Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyukák! 17/F vagyok,...

Fiús anyukák! 17/F vagyok, hogyan beszélhetnék erről a szüleimmel úgy, hogy komolyan vegyenek, de a lehető legkevesebb fájdalmat okozzam nekik?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Nincs testvérem. Viszonylag jó tanuló, jó sportoló, suliban népszerű, teljesen átlagos, otthon nem kötekedő típus vagyok.


Volt már barátnőm, nem is egy. De nagyjából fél éve rájöttem, hogy tetszik egy fiú és vonzódom hozzá (hosszú és keserves időszak volt, mire ezt felfogtam és elfogadtam). Az említett fiú biszexuális, egy évvel idősebb és jóval tapasztaltabb ebben a témában. Neki is tetszettem, de nem mert lépni, mert attól félt hogy elijeszt. Úgyhogy én léptem felé. Azóta egy pár vagyunk, le is feküdtünk. Sokkal intenzívebben élem meg a dolgot mint korábban lányokkal és napról napra jobban szeretem őt. De nem tudom egyelőre, hogy biszex vagy meleg vagyok-e.


Eddig teljesen titokban tartottuk a dolgot a szüleim előtt, de pár napja rászántam magam, hogy beszélek velük erről. Nem említettem hogy van már barátom, mert nem akartam hogy egyszerre túl sok legyen nekik. Csak azt mondtam, hogy valószínűleg vonzódom a fiúkhoz. Nem vettek komolyan. Apám kiröhögött és azt mondta, hogy kinövöm a mocskos fantáziálgatást. Amúgy ő eléggé homofób. Anyám pedig azt hitte, hogy csak azért mondok ilyeneket, mert ez "menő".


Hogyan tudnám velük megértetni, hogy teljesen komolyan gondolom a dolgot? Hazaállítsak a fiúmmal, hogy "helló, ő itt a pasim"? Vagy inkább beszéljek velük még egyszer négyszemközt? Nem szeretnék fájdalmat okozni nekik és tudom, hogy csalódni fognak bennem, ugyanakkor szeretném ha tudnák, hogy van valakim, akivel boldog vagyok. Remélni sem merem, hogy megértenek és elfogadnak... de megérdemlik, hogy őszinte legyek hozzájuk.

Ti/Önök hogyan fogadnák a hírt? Esetleg személyes tapasztalatok vannak hasonló témában?


Köszönöm az értelmes válaszokat.



2013. aug. 8. 17:30
1 2 3 4 5
 31/45 anonim válasza:
100%
Komolyan mondom minden tiszteletem a tiéd! Nem kevés bátorság kellett ehez, és büszke vagyok rád! Én soha a büdös életbe nem tudnám elmondani a szüleimnek a dolgot. Egyébként szerencsés vagy, hogy van valakid :) irigyellek xd
2013. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim válasza:
100%
nem akarom ismételni az előttem szólót, és lelkizni sem fogok, hisz azon privátban már túlestünk, de ahogy itt olvasom a véleményed az egészről, meg ahogy hozzáállsz a dolgokhoz:D legszívesebben örökbe fogadnálak, vagy legalább öcsémmé:D
2013. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
28/32.: Anyám depressziója betegség. Nem apám az oka, hogy anyu olyan, amilyen. De azért köszi
2013. aug. 16. 10:35
 34/45 A kérdező kommentje:

29/32.: Köszönöm szépen a tanácsaidat :)

Még kb. fél évem van a bűvös 18-ig.

Sajnos vannak személyes tapasztalataim a Gyermekjólétisekkel, ráadásul az itteni társaság felét személyesen ismerem is. Természetesen nagyszerű munkát végeznek és biztosan sok család problémáit sikerült megoldaniuk már. Három oka van, amiért mégsem fordulok hozzájuk:

1. Mivel ismerem őket, tudom hogy ez a "titoktartási" dolog nem működne úgy, ahogy én szeretném

2. Ha szakemberre bíznám a dolgot, anyuék a szakemberre hallgatnának, helyettem. Szeretném, ha hármasban meg tudnánk oldani a helyzetet, mert különben biztos vagyok benne, hogy ha plusz személyt vonnánk bele, akkor soha többé nem lenne már olyan a kapcsolatom a szüleimmel, mint eddig volt. Eddig "tinédzser-pályafutásom" alatt megbíztak bennem és én is bennük. Számíthattam rájuk, bármekkora hülyeséget csináltam is. Remélem, hogy ez így is marad és nem kell emiatt eltávolodnunk egymástól.

3. Szakember jelenlétében sem anyu, sem apu nem viselkedne őszintén (valószínűleg én sem). Így legalább tudom, hogy éppen mit gondolnak rólam, hol tartanak a "felfogom, megértem és reagálok valahogy" folyamatban.

2013. aug. 16. 10:51
 35/45 A kérdező kommentje:
30/32.: A szülők szemszögéből nagyon nem mindegy, hogy a fiuk egy másik fiúval vagy egy lánnyal kerül intim kapcsolatba. Az utóbbit nálunk teljesen elfogadott, említésre sem méltó dologként kezelték. Nem arról van szó, hogy anyuék azt hiszik, hogy életembe nem voltam még lánnyal és hogy anélkül választanék mégis egy fiút, hogy ismerném a "másik oldalt".
2013. aug. 16. 11:01
 36/45 A kérdező kommentje:

31/35.: Köszi :) Én is örülök, hogy van.



32/35.: Hehe egy aranyos, köszi :D Azért nem lenne ám olyan könnyű velem sem. Teljesen átlagos, követelőző, feleselgető, botrányos viselkedésű kamasz vagyok, mint bárki más az én koromban.

2013. aug. 16. 11:04
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet veled meg a barátoddal? Megbékéltek már a szüleid vagy még mindig puskaporos otthon a hangulat?
2013. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
37/37.: Egyelőre nem sikerült még megbékélniük a helyzettel, de én még reménykedem. Tabunak számít mostanában nálunk ez a téma. Oda megyek és azt csinálok amit akarok, de csak akkor, ha nem hozom szóba őt itthon semmilyen formában. Nem hívhatom el hozzánk, nem telefonálhatok vele a szüleim jelenlétében és még a nevét sem ejthetem ki a számon.
2013. szept. 15. 22:08
 39/45 anonim ***** válasza:
struccpolitika.. lol szánalom.
2013. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:
100%
ejj ejj... ezt ne hagyd... nem élhetsz úgy, hogy másnak kell otthon tűnnöd, mint vagy... szerintem ha elég erőt gyűjtöttél ahoz, hogy elmondd nekik, az si menni fog, hogy beszélj velük: vegyenek komolyan, és ha szeretnek fogadjanak el olyannak amilyen vagy. Nem kell előttük csinálnod amit csinálsz, nem kell, hogy szeressék a pasidat, nem kell, hogy átmenjen, nem kell beszélned sem róla, de ne legyen tabu, és ne kezeljenek úgy, mintha semmi sem történt volna... beszéltem veled privátban is, baromi bátornak és intelligensnek tartalak, szerintem menni fog... szurkolok, hogy minden jobbra forduljon!
2013. szept. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!