Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetetlen vagyok. Mit csinalj...

Tehetetlen vagyok. Mit csinaljak?! (lent)

Figyelt kérdés
14 eves vagyok, 10 honapja Nemetorszagban elek. Eletem legrosszabb 10 honapja volt..Az iskolaban bezarta egy terembe es fogdostak meg utottek, sikitottam es kiengedtek. Elmeseltem itthon, nem foglalkoztak vele. Hetfon mennem kell 1 hetes taborba az osztalyommal, rettenetes lesz. Anyukammal es a batyammal elek itt, mindketten dolgoznak es altalaban ejjel ernek haza, egesz nap egyedul vagyok. Apukam otthon van, nem elnek egyutt a szuleim. Haza szeretnek menni, de anya nem enged. Leultem vele mar nagyon sokszor beszelgetni, hogy nekem ez igy nem jo, de nem erti meg. Aztmondja, hogy idovel jobb lesz, meg csak hisztizek..Elszakitottak az otthonomtol, a barataimtol. Mindentol. Mit tehetnek? Torodjek bele, hogy nekem ez jutott? Annyira szenvedek. :(
2013. jún. 15. 14:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon nem vesznek észre akkor szólj az iskola igazgatójának vagy ha van akkor az iskola pszichológusnak.

Akkor talán anyuka is észbe kap.

2013. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gáz..nagyon rossz.

És a tanárok nem vettek ebből észre semmit?Vagy ők is szemetek?

Szerintem irány az igazgatóhoz.


Úgy tűnik,külföldön (egy nem is akármilyen országban) is ezek történnek...


Amúgy,anyukád is furcsa.Miért találnak valaki ilyet?

Az már a hiszti felsőfoka lenne.

2013. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
*találna KI
2013. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Beszélj az igazgatóval,meg az iskolapszichológussal is!

Meg ott van a FaceBook,a "régi" barátaiddal nyugodtan tarthatod a kapcsolatot! :)

Amúgy tuti,hogy vannak ott is rendes,jófej diákok,csak meg kell őket találni. Akik tényleg normálisak,azok általában 2-3-as csoportokban vannak,és elvannka úgy "egymaguk".

Kitartás! :)

2013. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon sok kulfoldi van, es akik itt szulettek azt kiabaljak hogy 'kulfoldiek kifele'. Nem hatott meg, hisz a fel osztaly masik orszagbol jott. A legkisebb problemam az, hogy piszkalnak..tenyleg. Minden vagyam visszamenni a regi iskolamba, a barataimhoz.:(
2013. jún. 15. 14:42
 6/19 anonim ***** válasza:

Megértelek! :(

Netán apudhoz nem tudnál költözni?

2013. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nincs olyan helyzetben, sajnos. Anyukam nem is engedne.. Jovore lenne a ballagasom, megszakadna a szivem ha nem lehetnek ott. Itt sajnos mashogy mukodik az iskola. :(

A gimnaziumot otthon szeretnem kezdeni, kollegiumba.

2013. jún. 15. 14:47
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
Magyarországon vége a iskolának, szünet van. Várható volt, hogy egyre több hülye kérdés lesz, kitalált történetekkel.
2013. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ilyen valaszok nem kellenek, semmirol nem tudsz. Julius 25ig iskola van itt, szeptember 10ig tart a nyariszunet. Nezz utana!:)
2013. jún. 15. 14:50
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy anyukád azt gondolja hogy neked ott kint jobb életed lesz. Mert ott jobb a megélhetés de a Német ember érezteti a magyarokkal meg más külföldiekkel a dolgot, és a fogdosás meg ezek sem véletlenek.

Egyik volt osztálytársam is 15 évesen kiköltözött Németbe az apjával, utána meg hazamenekült a nagyszüleihez inkább mert bántották ott. Jól beszélt németül, de amint megtudták hogy magyar egyből bántották meg minden.

Nem olyan jó ott sajnos de sokan csak a pénz miatt mennek oda.

Beszélj apáddal valahogy hogy hazaszeretnél menni, anyukáddal is mert biztos hogy felfogja a helyzetet, de tudja hogy anyagilag nektek ott sokkal jobb és magába fojt mindent és azért csinálja ezt mert előbb utóbb megfogod ott szokni és ha németűl fogsz gondolkodni akkor már elfogadnak.

Nos itt az van ha nem gondolkodsz németül és nem nyomod el magadban a magyarságot akkor ott nem fogsz semmit sem elérni.

Rengeteg helyi magyarral beszéltem már kint és mind mondták nekem hogy ha nem gondolkozok németűl és nem hagyom magam elnyomni akkor sosem leszek odavaló és úgy bánnak majd velem mint a kutyával. Rengeteg olyan magyar ember volt kint akik csak egymással beszéltek magyarul, de amint én odamentem akkor egyből elhallgattak és leráztak.

Tudom milyen az a helyzet.

Próbáld megbeszélni anyukáddal a dolgot, előbb utóbb beadja majd a derekát hidd el. Beszélj apukáddal is hogy vigyen haza! Neki is joga van hozzá! Harcolj magadért, légy szókimondó, és akaratos, másképp nem fogsz semmit sem elérni ott!

2013. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!