Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöztem a barátomhoz, a...

Elköltöztem a barátomhoz, a szüleik elváltak! Anyu nem adja oda a családim, apu meg nem fizeti 2hónapja a gyerektartásom és 200. 000ft-al jőn. Mit tehetek egyedül? 16L

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 14:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Diákmeló nincs!!!! Nem leszek terhes,vigyázok! Ne keverj össze egy retkestalpúval! Nem kellenek az elôítéletek hogy "húzzál haza" "jobb helyed van anyád mellett" .. A gyerektartást a bíróság NEKEM ítélte meg. Apu kijelentette a bíróságon hogy az ÉN kezembe adja!!!!!
2013. aug. 29. 15:05
 12/69 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak. Egyik pénz sem neked jár egyáltalán nem kell oda adniuk belőle neked 1 forintot sem. Menj dolgozni vagy az lenne a legjobb ha 16évesen még inkább otthon lennél és tanulnál. Együtt lehetsz a pasiddal úgyis , hogy nem költöztök össze. Úgyis gyerek vagy még hozzá.
2013. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
48%
Apád biztos nem arra adja, hogy elcseszd piára, kotonra, meg ki tudja mire.
2013. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
85%

Mindenhol van meló csak keresni kell.

Azt meg, hogy apud miért nem küldi rendezd le vele. Mi nem tehetünk helyetted semmit.

2013. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
100%
Apad azt jelent ki, amit akar, a tartasdij nem neked jár, hanem anyádnak es konkrétan megszegi az ítéletet, ha neked adja, anyád meg szépen feljelentheti érte.
2013. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező (#11), ld újra #9.

Döntsd el, hogy mi a fontosabb számodra, és tégy aszerint. Vagy kezd kavarni, és ne panaszkodj, ha a végén te szúrsz rá, hogy nem szóltunk előre...

2013. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz. Ha megpróbálsz hivatalosan intézkedni, mindenhol el fognak küldeni, mert fiatalkorú vagy. Minden hivatalos helyen fog kelleni a szüleid aláírása és/vagy személyes jelenléte.

16 évesen a törvény szerint nem költözhetsz el otthonról a szüleid vagy a gyámhivatal engedélye nélkül, így a gyt és a csp továbbra is anyukádnak jár.

2013. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
71%
Minek költöztél oda a pasidhoz?
2013. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
43%

Ez nem javaslat, de gyámhatósági engedéllyel összeházasodhattok, és akkor nagykorúnak fogsz számítani. De ez lehet, hogy a pénzügyi problémáidon nem segít (nem biztos, hogy ilyen esetben kapsz csp-t és gyt-t). De tényleg nem javaslom, és nem biztos, hogy megkapnád a gyámhatósági engedélyt.


Miért nem szeretnél anyukáddal élni? Szerintem itt ez a fő kérdés.

2013. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
58%

Ha már férjhez megy, onnantól a férje kötelessége jogilag, hogy eltartsa. Tehát sem gyt, sem csp nem jár onnantól.

Ráadásul a gyámhatóság - szerencsére - nem is adja meg az engedélyt, mert egy tini megunta a szüleit és nagylányt akar játszani.

2013. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!