Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy engedékenyebb...

Mit tegyek, hogy engedékenyebbek legyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

17 éves, lány vagyok.

Nagy gondom az, hogy a szüleim nem engednek el szinte sehova, mert túlzottan féltenek..

nagyon rossz ez így nekem, de nem tudom mit tehetnék..sokszor vágtam már anyukám fejéhez hogy úgy tart itthon mintha börtönben lennék meg hasonlókat, de egyszerűen nem veszi észre hogy mennyire elrontja így az életemet..

ha találkozni akarok barátnőmmel akkor meg olyan mérges szokott lenni...nem egyszer előfordult már hogy amikor barátnőmmel voltam folyton hívogatott telefonon, hogy hol vagyok, mit csinálok...

és mielőtt találkozni akarok valakivel, nem engedi, csak akkor ha már ismeri az illetőt, és meg van győződve róla, hogy megbízható..de akkor se mehetünk messzire...

ja és már azért is mérges lenne ha ide a közelbe elmennék vásárolni.. egyszerűen nem értem hogy félthet ennyire.

kérlek szépen, segítsetek!


2013. jún. 27. 09:13
 1/5 niggamaci válasza:

sok rosszat lehet hallani mostanaba ( nalunk allitolag az arkadba elraboltak egy kislanyt es kesobb leborotvalt fejjel talaltak meg a rendorok) ezert jogos h felt teged

az hogy allandoan hivogat az tulzas

fontos h ezt megbeszeld vele ne csak vagd hozza h tonkreteszi az eletedet

beszeljetek meg h neked ez igy nem jo talaljatok ra megoldast

fontos h megbizhato legyel a szuleid szemeben beszeljetek meg h te most elmesz 2 orara vasarolgatni baratnoddel es egy bizonyos idopontra mar otthon is leszel de kozbn ne hivogasson ha baj van akkor te felhivod majd.szoval neked csak mindig idobe haza kell erned es igy majd latjak a szulok h megbizhatnak benned es talan engedekenyebbek lesznek

2013. jún. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szüleid viselkedése egyáltalán nem normális. Főleg, ha eddig mindig megbízhatóan viselkedtél.

Ezt a szigort legfeljebb egy elvonóról frissen kikerült drog/alkohol függő gyereknél tudnám elképzelni, ahol félnek, hogy visszaesik.

Nem a barátokon múlik, melyik gyerek mit csinál. Bár az tény, hogy ebben a korban nagyon befolyásolhatóak a tinik, és képesek valamit azért megtenni, hogy ne lógjanak ki a társaságból.

Talán segítene, ha a barátaid szüleivel tudnál beszélni. Hogy ők próbáljanak beszélni a te szüleiddel. Egyrészt, hogy az ő saját gyerekeik nem fognak téged ebbe-abba belevinni, mert normális nevelést kaptak, megbízhatóak, időre hazaérnek, nem részegednek le minden héten, stb.

Másrészt, hogy ők is elengedik a gyereket, és nincs semmi baj. Meg lehet bízni a korosztályotokban.


Sajnos annyira sok rossz dolgot lehet látni és hallani...

Kétféle baráti társaság létezik. Az egyik, ahol minden baromságba beleviszik egymást, isznak, kefélnek, drogoznak, balhéznak, cigiznek, mert ez a menő. Ebben az esetben egyáltalán nem támogatnák a szülők, hogy találkozhassatok, semmilyen ellenőrzés és felügyelet mellett.

A másik baráti társaságra az jellemző, hogy vigyáznak egymásra, és egyszerűen csak jól akarják magukat érezni. Nagy lelkizéseket meg bulizásokat csapnak. Ettől meg kár félteni bármelyik kamasz gyereket, mert olyan tapasztalatokat és élményeket szerez, amit a szülők soha nem tudnak megadni, viszont szükségesek az élethez.

2013. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van, csak én srác vagyok.

Folyton megkapom, hogy miért nem megyek sehova, miért nem megyek a haverjaimmal többet bandázni, bulizni, így nem lesz belőlem senki, ha nem szerzek kapcsolatokat, utána meg ha elmegyek, akkor hova megyek, minek megyek, kikkel megyek, mit csinálunk ott, miért csináljuk és egyáltalán miért nem vagyok otthon, mert ő azt szereti, ha otthon vagyok...

-.-'

2013. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogd meg magadat és menj el. Én annyit tudok neki ajánlani. Gondolkodj 10 percet, hogy mivel tudsz neki visszavágni, ha lecsesz. Például ordítozz vele egy kicsit, hogy nem jutsz sehova az életben, ha csak otthon tart, barátok és társaság kell, hogy előre juss, törtetni tudj és ha ő ebben gátol, akkor tönkre akarja tenni az életed. Legyél erőszakosabb, hiszen az erőszakos emberekkel csak így tudsz bánni, másképp nem megy. Le kell őket győznöd, különben ha nem is harcolsz ellenük, akkor úgy érzik, hogy te vagy a gyengébb és ők irányítanak téged. Ezt nem én találtam ki, hanem valami nyomi fószer, aki teremtette ezt az egész hóbelevancot, amit világnak hívunk. Én csak észreveszem, hogy így működik és alkalmazkodom.
2013. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"sok rosszat lehet hallani mostanaba ( nalunk allitolag az arkadba elraboltak egy kislanyt es kesobb leborotvalt fejjel talaltak meg a rendorok) ezert jogos h felt teged "


Ez az a városi legenda ami terjed a neten és már kis millió alkalommal megcáfolták.

2013. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!