Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rakjam ki a lakásból...

KatalinHorvath kérdése:

Hogyan rakjam ki a lakásból naplopó, dolgozni nem akaró,26 éves fiamat?

Figyelt kérdés

Soha nem gondoltam, hogy idáig fajulnak a dolgok, amikor mindenünk a gyerekünk volt, és minden tőlünk telhetőt megadtunk neki.

Jelenleg tartózkodási helyként van bejelentve nálunk, az önkormányzatnál most azt mondták, hogy az 5 évig érvényes, vagyis addig, nem tudok semmit tenni, csak, amikor majd lejár. Persze ő nem akar elmenni, hiszen itthon fizetni a számlákba nem tud, mivel nem megy munkát vállalni, bár állítólag keres, de neki semmi sem jó, (hiszen 4 órás, közeli munkát szeretne, ahol akkor eszik, amikor akar.) Máshol meg nyilván fizetni kellene neki mindenért. Én már nem tudom tovább nézni azt, hogy egész nap itthon számítógépezik, filmeket néz, esténként füvezik (nem a lakásban, hanem lent a kertben.) Vagy a barátnőjével töltenek itt hetente már 5 napot, amikor dettó semmit nem csinálnak.

Vagyis praktikus ötleteket várok, miként tehetném végre ki innen, hogy ne bolonduljak meg, illetve, hogy végre valami őt is észhez térítse... Néha már olyan agresszív lesz, hogy félek tőle...



2013. aug. 9. 15:48
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 acelsziv ***** válasza:
Így meg az idegfeszültség fogja felőrölni . az egészségetek mellett - a kapcsolatot. Jobb lesz?
2013. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 A kérdező kommentje:

A férjem nem áll a fiunk oldalán, de - szerintem - ő úgy véli, hogy ez betegség, és egy beteg embertől tűrni kell, illetve ezért nem képes semmit csinálni. A döntő érve az volt számomra, hogy egy anya még a gyilkos gyerekét is szereti, nem ő juttatja börtönbe. Szerintem, ha betegségről van szó, akkor a szakember(ek)re kellene hallgatnia a fiunknak, de ő lazán lehülyézi mindet, ha másképpen látják, mint ahogyan ő élni akar. A férjem enged(ett) az eddigi zsarolásoknak: öngyilkosság, megöllek téged (ha nem tartotok el), stb. Én - már elvből sem - engednék a zsarolásnak, mert annak soha nem lesz vége, egyre többet akar...

Az tuti, hogy a kettős hozzáállásunk nem igazán javít a helyzeten, eddigiek eredménye is ezt mutatja.

Olvasni szokott: pld Feldmár könyveket, továbbá egészséges táplálkozás könyveket, hiszen ő tudatosan él, nem úgy, mint mások...

Engem sem zavarna, ha valóban néha-néha, vagy hétvégente menne a spangli, de nála az egész erkölcsrendszere már felborult, hazugság, lopás, keménykedés a gyengébbekkel, agresszivitás, bárkit leütök-ha-pénz-kell gondolkozás bőven belefér!!! Megdolgozni semmiért nem akar, őt ne használják ki éhbérért, meg kell szerezni, ha máshogy nem kap sok pénzt, továbbá egy - szerintem - magas életnívón kíván élni: edzőterem ktsk, jobbnál jobb kaják (csirkemell minden nap, pld.), itthon főzőcskézni, nem felkelni korán. Számomra olyan életet él, mint aki szabadságon van, amikor lazít a melós hétköznapok után.

Szóval: tudom, mik vannak az álomtábláján: költekezés, igények, de a túloldalon semmi, amivel ezt - emberi -, legális módon el lehet érni.

Célok: majd személyi edző lesz, ha eléggé felkészült rá: szerinte minimum még 5 év. És addig mi van?

2013. okt. 2. 09:56
 63/69 kovpet ***** válasza:

"Számomra olyan életet él, mint aki szabadságon van, amikor lazít a melós hétköznapok után."


Már írtam régebben: volt ilyenre példa a rokonságomban. Ott a delikvens haláláig ment ez a nagy "szabadság". A szülei túlélték, ez tiszta mázli neki, mert ellenkező esetben éhen halt volna, ha már nincs ki eltartsa.


"majd személyi edző lesz, ha eléggé felkészült rá"


Ez egyébként teljesen jó terv. Mennyi van még neki a TF-ből? Mert a személyi edzőséghez nem bicepsz kell, hanem szakértelem.

2013. okt. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:

Szerintem, az egész edzősködni akarás egy kamu a részéről, mint az, amikor 3 évig azzal hitegetett minket (tanévek végéig), hogy bemegy egyéves elvonóra, távol Budapest förtelmétől...

Kb 4 vagy 5 év alatt egyetlen OKJ-t sikerült letennie: sportoktatóit, éppen, hogy átment, de megvan. A személyi edzős képzésről kivágták. A többire ő magasról ...

Ha én lennék a helyében, már minden budapesti teremben bent lenne az önéletrajzom, de még amikor én traláltam neki edzőteremben bármilyen álláslehetőséget, el sem küldte az önéletrajzát. Majd egyszer, ha készen áll rá, hogy dolgozzon. Ma megkérdeztem, mikor jön ez el. Válasza: ő honnan tudja. Addig természetesnek veszi, hogy a nyakunkon lébecol, egész nap filmeket néz, és nem keres munkát, minek, elvégre, csak a hülyék dolgoznak, beleértve a szüleit is...

Nem tudom, mikor tör ki a háború, de én ezt a lebzselést nem igazán tudom elnézni, közben próbálja osztani az észt, hogy hogyan kellene élnünk, hogyan kellene étkeznünk...

Ilyen léhűtő életmódtól kavarog a gyomrom... Közben az általa betört ajtóüvegeket nem csinálja meg, elvégre neki nincs pénze ilyesmire. Egész eddigi életében csak rombolt, mindent, amit mi felépítettünk, kaputtra vágott.

Mint a játszótéren a kizárólag rombolni akaró gyerek, aki a mindenki más által építetteket tönkre teszi.

2013. okt. 2. 17:16
 65/69 anonim ***** válasza:
100%
Förtelmes ember lehet a fiad, nagyon sajnállak. Én otthagynám őt is, az apját is (mivel így áll ehhez az egészhez) és új életet kezdenék albérletben. Tartsa el az apja ha ennyire akarja.
2013. okt. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 A kérdező kommentje:

Szia 65!

Az a legnagyobb baj, hogy hosszú idő után láttam ezt be, mert a szemünk fénye volt!!!

A legborzasztóbb, hogy nem vagyok képes itt hagyni a lakásomat, amiben már majdnem 40 éve élek. A rendőr szerint is, húzzunk el, hogy ne kelljen együtt élnünk vele. És akkor még mi fizessük a rezsijét, mert nekem terhelnék rá a rengeteg tartozást a lakásra. Miért nekem kell menekülnöm? Minden emlékem, orvosom, stb ide köt.

A férjem meg azt hiszi, hogy majd magától "megjavul" a "gyerek", és minden szép és jó lesz. Radikális változtatás nélkül miért változna meg, így neki a legkényelmesebb, itthon döglik egész nap.

2013. okt. 2. 18:21
 67/69 anonim ***** válasza:
Sajnálom. De magától ez nem fog megjavulni. Törne-zúzna, ha megmutatnád a kérdésed?
2013. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz tőle, én ezt 24 éves lányként mondom, biztos nem állnék össze egy ilyen fiúval, nekem nagyon égne a pofám a helyében. A füvezés eléggé elterjedt probléma, látom az ismerősi körömön, és volt dolgom ilyen fiúval is. Az a baj, hogy a füvezéssel pont még jobban belesüllyed a kényelembe, a hétköznapi nemtörődömségbe,a perspektivátlanságba. Az én exbarátomat is felnyomta valaki fogyasztásért, de mivel a házban nem találtak cuccot (hajnali fél 6kor ijesztettek rá a rendőrök), fél évre ilyen "átnevelő" félére kellett járnia, ennél durvább következménye nincs, ha egyszeri fogyasztást állapítanak meg nála. Akkor viszont tuti fél évig hanyagolnia kell a tépést, mert ellenőrzik, de súlyosabb következménye nem lesz.
2014. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim válasza:
Valami fejlemeny?:)
2015. jan. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!