Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszik azt a szülők,...

Miért hiszik azt a szülők, hogy a gyerekük akkor fog jól élni felnőtt korában, ha az iskolában jól tanul és semmi más nem számít?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is volt, akik tulajdonképpen kitűnő tanulók voltak a suliban és semmire nem vitték. Nem volt társasági életük, nem lettek kapcsolataik, nem jártak el sehova és ebből kifolyólag nem tudtak egyről a kettőre jutni.

Szóval mi viszi arra a szülőt, hogy egy stréber biodroidot csináljon a gyerekéből?



2013. júl. 11. 14:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

"Kell a tanulás persze, de ha az ember egyszerűen képtelen az önállóságra, önbizalom hiányos és szorong felnőttkorára pont azért, mert nem engedték meg neki gyerekként, hogy éljen, akkor semmire nem megy a 4 diplomájával."


Azért mert tanulnia kellett gyerekkorában, még lehet mellette élni. Én 4.0-ás átlagot hoztam rockerként, aki minden hétvégén bulizott, és szinte minden délután találkozott a haverjaival, a sok számítógépes játék mellett...

De bukik ott is, hogy ha valakit nem engednek élni, attól még nem lesz szorongó vagy önbizalomhiányos.

Az utolsó bukás pedig a 4 diploma. Lehet akármilyen pocsék a személyiséged, 1 gépész mérnök, 1 villamosmérnök, 1 programtervező matematikus diploma kombóval rögtön az első évtől kapkodni fognak érted a cégek, hatalmas fizetést ajánlva.

2013. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Apám annó engem sokat nyuvasztott a tanulés miatt. Aztán mikor 89-ben bejöttek az első számitógépek, s 16 voltam engem kért meg segitsek neki megérteni mi ez az egész. magyaráztam neki éjszakákba nyulóan. volt mikor belealudt.

na mondom magamban: - Most visszakapod!

Felébresztettem s tovább mondtam neki.:)))

2013. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%

Az általános suli és gimi elvégzése nem olyan nagy teher, hogy csak akkor lehessen jó jegyeket szerezni, ha nincs gyerekkora az illetőnek. Az egyetem pedig már egy felnőtt ember döntése.


A diploma nem garancia, de sokkal jobbak az esélyeid.

Persze egy jó szakmunkás is kereshet szépen, de inkább 4-5 év tanulás, mint 60 akárhány éves korig 3 műszakban robotolni egy gyárban.

2013. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%
Azt írtam, hogy nem közvetlen a szülőkön múlik, hanem az egyénen. Persze számít a szülői nevelés, de alapvetően az egyénnek van egy személyisége, amit nem a neveléssel határozok meg. Hiába akarnám a léhűtő gyereket tanulásra bírni, ha alapvetően lusta, és hiába mondanám annak az embernek hogy lazítson, aki alapvetően szorgalmas és ég a keze alatt a munka. Rajtad múlik, hogy mit kezdesz magaddal, a suli lehetőség és segítség. A minta az, hogy hogyan viselkedsz, azt pedig otthonról hozod.
2013. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hat most h felnott vagyok ra jottem kellett vna hallgatni az edesanyamra mikor azt mondta tanuljak.. Minden mas érdekelt cs az nem..ugyan ezt a kerdest tettem fel mint te most..azota rajottem h igazuk volt..ok is abbol tanultak.. Sok munkahelyen Megkaptam..ha lenne erettsegim többre vihetném. Ugy voltam vele egy papir nem oszt/szoroz ha tudás van.. Mostmar ra jottem pedig igen.. Kell az a papir h megmutasd mit tudsz.. Es ez a fizeteseden is segit.. Nem mindegy hogy 110.ezret vagy 160.ezret keresel.
2015. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!