Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kit zavarna, ha az egyetlen...

Kit zavarna, ha az egyetlen gyereke meleg lenne és tudná, hogy ki fog halni a családfája, megszakad a millió éves génállománya és hiába van neki magának utódja, már most tudja hogy leszármazottak nélkül ér véget minden?

Figyelt kérdés
Csak elméleti kérdés, engem ilyen nem fenyeget.
2013. aug. 29. 07:52
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
23%

Ha egy gyereked van semmi biztosíték,hogy lesz unokád:D


Ismerek olyan családot,ahol 3 gyerek van és egynek sincs gyereke:)

2014. jan. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
46%

Én azt viszont soha nem értettem,hogy aki gyereket akar,az miért akar többet,vagy még többet.

A szeretetet nem lehet mennyiségben mérni.

Azzal sem értek egyet,ha valaki gazdag,pl politikus,hogy 4-5 gyereke legyen.Ez már nem normális.Lehet,hogy anyagilag megtud nekik adni mindent,de minél több gyerek van,annál kevesebb figyelem jut egyre.Nem egészséges az sem,hogy ilyen sok ember együtt lakik.

Meg a gyerekek sem egyformák,van amelyik jobban igényli a privát szférát,van aki kevésbé.Így a gyerekkel kitolás az egész.Másrészt a Föld amúgy is túlnépesedett....

Ma már azért olyan világban élünk,hogy bárki hozzájuthat a fogamzásgátlás bármelyik formájához....

2014. jan. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
23%
Én ha gyereket akarnék,akkor sem egy focicsapatot....
2014. jan. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

"Erre kérdeztem tőle:"Miért tudod,hogy a te génjeid tökéletesek vagy jók?" "


De a kettő hogy függ össze? A legrosszabb génállománnyal rendelkező ember is, egyrészt minél jobb génekkel rendelkező párt keres tudat alatt, másrészt reméli hogy őtőle függetlenül a gyerekének minél jobb génállománya lesz. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy baj, hogy valaki kifejezetten barna hajúakat keres. És erre megkérdeznéd tőle, hogy "Miért, a te hajad barna?"


"Szerintem egy értelmes ember feltudja fogni,hogy azt,hogy megszületünk nem mi döntjük el,de hogy mi "szülünk-e"azt eldönthetjük.Ez így működik.

Meg,hogy a gyerekünk az egy új egyén,új gondolatokkal,nem pedig a szülőnek a hasonmása 30 évvel fiatalabb kiadásban:)"


Igen, de az is ugyanolyan szélsőséges gondolkodás, hogy a gyerek már kész, önálló gondolatokkal születik és a szülőnek mindent rá kell hagynia, mert a gyerek jobban tudja. Ez ugyanolyan rossz, minthogy a gyereknek mindent meg kell mondani az életében, hogy mit tegyen.

A gyerek épp úgy egy új egyén önálló gondolatokkal, ahogy mondod, de az, hogy a szülei milyen nevelésben részesítik, legalább ugyanannyira, 50%-ban hozzájárul a személyisége későbbi milyenségéhez, mint az, hogy milyennek született.



"Amúgy ez nem meleg kérdés,mivel ha valaki heteró gyereke van,az sem biztos,hogy akar majd gyereket.

Én ha heteró lennék és szeretnék gyereket,akkor is inkább örökbe fogadnék.Ha minden ember szaporodna,akkor nagy gondban lennék."


Lehet példákat hozni amellett, hogy sokan nem akarnak gyereket, de azt elfogadhatjuk, hogy a társadalom többsége továbbra is szeretne gyereket és szeretne szülővé válni. És a gyermektelenek közül is sok olyan van, aki akart volna gyereket, csak végül nem lett neki (betegség miatt, vagy túl sokáig kereste a társát és kifutott a szülőképes korból).

A szaporodással való gond nem nálunk van. Ha Magyarországon 1,3 helyett 3,1 gyereket szülne minden nő, akkor sem népesednénk túl. Szigorúan a túlnépesedést vizsgálva a "baj" inkább az afrikai és ázsiai tömegekkel van, ahol 5-10 gyereket simán megszülnek a mi számunkra elképzelhetetlen szegénységbe. Nem a te esetleges 3, vagy a politikusok 5 gyerekétől fog túlnépesedni a világ.


"Ha egy gyereked van semmi biztosíték,hogy lesz unokád:D

Ismerek olyan családot,ahol 3 gyerek van és egynek sincs gyereke:)"


Nyilván, de ha valaki mindenképpen szeretne utódokat hátrahagyni, akkor ha nem lesznek gyerekei, erre az esélye 0%. Ha lesznek, akkor pedig több. A 3 gyerekes család gyerekei pedig már szülő-/nemzőképes koron kívül vannak (nőnél mondjuk ~35, férfinál ~50), tehát már biztos, hogy soha nem is lesz gyerekük)?


"Én azt viszont soha nem értettem,hogy aki gyereket akar,az miért akar többet,vagy még többet.

A szeretetet nem lehet mennyiségben mérni."


Ti is hárman vagytok testvérek, nem igaz?

A nagy családoknál egyébként ezt az egészet ellensúlyozza a testvéri szeretet. Ha a szülőktől nem jön át annyi, mert nincs elég, vagy nem jól oszlik el, akkor majd a tesóktól. Ha nem az apádra nézhetsz fel példaképként, akkor majd felnézel a bátyádra, stb.

Pont én is azt mondom, amit te: A szeretet nem lehet mennyiségben mérni, ezért lesz majd minél több gyerekem, mert ezt nem lehet úgy mérni, hogy most megállok kettőnél, mert csak kettőre beosztható szeretetem van.


"Azzal sem értek egyet,ha valaki gazdag,pl politikus,hogy 4-5 gyereke legyen.Ez már nem normális.Lehet,hogy anyagilag megtud nekik adni mindent,de minél több gyerek van,annál kevesebb figyelem jut egyre.Nem egészséges az sem,hogy ilyen sok ember együtt lakik.

Meg a gyerekek sem egyformák,van amelyik jobban igényli a privát szférát,van aki kevésbé.Így a gyerekkel kitolás az egész"


Megint csak azt mondom, hogy egy nagy családban pont, hogy nem csak a szülő és gyerek közötti szeretet létezik, hanem egy szoros testvéri kapcsolat később az életben még praktikusabb és még hatékonyabb lehet. A testvéri összetartás és szeretet végigkíséri az embert az egész életén keresztül, főleg a testvérek azonos életkora miatt.


"Másrészt a Föld amúgy is túlnépesedett...."


A Föld nem az 1970 óta csökkenő magyar és '80-as évek óta csökkenő európai népesség miatt népesedik túl. Te vagy szinte bármelyikünk tízszer jobb körülmények között nevelhet fel három gyereket, mint egy átlagos afrikai vagy ázsiai. Tehát ha valami, akkor hagy ne az életkörülmények elégtelen minősége legyen a kifogás több gyerek vállalása ellen. Akkor mondja azt valaki, hogy nem akar mert nem, de ne hamis indokok mögé bújva ne akarjon.

Ahogy írtam, az afrikaiak és az ázsiaik tömegei szülik a nyomorba az 5-10 gyereket, a gazdagabb országok népei pedig talán már tehernek is érzik a gyerekvállalást, mert a végén még károsodik a saját jólétük.

A bolygóért szeretnek felelősséget vállalni az emberek ("Jajj, túlnépesedik a Föld, ezért mi itt ne szüljünk Európában"), de a saját közösségükért (legyen szó a nemzetükről, az országukról, az európai fehér kultúrkörről, vagy a faluról) már nem annyira.

Én pedig ezt nem bírom, amikor valaki nem elvből, hanem valójában érdekből nem csinál vagy csinál valamit, miközben azt mondja hogy azt elvből csinálja/nem csinálja.


"Ma már azért olyan világban élünk,hogy bárki hozzájuthat a fogamzásgátlás bármelyik formájához...."


Az emberiség szűk fele? Talán annyi sem? 3 milliárd ember, főleg Észak-Amerikában és Európában, Ázsia fejlett kisebbségben lévő részein? Sem Afrika, sem Ázsia lakosságának többsége számára nem elérhetőek a fogamzásgátlók és ha valakik, akkor ők népesítik túl a bolygót, nem az európaiak, vagy a magyarok az 1,3 gyerekükkel.

2014. jan. 11. 10:15
 45/47 anonim ***** válasza:
23%

Összefoglalom nagyrészt,amikre válaszolnék.


Szerintem a nevelésnek csak nagyon kis mértékben van köze a személyiséghez.Mármint az olyan dolgokhoz,ahogyan gondolkodsz a világról.Akinek van agya,gondolkodó lény,az idővel a szüleit is képes objektíven nézni,és értékelni azt,hogy egyetért e bizonyos dolgokban a szüleivel.

Persze a buta emberek azok képtelenek túllépni a családjukból hozott dolgokon,sajnos.

A nevelés pont ott nem nyilvánul meg ahol kellene,az empátia,elfogadás,segítéségnyújtás,mások kirekesztése,szemetelés.Ezek csak kevés dolgok azok közül,amit nem sokan tanítanak meg a gyerekeiknek,ami a személyiség részévé válhat.

Az viszont,hogy valaki szeretne-e gyereket vagy sem,nem függ össze azzal,hogy milyen családban nőtt fel,mivel van olyan aki nagy családban nőtt fel és mégis,vagy pont ezért nem szeretne gyereket.

Nem azzal van a baj,ha valaki szeretne gyereket,hanem azzal mikor a többség,akik szeretnének gyereket nem képesek elfogadni,hogy léteznek mások,akik kevesebben vannak ugyan,másként állnak a kérdéshez.Pl sokan tök természetesnek veszik,ha pl adott egy pár,megkérdezik tőlük"Hogy mikor jön a baba?"

Ez egy nagyon tolakodó kérdés,mivel nem tudhatod,hogy éppen kitől kérdezed,mit gondol éppen a témáról.Persze ha közlöd velük,hogy nem szeretnél egyből fura fejet vágnak.

Nem azzal van a baj,hogy ők szeretnének,hanem,hogy azt hiszik,hogy mindenkinek ez a vágya.És vmi űrlényként tekintenek rád.Annak ha valaki nem akar gyereket,szerintem ugyanúgy megvan a biológiai oka,mint annak,ha valaki erre vágyik,és nem szabad senkit arra erőltetni,amit nem szeretne.

Most ez esetben a leendő nagyszülő szeretne unokát.

De hát mi is szeretne valójában?Újra élni vmit,ami elmúlt.

Az ő gyerekei már felnőttek és hiányzik neki valami.De nem várhatja el,mivel nem ő nevelné az adott gyereket,hogy valaki azért vállaljon egy ilyen komoly dolgot,mert neki 2 hetente 2 órára de jó érzés lenne.Ezt nem az ő dolga eldönteni,mint annak idején az ő szülei sem szólhattak ebbe bele.


Ami engem illet,nekem eléggé kijutott a kisebb testvérekből,2 is van.És aki a legnagyobb az tudhatja igazán miről beszélek.Idővel olyan leszel,mint egy pótszülő,főleg,ha van pár év korkülönbség is a testvéreid és közted.Én lehet pont ezért már nem is vágynék gyerekre.

Bár,mint mondtam neked én meleg vagyok.Ez nem is kivitelezhető jelenleg.Amúgy szerintem jó szülő lennék.

Türelmes,kedves vagyok a gyerekekkel.De jelenleg nem vágyom semmi elkölteleződésre,élni szeretnék végre:))

Amúgy van a rokonságunkban egy heteró pár.Megélhetési gyerekgyártók.3 gyereket hoztak össze eddig,alig van munkájuk,nem is érdekli őket a gyerekek sorsa,stb.Ilyenkor gondolom azt,hogy vannak olyan meleg párok,akik szívesen és szeretetben felnevelnék őket.Egy meleg párnál nem tud csak úgy becsúszni egy gyerek.Amikor gyereket akarnak,akkor totál kész,érett döntés eredménye.

Hidd el,ezeknek a gyerekeknek ezerszer jobb lenne egy ilyen családban,még ha ez először fura is lenne nekik(a gyerek nem hülye,ha elmagyarázod neki a dolgokat,megérti,sokszor meglepődök milyen értelmes gyerekekkel találkozom).,mint ott ahol most élnek,és nem egy ilyen gyerek van.


A testvéri szeretetről meg annyit,hogy nem értem hogy függ össze a gyerekek számával?

Ha 2 testvér van,azok is szerethetik egymást úgy,mint ha 4en,5en lennének,nincs összefüggés:)


Nemrég bizonyos csoportok ilyen butasággal kampányoltak demagóg módon,hogy "szülj gyereket,nem lesz erőszak a családban" vagy vmi ilyesmi.

Ez egy nagyon csúnya húzás volt,mivel szerintem minél több gyerek van,annál több a baj,több a kiadás,kevesebb a türelem,fokozódnak a konfliktusok.Én ezért nem tartom ezt hitelesnek,hogy milyen szép a nagy család,mert nem igaz.

Egy átlagos családnál főleg.A gyerekek érzik,hogy osztozniuk kell,főleg,ha kevesen,akkor még rosszabb.

A szülőknek is kevesebb figyelem jut 1-1 gyerekre és egymásra is.

Szerintem az lenne az ideális,ha a minőségre mennének és nem a mennyiségre.

2014. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 outtatime ***** válasza:
Mindenkinek millió éves génállománya van.
2015. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Egyszer a Föld is elpusztul,az összes élőlénnyel és több ezer éves génállománnyal együtt:)


Az,hogy ez mikor következik be,szinte lényegtelen.

Az egész evolúciónak gyakorlatilag értelme nem sok van.

2017. máj. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!