ami miatt el kéne költöznöm. A 8 ezres kaja utalványt hazaadom, meg ha boltba vagyok veszek nekik is mindenfélét. Szalámit, gyümölcsöt, vagy tényleg bármit. Úgyh mondhatjuk h kb. havonta 1x be is vásárolok mondjuk úgy még egy 10-es értékbe. Sztem tedd te is ezt. Beszéld meg velük, hogy adnál haza a kajába és ennyi.
2013. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Persze hogy meg.
2013. jún. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Nyugdíj és nyugdíj között is van különbség, az még nem jelent semmit.
2013. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
12%
Én anélkül is engedném, hogy ideadja a fizetését. Sőt, ha magától adná, akkor is visszaadnám neki. Sok szülő csak morog, hogy még a nyakukon van a gyerek, de hogy is ne lenne, ha a fizetése X%-át le kell adnia, és képtelen gyűjteni annyit, hogy legalább egy albérletbe elhúzhasson, ha már a saját lakás esélytelen. Szerintem gusztustalan, amit ma sok szülő művel, nem tudom, hogy minek vállal gyereket az ilyen. Még tán rosszabbak, mint a c.gányok, akik a segélyért vállalnak gyereket, mert azok legalább nem a saját gyerekeik fizetéséből akarnak megélni úgy, hogy a gyereküknek egy cipőre való ne maradjon.
2013. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Valszeg én is itthon fogok maradni. Nem élősködni hanem együtt élni. Egyszerű az oka: miért verjem magam költségekbe mikor közösen könnyebb? Már így is a saját költségeimet én fedezem tehát.....mai világban nem kell azzal menőzni, h jajj menjünk külön. Persze annak is van előnye.
2013. jún. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 dodi1881 válasza:

Szerintem, ha nem is a felét, de valamennyit adnia kellene a kérdezőnek. A rezsi például nőhet így, hogy egy felnőtt odaköltözik, a kaja... stb. Nekem anno egy percig sem volt kérdés, hogyha már dolgozom, akkor belefizessek az ilyen alap dolgokba. Szóval kifizessem a részem, hiszen nem vagyok már keresőképtelen gyerek, el tudom látni magam. Így meg, ha mindent a ismét szülő áll, az ember visszasülyed a gyereklétbe valamilyen szinten.

Egyszóval ne az egész fizetést, de valamennyit adjon be a közös kasszába. Így, hogy nem kell albérletet fizetnie, csak a rezsibe és kajába száll be, még így is sokat félre tud tenni.

2013. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!