Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyukámat...

Hogyan vegyem rá anyukámat hogy adjon pénzt?

Figyelt kérdés
Mivel nyár van, szeretnék haverokkal menni strandra, fagyizni, moziba stb...A gond az, hogy készpénzem jelenleg nincs, hanem a bankban van a többi SAJÁT pénzem, de viszont az anyukám meg nem akar nekem kivenni csak pár ezret hogy tudjak menni strandra meg ilyesmi helyekre.Mit tegyek hogy adjon, vagy mi lehet a baj????

2013. aug. 7. 15:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

*de viszont az anyukám meg nem akar nekem kivenni csak pár ezret hogy tudjak menni strandra meg ilyesmi helyekre


Nem értem a kérdést. Ha csak 2000 kéne, akkor miért írod, hogy "nem akar kivenni csak pár ezret"? Nálam a pár ezer az 2-3-4 ezer Ft. Ha te megkapod a "csak pár ezret", mi a baj?


Vagy úgy értetted, hogy csak pár ezer kéne, és semennyit nem ad? (Mert akkor értelmesen kéne írni, és kapnál hasznos válaszokat is, ha megértenénk, mit szeretnél.)


Egyébként én azt tippelem, hogy ha telik rá, azért nem ad, mert egyszerűen nem akarja, hogy 15 évesen egyedül (=nem vele) menj strandra.

Ha meg nem telik rá, akkor azért nem ad - még ha a te pénzed is. Ha nincs, akkor a te utolsó filléred is számít, ha arról van szó, éheztek-e hónap végén vagy kikapcsolják-e a villanyt, mert nem tudtok fizetni. Ilyenkor nincs enyém-tied.

2013. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, és kedvesen kérd meg, hogy nézzétek át együtt a költségvetést, ne rohand le. :-)
2013. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Miért nem elég pár ezer forint??
2013. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%
Honnan van neked saját pénzed? Vagy anyádék rakták neked össze? Akkor legyél inkább hálás! Azt írtad 2000 kell, kivett neked annyit, akkor most mi is a hiszti tárgya?
2013. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem írsz semmi konkrétat, én ebből arra következtetek, hogy a pénzügyekhez még kb semmit nem értesz, ugye? :D (nem sértésből, sok felnőtt ember is sötét a témában, bonyolult is)

Egyrészt milyen saját pénzed van? Nem írtad, hogy dolgoztál volna a nyáron, úgyhogy max örökölhetted vagy ilyesmi. Ha nagyobb összeg, valószínűleg lekötötték a szüleid, hogy később x év múlva ne nulla pénzzel kezd el az életet. Ebből viszont nem lehet csak úgy kiveszegetni. De ha nincs lekötve, akkor attól tart, hogy szép lassan feléled szórakozással, miközben azt az egyetemre, lakásra, szóval fontosabb dolgokra tette félre.

Azon kívül, hogy szépen kéred, sok mindent nem tehetsz. Ha kaja-rezsi-lakás-hitel stb mellett nem igazán marad a családi kasszában, akkor lehet, hogy nemet mond, mert 2-3 ezret elszórakozni könnyű, csak megkeresni nem annyira és ilyen a mentalitása.

De millió oka lehet még a dolognak. Egyszer állj elé, és hiszti meg követelőzés nélkül beszéld meg vele a dolgot. Hogy miért nem akar adni, milyen módon van a bankban a pénz, mikor rendelkezhetsz vele te magad.

De akár azért is lehet, mert úgy érzi, hogy csak szórakozni akarsz, de otthon nem segítesz. Vagy a barátaidról úgy gondolja, rossz hatással vannak rád. Vagy csak még fiatalnak tart ahhoz, hogy nélküle császkálj mindenfelé. Egy szülőnek is sok dolog lehet ám a fejében, mi ezt nem tudjuk neked megmondani. :)

2013. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!