Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó megoldás lenne, ha hozzánk...

Jó megoldás lenne, ha hozzánk költözne a párom? Hogyan beszélje rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

A páromnak jelenleg van egy saját lakása, de munkája nincs (természetesen gőzerővel keres munkát!). A szülei utalnak neki havi 70.000 ft-ot, abból él meg.

Hozzánk nyugodtan költözhetne, mert elég nagy a szobám, illetve az emeleten van a szobám, ide pedig nem jönnek fel a szüleim. Tehát nagyon zavaró nem lenne. Külön fürdőszoba is van.

Ha kiadná a saját lakását és azt a pénzt fizetné a szüleimnek, akkor is a beszállás is rendben lenne.


Viszont apukám inden eddigi páromat utálta, aminek gyakran hangot is ad.. És ez a mostani párommal sincs másképp. Elég primitív és bunkó az apám sajnos.. Beszélni nem lehet vele, a családunkban az emberek szinte utálják egymást. Csak élünk egy házban...


Ti mit gondoltok? Jobban járnának a párom szülei, apám is... A páromnak tetszik az ötlet.


2013. aug. 23. 20:26
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
8%

Nekem szám van, kedves :)

És ne fenyegess, mert még összetojom magam :D

2013. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:
De azert megneznem, te mennyire szereznel munkat 2 honap alatt. Nagyon szivesen megneznem.
2013. aug. 23. 23:16
 53/58 anonim válasza:
83%

79%os tényleg túlléptél egy bizonyos határt. Így még azzal sem beszélek akit utálok. Te meg egy ismeretlennel tetted ezt.

Unatkozó házisárkány!!!

2013. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:
Hat legalabb nem csak en gondolom igy...:)
2013. aug. 23. 23:21
 55/58 anonim ***** válasza:

azért 2 hónap elég hosszú idő, amikor dolgozni akartam, én 2 hónap alatt mindig kaptam állást, igaz, nem olyat, amilyet szerettem volna, meg nem annyi pénzért, de volt, hogy diplomával elmentem építkezési törmeléket lapátolni, meg wc-t pucolni, mert akkor éppen az kellett...


napi 30 önéletrajz, mind egyedi motivációs levéllel, plusz még 40 sablon önéletrajz nyomtatva, és minden nap más környéket jártam be, ahol beadtam üzletekbe, és sikerült, mindig!


nyilván nem látok bele a helyzetbe, meg a körülményekbe, de biztos vagy te abban, hogy a barátod mindent megtesz a munkáért?

2013. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:

Ugyanigy csinalja, ahogy te.

Kb 2 orat neten keresgel, aztan megy a varosba ossze-vissza. Kajaldakhoz, cegekhez, mindenhova.

Az oneletrajzait sem e-mailben kuldi, hanem beviszi szemelyesen.


Tudom, hogy kitesz magaert, hiszen gyakran megyunk egyutt:) Van, hogy reggel 9-tol du. 6-ig megyunk..

2013. aug. 23. 23:28
 57/58 A kérdező kommentje:

Amugy sokszor volt mar probanapokon, ma is volt.

Csak hat hiaba mondom, hogy azok a cegek olyanok is.. Ingyenmunkaztatnak a probanaposokkal, mert hat nem fizetik ki neki ezeket. Hiaba tette szova egyszer.

Csak ugy orul, amikor behivjak, hogy hiaba mondok en barmit. Pl zepterhez is bement...

2013. aug. 23. 23:30
 58/58 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen nem vagytok még abban az élethelyzetben, hogy összeköltözzetek. Ezt fogadjátok el, különben csak megkeseríti az életeteket. Örüljetek neki, hogy heti pár napot így is együtt alszotok, töltsetek együtt annyi időt, amennyit tudtok. Az hogy a párod a lakását kiadná bérbe túl kockázatos, mert egyáltalán nem biztos, hogy például a bérlő normálisan fizetne, és akkor a barátod be tudna szállni a költségekbe. Jelenleg téged is a szüleid tartanak el, mivel havi 40-50 ezer forintból semmire se jutnál (különben oda költözhetnél a barátodhoz), nem várhatod el tőlük, hogy még egy embert a nyakukba vegyenek. Amúgyis ha apukádnak kötözködős természete van, mi a fenének költöztetnéd oda a barátodat. Hogy állandó legyen a veszekedés? Hogy megutálják egymást? "a családunkban az emberek szinte utálják egymást. Csak élünk egy házban... " Miért akarnád a párodat, akit szeretsz egy ilyen helyzetbe belevinni, miért akarod, hogy ő is a részese legyen ennek az érzelmi sivárságnak, ő is, ilyen megkeseredett, közönyös legyen?! Miért akarod, hogy a párod kiszolgáltatottnak érezze a helyzetét, az által, hogy a nyakatokon lakik, úgy hogy senki se beszél senkivel, az "apósa" folyamat kötözködik veletek, esetleg még majd fizetni se tud?

Minden dolognak meg van az ideje, és hiába vagytok együtt két éve, még nagyon fiatalok vagytok, egyszerűen nem jött el annak az ideje, hogy együtt éljetek! Majd később, ha már úgy álltok. Lehet egy év múlva, lehet 3 év múlva. Ki kell várni. Ha igazán szeretsz valakit, akkor nem feltétlen azt teszed, amit te akarsz, hanem az ő érdekeit nézed, meg azt, hogy mi a jó a kapcsolatotoknak...Jelenleg semmi értelme nem lenne összeköltöznetek, de ha rövidesen szakítani akartok, akkor csak tessék...

2013. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!