Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rakjam ki a lakásból...

KatalinHorvath kérdése:

Hogyan rakjam ki a lakásból naplopó, dolgozni nem akaró,26 éves fiamat?

Figyelt kérdés

Soha nem gondoltam, hogy idáig fajulnak a dolgok, amikor mindenünk a gyerekünk volt, és minden tőlünk telhetőt megadtunk neki.

Jelenleg tartózkodási helyként van bejelentve nálunk, az önkormányzatnál most azt mondták, hogy az 5 évig érvényes, vagyis addig, nem tudok semmit tenni, csak, amikor majd lejár. Persze ő nem akar elmenni, hiszen itthon fizetni a számlákba nem tud, mivel nem megy munkát vállalni, bár állítólag keres, de neki semmi sem jó, (hiszen 4 órás, közeli munkát szeretne, ahol akkor eszik, amikor akar.) Máshol meg nyilván fizetni kellene neki mindenért. Én már nem tudom tovább nézni azt, hogy egész nap itthon számítógépezik, filmeket néz, esténként füvezik (nem a lakásban, hanem lent a kertben.) Vagy a barátnőjével töltenek itt hetente már 5 napot, amikor dettó semmit nem csinálnak.

Vagyis praktikus ötleteket várok, miként tehetném végre ki innen, hogy ne bolonduljak meg, illetve, hogy végre valami őt is észhez térítse... Néha már olyan agresszív lesz, hogy félek tőle...



2013. aug. 9. 15:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
100%

"amikor mindenünk a gyerekünk volt, és minden tőlünk telhetőt megadtunk neki. " Ez volt a baj:elkényeztettétek,pedig "férfi".

Szerintem őt már csak az tudná észheztéríteni,ha fognál magadnak egy ügyvédet,és kitennéd a lakásból valahogyan.Vagy ténylegesen elmondanád a rendőröknek,hogy füvezik.Mondjuk névtelen feljelentés?

2013. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
100%

Pl.: eladjátok vagy elcserélitek a házat és az új helyre nem jelentitek be.


Vagy kényszerkijelentitek (elvileg megoldhatónak kell lennie).

2013. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
82%
Jut eszembe, ha van tulajdoni része, akkor is lehet vele fizettetni lakásfenntartási díjat. Ügyvéd tud ebben segíteni. Ha ki tudod rá szorítani megéri azt a pár ezer forintot. Ha ő nincs tekintettel rád, hiába a gyermeked meg kell tenned ezeket a lépéseket, mert még jobban el fog kallódni. Lehet túlzottan megadtál mindent, a következetesség hiánya pedig ezt szülte...
2013. aug. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
11%

Azért valamit itt te is elszúrtál.

Utcára tudnád úgy dobni hogy nem tudod mi lesz vele?

Simán meghalhat, vagy börtönbe kerülhet.

2013. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 A kérdező kommentje:
Nincsen tulajdonrésze a lakásban, "csak" bejelentve van. Ezért nem intézkedhet a rendőr, ha kihívom, hogy tegye ki, legálisan van itt, és lopja a napot.Ha lecserélem a zárat, akkor jogilag én szívok, mert jogosan tartózkodna itt, ha nem zártam volna ki, a bejelentés miatt. Ez olyan, mint amikor egy bérlőt kizársz, mert nem fizet, és a bérleti szerződés alapján még a lakástulajt állítják elő, mert korlátozza a nem fizető, élősködő lakót, ha zárat cserélt. 22-es csapdája. Megkérdezte az önkormányzatnál a hölgy, miért írtam annak idején alá a bejelentkező papírt? Hülye voltam,és bíztam az egyetlen fiamban, meg hittem abban, hogy a család a legfontosabb. Most itt tartunk, igaz, vér még nem folyt, talán az is fog...
2013. aug. 9. 16:27
 16/69 kovpet ***** válasza:
100%

"legálisan van itt"


Mi alapján? Tulajdona nincs. Bérleti szerződése nincs. mije van? Ideiglenes bejelentése?

Akkor az albérlőket sem lehet kitenni 5 évig vagy mi? A kollégistákat sem, ha végeztek az egyetemmel?

A jognak ezt a részét nem ismerem, de nem tartom valószínűnek, hogy ez így legyen.

2013. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:

14

Nem tudom, hogy mit tudnék tenni, de elegem van. Így soha nem fog semmit csinálni, jól eléldegél. Neki ez elég. Már egyszer kiraktuk, fizettünk neki albérletet, semmi változás nem lett.

Szerinted mi lesz azzal, aki azt hiszi, hogy a szülei életük végéig helyette megoldják a dolgokat, neki egy szalmaszálat nem kell arrébb tennie? Közben kényelmesen eléldegél, jókat eszik, füvezik, csajozik, neki több nem kell, persze sok pénz jól jönne neki, minimum egy évnyi fizetés előre, ha nem lesz így, akkor majd kénytelen lesz mástól elvenni, hiszen az élet kényszeríti rá. Na ezzel a mentalitással mit kezdenél? Talán a börtön megnevelné?

2013. aug. 9. 16:32
 18/69 acelsziv ***** válasza:
100%

De, ha nem dolgozik honnan van pénze fűre?

Más: Értékeket eldugni, lehetőleg házon kívül. Kaját ne tarts otthon. Áramfelvételt korlátozd le, amennyire csak lehet. Jól mondta valamelyik hozzászóló. Egyél te is házon kívül. És olyan NINCS, hogy valakit ne lehetne kényszer kijelenteni. A banya az okmányirodán nem tudta és csak a hülyeséget mondta.

2013. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hülye megoldás, de béreljetek neki albérletet, ahova átjelentheti magát, tehát innen ki kell jelentkezni, azt szakítsátok meg az albérletet ha máshogy nem megy...

De szerintem van kényszer kijelentés...

2013. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
100%

Írtad hogy fizettetek neki albérletet.

Akkor megis van a megoldás, megmondod neki hogy fizetsz neki egy albérletet ezt csinálod addig amíg be nem jelented oda és megis van oldva.

2013. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!