Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért él még mindig ez a...

Miért él még mindig ez a sztereotípia, hogy a szegény családoknál hatalmas a boldogság és a szeretet, a jómódú, tehetősebb, vagy gazdag szülőknél meg csak a pénz van, szeretet nincs?

Figyelt kérdés

Szerintem a legtöbb szegény ezzel akarja nyugtatni magát,hogy náluk legalább szeretet van.

Nem szégyen ha valaki szegény,de ezt a párhuzamot nem értem.


2013. aug. 18. 19:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ez az első kérdésem ebben a témakörben :D De nem titok,hogy az utóbbi napokban sokszor volt ez a kérdéskör vitatéma,és ez ihletett engem is.
2013. aug. 18. 20:08
 12/16 anonim ***** válasza:
93%
Tapasztalatom szerint,ahol kevés a pénz,ott több a veszekedés. Az emberek hajlamosak azokon kitölteni a feszültséget akik a legközelebb vannak hozzájuk. Ha nincs pénz,sok a feszültség. És általában a család az,aki a legközelebb van az emberhez.
2013. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%
A szüleim nagyon gazdag emberek. Anyukám 7 éves korom óta nem dolgozik, a vállalkozásunkat vezeti, amit a nagyapámtól örökölt. Szeretetben, megértésben nőttem fel, mindig foglalkoztak velem. Voltak nálunk is hülye helyzetek, de soha nem voltam lerázva a szüleim részéről. És ez nem volt pénz függő, mert apukám 8 órát dolgozott mindig, nem fizikai, se ugyanakkor nagyon fárasztó munkája van és esténként szinte mindennap elvitt engem sétálni a Tisza partra és megnézni a hajókat, mert nekem az volt az érdekes. Hétvégenként is mentünk sokat bringázni, játszani, stb. Amikor kérdésem volt, akkor mindig válaszoltak a szüleim. Türelmesek voltak velem és boldog gyerekkorom volt. Ennek ellenére nem voltam elkényeztetett. Hamar megtanultam a pénz jelentőségét és az értékét, már 5 évesen ismertem a pénznemeket, a bankókat és az értéküket is. Ez mondjuk szerintem nagyon fontos, hogy a szüleim nem elhalmoztak, hanem megtanítottak ezekre a dolgokra és ismerem a költségvetésünket is. Azt viszont észrevettem, hogy a szegényebb barátaim nagyon frusztrált emberek. :/ A szüleik is...
2013. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

A pontozás alapján látom, nehéz elfogadni az igazságot, hogy a szeretetet jelenléte egy családban nem az anyagi helyzettől függ, élhetnek szeretetben vagy szeretetlenségben akár gazdagabb, akár szegényebb családok. Gondolom, itt a legtöbben nagyon jó anyagi helyzetben vannak és nem tudják, hogy ha valaki nem gazdag, az még nem feltétlenül azt jelenti, hogy nincs mit enni, nincs mibe öltöztetni a gyereket, vagy télen nincs mivel fűteni, stb.


Én szegényebb családban nőttem fel: boldogan. Később jobban kezdtünk állni anyagilag, sőt...! Sajnos ez sok idegeskedéssel, stresszel járt, a családi béke és sajnos néhány családtag egészsége is ráment.

Szóval én most picit a másik oldalát világítom meg a dolognak, nem biztos, hogy a jó anyagi helyzet boldogságot hoz. Természetesen a nagyon rossz anyagi helyzetre ugyanúgy rámehet a családi béke, vagy az egészség. De a szélsőséges helyzetektől eltekintve nem feltétlenül ettől függ a boldogság. Tudom, mert tapasztaltam.

Tudom, ezért most megint le fognak pontozni a szemellenzősök, mert ez a kérdés arról szólna, hogy szidjuk kicsit a szegényebb réteget, de nincs sok értelme.


Nem kell semmilyen párhuzamot vonni a gazdagság/szegénység és a boldogság közt (ismétlem a szélsőséges helyzetektől eltekintve, pl. hajléktalanság, éhezés). Sem a szegényebbek javára, de a gazdagokéra sem.

8-as voltam.

2013. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Tudom, ezért most megint le fognak pontozni a szemellenzősök, mert ez a kérdés arról szólna, hogy szidjuk kicsit a szegényebb réteget, de nincs sok értelme.



Egyáltalán nem erről szólt a kérdés,én szintén szegényebb családban nőttem fel,boldogtalanul,szeretet nélkül . Ezért kell röhögnöm mikor szenttül állítják,hogy a szegénység= hatalmas mindent elsöprő szeretet

gazdagság,vagy akár csak jómódúság= felszinesség,erkölcstelenség,érzelmi sivárság,elkényeztetettség stb

2013. aug. 19. 13:31
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem itt felesleges általánosítani. az ember mindig próbálja leküzdeni a kognitív disszonanciát.

a szegények folyton a szeretettel takaróznak, de azt bizony nem lehet megenni. bár szeretet nélkül egyetlen család sem működik, viszont az sem hátrány ha az anyagi biztonság is megvan.

2013. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!