Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbolondult az apám két...

Megbolondult az apám két nappal a Balaton Sound előtt! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Megvette nekem a bérletet, van szállásom foglalva, erre a napokban kitalálta hogy mégsem mehetek el, mert hogy a jegyeim alapján nem érdemlem meg (és szerinte céltalan vagyok és lusta, de az évvégi átlagom amúgy 3,7)

A barátnőmmel mentünk volna, akit nagyon nem akarok cserbenhagyni, de apámat ez se izgatja. MIT TEGYEK???? 18/L.



2013. júl. 9. 11:48
1 2 3 4 5
 31/46 anonim válasza:
0%
Add oda nekem a jegyeket majd én elmegyek helyetted és a barátnőd is jól fogja érezni magát velem. Esetleg ár alatti áron megvenném tőled. Írj rám.
2013. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
24%
én jobbat ajánlok, szökjünk meg, hozd a barátnődet is. Kimászol az ablakon és már ott sem vagyunk! Írd meg a címedet!
2013. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Az igen... először ajándékba adja, aztán dolgozz azért, hogy kiérdemeld, majd pedig az árát is vissza kell fizetned. Nagyon korrekt. Akkor legalább az elején mondta volna azt, hogy a bizonyítvány miatt nem enged el, és akkor nem éled bele magad. Ráadásul ő hagyná, hogy elússzon mind az ő 54 ezer forintja, plusz a spórolt pénzed, és a munka, ami benne van. Nem tudom miért pont ő prédikál neked a felelősségről... (Remélem igaza lesz az egyik válaszolónak, és tényleg csak meg akar szívatni egy kicsit, viccből)

Anyukád mit szól ehhez? Ő engedne? Ha igen, talán megkérhetnéd, hogy beszéljen apáddal, talán az ő szava mérvadóbb.

Amit te mondhatnál neki még, hogy sajnálod, hogy nem tanultál alaposabban, következő évben jobban fogsz igyekezni. De ez a fesztivál volt minden vágyad erre a nyárra, ezért is kérted szülinapodra. És gondoljon arra a sok belefektetett munkába a pénzért mind a te, mind az ő részéről. Esetleg mesélj neki a társaságról, akivel mennél, hogy tudja kikkel leszel.

2013. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy anya arról se tudott hogy bérletet vett nekem, és nem is akar beleszólni, azt mondta hogy apával ezt nekünk kell elrendeznünk. és igen, nem érdekli a kidobott pénz és idő .... és amúgy a legjobb barátnőmmel mennénk, akit apa is nagyon jól ismer és szereti is
2013. júl. 9. 13:16
 35/46 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, mondom, kérd tőle vissza - teljes joggal - a saját spórolt pénzedet, szerezz még annyit hozzá mondjuk kölcsönbe, amennyi hiányzik, vegyél egy jegyet, és menj el. Ő meg csináljon az ilyen módon sajátjává vált jeggyel, amit csak akar...
2013. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
A 3,7-es átlag tényleg nem sok, viszont semmit nem bizonyít annak tekintetében, hogy érett vagy - e, tudsz e vigyázni magadra, stb. Az életkor szintén nem. Viszont ezt csak ő tudja, hiszen az ő lánya vagy. Azonfelül július közepe van nemsokára, most már nem tudsz javítani a jegyeiden. Ígérgetni meg lehet, de én is sokszor megígértem, hogy jobban tanulok majd... és nem lett belőle semmi (egészen 2 évvel ezelőttig).
2013. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
29%
18 éves vagy, azt teszel amit akarsz. Ha hazamész úgy is megbékél pár nap múlva.
2013. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért elég durva. Én megkérném, mondja el, hogy mi ezzel a célja, miért nem akar elengedni, mert igazából semmi értelme így utólag büntetni. Bármikor kitalálhat bármit, mondjuk nem mehetsz valahova mert nem vitted le 2 éve a szemetet. Ha büntetést kapsz valamiért, mondja meg rögtön, mert így maximum nem fogsz bízni benne, mert nagyon nem korrekt, amit csinál. Esélyes, hogy annyi lesz a válasza, hogy nem mész és kész mert én azt mondtam. Ebben az esetben én ellopnám tőle a jegyet (végül is mi alapon nem adja oda, ha már majdnem teljesen kifizetted) és elmennék ha tetszik neki, ha nem. Viszont abban igaza van, hogy tanulnod kéne, de még nem késő belehúzni. Nekem is ilyen átlagom volt, egyetemen csak fizetősre vettek fel, ezért ösztöndíjat sem kaphattam és fel kellett vennem a diákhitelt, ami elég szívás. Diákmunkát is nehéz találni, mert a normálisabbakhoz két nyelven kell minimum középfokon beszélni, de inkább felsőfokon.
2013. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
ha nem érdekli a pénzszórás mond meg neki, hogy abba már nem csak az ő pénze van benne, hanem a tiéd is, mert fizetgeted vissza részletekbe.
2013. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
37%
37-es: Ha nekem ezzel a "18 vagyok, azt teszek, amit akarok" szöveggel jönne a gyerekem, nem lenne hová hazajönnie. Nem azt mondom, hogy amíg nálam lakik, addig teljes kuss van, de ha már annyira felnőttnek hallja magát, akkor érveket akarok hallani, nem azt "azt csinálok, amit akarok" szöveget.
2013. júl. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!