Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó megoldás lenne, ha hozzánk...

Jó megoldás lenne, ha hozzánk költözne a párom? Hogyan beszélje rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

A páromnak jelenleg van egy saját lakása, de munkája nincs (természetesen gőzerővel keres munkát!). A szülei utalnak neki havi 70.000 ft-ot, abból él meg.

Hozzánk nyugodtan költözhetne, mert elég nagy a szobám, illetve az emeleten van a szobám, ide pedig nem jönnek fel a szüleim. Tehát nagyon zavaró nem lenne. Külön fürdőszoba is van.

Ha kiadná a saját lakását és azt a pénzt fizetné a szüleimnek, akkor is a beszállás is rendben lenne.


Viszont apukám inden eddigi páromat utálta, aminek gyakran hangot is ad.. És ez a mostani párommal sincs másképp. Elég primitív és bunkó az apám sajnos.. Beszélni nem lehet vele, a családunkban az emberek szinte utálják egymást. Csak élünk egy házban...


Ti mit gondoltok? Jobban járnának a párom szülei, apám is... A páromnak tetszik az ötlet.


2013. aug. 23. 20:26
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon érett vagy, ezt a reakcióidból is látjuk (nem).


Az utolsónak igaza van, ha a barátodnak van lakása, menj te a nyakára, és ne ő zavarja a szüleidet. Eleve nem értem, miért akartok a szüleiddel összezárva élni, ha ketten is élhettek?


Vagy annyira mégsem vagy felnőtt, hogy ellásd magadat?

2013. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
16%
Leli szegény? Nem titkolom. De semmi köze nincs a válaszokhoz.
2013. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:

Hát te esküszöm nem vagy 100-as!

Minek költözné hozzá? Hogy a szülei továbbra is utaljanak neki, amíg nincs munkája?


Különben 3 szintes házunk van, van, hogy össze se futok a családtagjaimmal egész nap, tehát az "összezárva" sem olyan lenne, mint ahogy te az agyacskáddal elképzeled.


És még mindig nem értem, miért kell ennyire kibírhatatlannak lenned. Ha a szemembe mondanád ezeket, hát, menekülj..


És de, vagyok annyira felnőtt, hogy ellássam magamat - szinte most is ezt teszem. Magamra főzök, 2 szintet takarítok, dolgozom, csupán csekkeket nem fizetek be.

2013. aug. 23. 21:45
 24/58 A kérdező kommentje:

De igen, van köze a válaszokhoz. Ezért válaszoltok ilyen undorító, hányinger-keltő stílusban.

A szüleitek nektek ezt tanították? Tényleg sajnálatos!

2013. aug. 23. 21:46
 25/58 anonim ***** válasza:
73%

Miért van mindenki lepontozva?


Amúgy elég hülye ötlet az összeköltözés a szülőkhöz. Alapból ahogy az általad lecseszett válaszoló elmondta, messze nem ugyanaz hogy 2 estét van ott, vagy minden nap folyamatosan. Egyrészt ha apád utálja, akkor tuti balhé lenne belőle, még ha fizet akkor is. Meg azért valahol mégiscsak egy nemkívánatos idegent akarsz beköltöztetni a házába, azt nem sok ember szokta szeretni. Plusz most még párodnak sincs melója, és ez is konfliktus forrás lehet, főleg ha azt kezdik el érezni szüleid is hogy az idő telik a srác meg még mindig otthon ül.


Meg lehet hogy jönne az "én házamban vagy, az én szabályaim szerint élj" szöveg, aminek hosszú távon a párod sem örülne.


De összességében te ismered a szüleid, velük beszéld meg.

2013. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

És még az egészségügyi dolgozók a bunkók.. Na persze!

Akkor nekem kéne a legbunkóbbnak lennem ennél a kérdésnél, mégsem én vagyok.

2013. aug. 23. 21:47
 27/58 A kérdező kommentje:

Hát akkor ti máshogy értelmezitek azt, hogy utálja. Egyáltalán nem zavarja, hogy sokat van nálunk (és az itt alvást sem azért írtam, mert ugyanaz lenne az összeköltözéssel, nem kell kiforgatni a szavaimat), sőt, sokszor kérdezi, hogy mikor jön már.

Csak apámnak sokszor van kötekedős kedve és akkor mindenkibe, még az élő fába is beleköt. Ha velem csinálja, nem érdekel már, de a párommal, akkor elfogadhatatlan. Erre értettem, hogy utálja.

2013. aug. 23. 21:49
 28/58 anonim ***** válasza:
36%
Nincs köze. Undorító, hányinger-keltő stílus? Neked elmentek otthonról? Speciel én nem kértem tőled személyiségelemzést, kicsit eltévedtél.
2013. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
36%
Az álszent szerep meg marhára nem áll jól neked...
2013. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

Igen, undorító, hányinger-keltő stílusban válaszoltatok egy páran. Most ezen mit csodálkozol, ha egyszer így van? Nem kell így válaszolni és akkor lelki szegénynek sem leszel kikiáltva.

Személyiségelemzést pedig bocsi, de mindenkin tartok, akiről szinte süt, hogy lelkileg beteg. Szerencsére tanultam, érdekes dolog, ajánlom neked is!:) Magadról is sok mindent megtudhatsz általa!

2013. aug. 23. 21:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!