Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyereknek mindenképp dolga...

A gyereknek mindenképp dolga befogadni a már nem teljesen épelméjű szülőt?

Figyelt kérdés

Adott egy idős öregasszony,egyedül él nagyonrég,el tudja magát látni,fizikailag nincs baja.De szellemileg egyre jobban,beképzel dolgokat,egyre nehezebben marad egyedül.

A gyerekéhez (50fölött) akar költözni,úgy nem unatkozna,nem lenne magányos.

Viszont mindenbe beleszól,nem alkalmazkodik,nem elviselhető hosszú távon,főképp hogy nem csak a gyerekéhez költözne,van annak családja is,akivel nem bírják egymást,rövid idő alatt képes egymásnak ugrasztani a családot.

Idősek otthonába nem akar költözni.

Mi a megoldás?


2013. jún. 10. 15:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%

Eltartási szerződésért nem fog senki odaköltözni, csak megy meglátogatni és segít neki ha kell.

Vagy az örökség azért kellene mi?

2013. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha a néni nem tud alkalmazkodni, nem tenném tönkre a család életét miatta.
2013. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
Kerek perec mondjátok meg neki, hogy azét nem mehet hozzátok mert intrikázik, de hagyjatok egy idős embert kétségek között. Aztán rá lehet csukni az ajtót, de előtte szóljatok neki, hogy keressen valakit aki majd gondozza ha már nem tudja ellátni magát.
2013. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Az örökség egy max 1 milliót érő ház,amivel ők fognak még szenvedni,mert senki nem fogja megvenni.

Öregekotthonába ha hajlandó lenne menni,akkor még a gyerek fizetne elég sokat.

De a néni jól tartja magát,10-15 évig még simán fog élni.

Nem a gyerek vagyok,hanem egy ismerős,aki a panaszkodást hallgatja.

2013. jún. 10. 16:17
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Ja előbb még szép nyugdíja volt most meg lassan száraz kenyéren él.
2013. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Szép nyugdij,az havi 80ezer

Normális öregekotthonához ennél több kell.

2013. jún. 10. 16:21
 17/21 anonim ***** válasza:
33%
Én azt mondom, hogy a gyereknek kutya kötelessége a szüleiről gondoskodni, ha úgy alakul...problémás a dolog, ha nem jönnek ki egymással. Én sem jövök ki anyámmal, tudom, hogy a nyugdíjas otthonról nincsen jó véleménnyel, nem tudom mi lenne, ha nem tudná magát ellátni. Ez nagyon nehéz kérdés, mert kinek jó az, ha a szülő tönkrevágja az gyereke családját??? (mégha nem is akarattal, pusztán a viselkedésével, a rigolyájával)
2013. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%

Le fogtok pontozni, de nem érdekel, muszáj leírnom a véleményemet, mert nagyon tudnak dühíteni a hasonló kérdések és néhány válasz rá. Az,hogy milyen hihetetlen önzőek tudnak lenni az emberek....


A nagymamám húga évekig ápolta az öregkorára nem beszámíthatóvá vált anyját, aki akkor azt hitte, a lánya az anyja és a mostoha apját is. Mi évekig ápoltuk az állandóan ágyban fekvő nagyapámat, aki ugyan nem volt beszámíthatatlan, de voltak dolgai. Apu nagynénje évekig ápolta az izomsorvadásban szenvedő férjét. Ha -ne adja isten, de- anyu vagy apu oda kerülne, hogy valami oknál fogva nem tudná ellátni magát, vagy valami más oknál fogva nem maradhatna egyedül, akkor gondolkodás nélkül venném magamhoz, és ápolnám akár évekig. Mert engem úgy neveltek, nekem az a természetes, hogy azt az ember nem b@ssza be egy elfekvőbe, akinek köszönheti, hogy él, hogy felnőtt, hogy ember lett belőle. Rigolyái vannak? Nem meglepő, az öregkor -többek között- ezzel is jár. A kedves gyermeknek és annak családjának jusson eszébe, hogy ők is lesznek egyszer öregek, akiknek lehet sokkal nagyobb rigolyáik is lehetek, mint annak az öreg nőnek.

2013. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Snapette ***** válasza:
52%

18-assal tökéletesen egyetértek. Megértem, hogy nem a legjobb megoldás összeköltözni a szülőkkel, de ha nincs más megoldás, akkor nincs más megoldás, és pofátlanságnak tartom, hogy az, aki felnevelt mehet, ahol a part szakad, mert neked most "életed van". Gondoljon az ember a saját gyerekére is néha, és gondolja el, ő hogy érezné magát, ha egypár-tív év múlva a gyereke rácsukná az ajtót azzal, hogy neki most fontosabb dolga van, mint a rigolyáit hallgatni, és éljen vagy haljon a mama ahol akar.

Tudom, hogy nem a gyerek 'dolga' kéne legyen vigyázni a szülőre, és nem is kívánom senkinek, de az élet néha sz-r és ez van.


Azonkívül meg, ha a mama önellátó, akkor valószínűleg lehet valami köztes megoldást találni, mert nem ápolni kell, tehát esetleg költözhetne közelebb, vagy látogathatnák gyakrabban, vagy ilyesmi. A helyzet teljes ismerete nélkül erre nehéz válaszolni.

2013. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nincs magára hagyva,hétvégékre beviszik magukhoz sokszor,bár ha kiakasztja a családot,akkor kimaradnak hetek,de olyankor is meglátogatják.

Teljesen önellátó,gond nélkül ül buszra is.

Egyetlen baja,hogy hisztis mint egy 3 éves,és nem akar egyedül maradni,azt várná el,hogy magukhoz vegyél és napi 24 órában legyen vele valaki.



Nem beteg,nem szorul ellátásra,akkor més lenne a helyzet.De még az orvos is azt mondta hogy ilyen jó fizikai állapotban a gyereke sincs.

2013. jún. 11. 08:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!