Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mikor engednétek...

Máté1999 kérdése:

Szülők, ti mikor engednétek el a fiatolat bulizni?

Figyelt kérdés

Szoval, ha megbiztok benne, jol tanul, nem szokott hazudni, eleg onallo, akkor ti mikor engednetek el a fiatokat bulizni (hazibuli, nem szorakozohely), koncertre baratokkal? Ugy hogy tudjatok hol van, es azt is tudjatok, hogy fog alkoholt is fogyasztani, mert megmondta?

14/F



2013. júl. 7. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Házibuliba, ha tudom, hogy otthon vannak a szülők, akiket ismerek is lehetőleg, akkor 14 évesen elengedném. Lehetőség szerint természetesen érte mennék, hiszen úgy biztonságos.


Koncertre csak nagykorú kísérővel, akiben megbízom (pl. a gyerek barátjának bátyja vagy hasonló), mivel nyilvános hely és még kiskorúról van szó. Ebben az esetben is ragaszkodnék hozzá, hogy a gyerekért menjek.

2013. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Azt még hozzátenném, hogy 16-17 éves kor körül venném a fenti feltételeket lazábbra, ha a gyereket megbízhatónak ismerem. :)
2013. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
TEljesen egyedul nem engednem el, szuksegesnek tartanam azt, hogy egy idosebb tarsasagaban legyen, ez lehet rokon, vagy ismeros, akivel egyutt mennek el. Itt nem csak a fiu megbizhatosagarol van szo, hanem a kulso veszelyekrol is, hiszen egy ekkora gyermek meg erre nincs felkeszulve pl.
2013. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem 14-15 éves korom körül elengedtek discoba, el is indultam, oda is értem de valahogy nem éreztem hogy bekell mennem, nem volt kedvem úgyhogy fogtam magam és hazamentem inkább :D Azóta sem voltam, ja de egy 7-8 évesen még a nővérem kirándulásán és ott anyám is ott volt aztán a tesómék átemeltek a kerítésen :D
2013. júl. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem a szomszád utcába Szilveszrezezni elengedtek 13,5 éves koromban, amúgy nem.


16 voltam amikor előszőr elmehettem, házibuliba, 17 amikor discoba, kondertre is....

Én lány vagyok, de öcsémet sem engedték hamarabb

2013. júl. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát azért ez sok mindentöl függ. A társaságtól, hová menne, hogy eddig hogyan tudta önállóan megoldani a dolgokat.

Meg hívjon ha vége van, meg amikor odaér. A legrosszabbakra gondolva a testalkatát, önvédelmi ismereteit is figyelembe lehet venni.

Beszélni vele, hogy bizonyos helyzetekben hogyan kommunikáljon.

Mert pl én a 185 centimmel és a 80+ kilómmal (ami mind izom) és az Ju Jitsu ismereteimmel, jó eséllyel védeném meg magam ha végsősoron arra kerül a sor.

Ellentétben mondjuk egy 50 kilós emberrel, aki jó ha tudja hová kell ütni.

Alkoholt meg felnőtt nélkül ne fogyasszon, mert elveszti a mértéket és ha nem állítja le valaki (ami azért sajnos állt. így van) akkor rosszabb esetben a detoxban is kiköthet. 14 évesen ne igyon az ember csak szülővel, keveset.


14/f

2013. aug. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!