Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyukámat...

Hogyan vegyem rá anyukámat hogy adjon pénzt?

Figyelt kérdés
Mivel nyár van, szeretnék haverokkal menni strandra, fagyizni, moziba stb...A gond az, hogy készpénzem jelenleg nincs, hanem a bankban van a többi SAJÁT pénzem, de viszont az anyukám meg nem akar nekem kivenni csak pár ezret hogy tudjak menni strandra meg ilyesmi helyekre.Mit tegyek hogy adjon, vagy mi lehet a baj????

2013. aug. 7. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Akkor bemész a bankba, személyi, lakcímkártyával és veszel ki pénzt.
2013. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van elég sok pénzem, de ha strandra megyek, akkor kb 2000 forint nekem elég mindenre, ami kell. Anyukád vigyáz a pénzedre, és majd te is belátod később, hogy jól tette.
2013. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Ő kivenni csak akkor tud, ha a bankszámla a sajátja, de sok gyereknek sajna nincs annyi esze, hogy mielőtt dolgozik, nyisson egyet, így a szülei számlájára megy a pénz.
2013. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
1-es! Ha lenne rá jogosultsága biztosan azt tenné, amit javasolsz, de gyanítom, hogy a szülei nevén van a számla, amin tartják a pénzét.
2013. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? És milyen saját pénzed van? Örökölted?

Anyukád talán azért nem akar (tud) többet adni, mert gondol a jövőtökre. Mi lesz, ha beteg, vagy munkanélküli lesz?

Számlák jönnek akkor is.

Sok ember örül, ha fizetéstől fizetésig megél. Félre tenni nem sokan tudnak.

Nem gondolom, hogy zsugoriságból, inkább óvatosságból.

Spórolni addig kell, amig van miből.

De ülj le vele beszélgetni, majd ő megmondja az okát. Mi csak tippelni tudunk.

2013. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Jó lenne tudni, hogy hány éves vagy mert e-nélkül a válaszok mit sem érnek.

Arra gondolok, hogy pl. junior számlád van, 15-16 éves vagy, akkor teljesen jogosnak gondolom, hogy anyukád félt, és nem ad 10 ezreket a haverokra meg a strandra. Ha viszont idősebb, akkor megint más a véleményem.

2013. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem nagyon értek ezekhez, de annyit tudok hogyha bemennék egyedül akkor anyukámnak jönnének az értesítők hogy levettem 2000 Forintot meg ilyesmik
2013. aug. 7. 15:43
 8/15 A kérdező kommentje:
nem kéne 20.000 csak néha 1-1 strandra meg mozira 2000 forint vagy attól függ hogy mennyibe kerülne:) és igen 15 éves leszek hamarosan
2013. aug. 7. 15:44
 9/15 anonim ***** válasza:

Írd össze, hogy hánszor mennél strandra, ennek mennyi a kölsége, hányszor moziba, mennyi a belépő ára, és kb mennyi menne el itt egy kis üditőre, fagyira, utána ülj le megbeszélni anyukáddal.

Talán nem akar sokat kivenni, mert fél, hogy egyszerre mind elszórod.

2013. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszönöm szerintem ez lesz:)
2013. aug. 7. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!