Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyukák! 17/F vagyok,...

Fiús anyukák! 17/F vagyok, hogyan beszélhetnék erről a szüleimmel úgy, hogy komolyan vegyenek, de a lehető legkevesebb fájdalmat okozzam nekik?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Nincs testvérem. Viszonylag jó tanuló, jó sportoló, suliban népszerű, teljesen átlagos, otthon nem kötekedő típus vagyok.


Volt már barátnőm, nem is egy. De nagyjából fél éve rájöttem, hogy tetszik egy fiú és vonzódom hozzá (hosszú és keserves időszak volt, mire ezt felfogtam és elfogadtam). Az említett fiú biszexuális, egy évvel idősebb és jóval tapasztaltabb ebben a témában. Neki is tetszettem, de nem mert lépni, mert attól félt hogy elijeszt. Úgyhogy én léptem felé. Azóta egy pár vagyunk, le is feküdtünk. Sokkal intenzívebben élem meg a dolgot mint korábban lányokkal és napról napra jobban szeretem őt. De nem tudom egyelőre, hogy biszex vagy meleg vagyok-e.


Eddig teljesen titokban tartottuk a dolgot a szüleim előtt, de pár napja rászántam magam, hogy beszélek velük erről. Nem említettem hogy van már barátom, mert nem akartam hogy egyszerre túl sok legyen nekik. Csak azt mondtam, hogy valószínűleg vonzódom a fiúkhoz. Nem vettek komolyan. Apám kiröhögött és azt mondta, hogy kinövöm a mocskos fantáziálgatást. Amúgy ő eléggé homofób. Anyám pedig azt hitte, hogy csak azért mondok ilyeneket, mert ez "menő".


Hogyan tudnám velük megértetni, hogy teljesen komolyan gondolom a dolgot? Hazaállítsak a fiúmmal, hogy "helló, ő itt a pasim"? Vagy inkább beszéljek velük még egyszer négyszemközt? Nem szeretnék fájdalmat okozni nekik és tudom, hogy csalódni fognak bennem, ugyanakkor szeretném ha tudnák, hogy van valakim, akivel boldog vagyok. Remélni sem merem, hogy megértenek és elfogadnak... de megérdemlik, hogy őszinte legyek hozzájuk.

Ti/Önök hogyan fogadnák a hírt? Esetleg személyes tapasztalatok vannak hasonló témában?


Köszönöm az értelmes válaszokat.



2013. aug. 8. 17:30
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

végigolvastam a kérdést és a kommenteket is. megérte rászánni az időt!nagyon becsüllek érte amit tettél. ha majd egyszer anya leszek, szeretném a leendő fiamat olyannak nevelni mint amilyen te vagy. (nem arra gondolok hogy meleg vagy, bár ha az én gyerekem lenne meleg nem lenne gond, akkor is szeretném)

A szüleidnek meg üzenem hogy bekaphatják mert nagyon kevés olyan tisztességes kamasz fiú van, aki veszi a fáradtságot és megbízik a szüleiben annyira hogy rájuk bízza a titkait! persze nem mindennapi titok az ilyesmi de akkor sem kellene ilyen elutasítóan fogadni!

az hogy az ember SZERET valakit és hogy VISZONT SZERETIK nem egy szégyellnivaló tabutéma, hanem örömhír!!! méghozzá a lehető legjobb.

2013. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem főleg azért viselkedhetnek így a szüleid, mert nem tudják mit jelent igazából az, hogy egy ember homoszexuális. Gondolom tele vannak előítélettel ezzel a témával kapcsolatban, amit mástól hallottak/láttak akár élőben, akár TV-ben. Ez olyan, mint aki "cigányozik" mindenre és mindenkire, pedig szerintem több magyar ember példát vehetne egy-két normálisabb cigány családtól!

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy fogalmuk sem lehet az egészről. Azért viselkedhetnek így, mert az ember előítéletekkel van tele olyan dologgal szemben, amit nem ismer, ezért inkább "gyárt magának" ilyen-olyan elméleteket velük szemben, mert félnek az ismeretlentől.

Erre pedig a legjobb "gyógyszer" ha beszélteted őket a dologról, és eloszlatod a kételyeiket, mert addig nem fog megváltozni a hozzáállásuk.

2013. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
még valami: Sejtem, hogy attól is félhetnek, hogy nem lesz unokájuk...vagy legalábbis nem vér szerinti.
2013. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán együtt vagytok még a fiúddal ennyi idő és megpróbáltatás után?
2013. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
Szia :) nekem is 17 éves gyerekem van, és fiú, igaz nem meleg, de ha az lenne én nem akadnék ki, és nem pofoznám fel. Hihetetlen hogy milyen hülye szülők vannak, én soha nem leszek ilyen. Pofán vágott apád mert homoszexuális vagy? hát úgy költöztem volna el a te helyedbe hogy csak na. Bátor voltál hogy elmondtad a dolgot, és sajnálom hogy ilyeneket csináltak veled ...:( remélem a barátoddal még együtt vagy még és további jó életet kívánok a késöbbiekben!!
2013. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!