Antimotiváló szülők?

Figyelt kérdés

Engem ilyen kis tápos gyereknek neveltek, hogy mindent megkaptam. Ugyanakkor meg állandóan baxogatott apám, hogy anyám miért vesz meg nekem dolgokat (hát nem kell nagy fényűzést elképzelni, de kicsit jobban éltünk, mint az átlag). Anyám keres csak a családban.


Akkor ott van még keresztanyám, aki nem házasodott, úgyhogy éppen pénze neki is van. Tőle is kaptam sok mindent, de ezért cserébe elvárásokat támaszt, teljesen olyan módon, mintha a szülöm lenne.


Kijárattak velem egy egyetemet a "fiam te CSAK tanulj" filozófiával. Ennek következtében lett egy diplomám 0 tapasztalattal és 0 talpraesettséggel.


Itt vagyok 24 évesen diplomával, több mint egy éve munkanélküli pályakezdőként


Most kaptam egy munkát, de csak 5 napos, ilyen call-centeres, szóval még az se biztos, hogy végigcsinálhatom, mármint hogy egyáltalán fognak e fizetni.


Keresztanyám felhív, és ilyen közömbösen konstatálta, hogy lett ez a munka. SOSEM dolgoztam még sehol. Otthon minden semmirekellőnek elmondtak, a jövőmet apám börtönbe vizionálja kisgyerek korom óta. Rákeni arra, hogy azért lettem ilyen, mert 11 éves korom óta számítógépezem. A saját felelősségét rám hárítja meg ahova éppen tudja.


Egész életemben azt kaptam, hogy semmire se vagyok jó, és semmi se lesz belőlem


Tudom, hogy ciki, hogy 24 évesen BME-s diplomával csicskamunkát is alig találok, de nekem még ez is eredmény!


Reggel még örültem, hogy lett ez a munka, de mostmár igy nem nagyon.


A szüleim mindig gondoskodnak arról, hogy érezzem az alsóbbrendűségemet és a értéktelenségemet.


2013. szept. 3. 18:18
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/143 A kérdező kommentje:
na, de neked legalább volt hozzá egy alapod: hozzáállás és izomzat. Mert segédmunkásnak nem vesznek be akármilyen gizda embert.
2013. szept. 3. 21:13
 82/143 anonim ***** válasza:
100%
És most mégis mit akarsz, mit mondjunk? Voltaképp nem is tettél fel kérdést, csak leírtad a panaszaidat. Felnőtt férfi vagy, viselkedj is úgy, kezdd el megtanulni. Kudarcból tanul az ember. Ha gizda vagy, eddz. Ha nem látszik, eddz keményebben. Ha nem vesznek fel sehova, végezz el egy tanfolyamot. Ha úgy sem kellesz (mint én), akkor keress akármilyen neked büdös munkát, szalag mellett, bármit, és eddz. Vagy menj ki külföldre. Diplomások, tanítónő és mérnök ismerősöm is dolgozik hotelekben havi 350 ezres fizetésért (konyhán, takarítóként etc.), mert nem hagyták annyiban és nem siránkoztak folyton másokat hibáztatva. Alapozzák az életüket éppen.
2013. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/143 A kérdező kommentje:
de ha valaki nem kell a jó melókra végzettsége ellenére se, akkor következésképpen biztosan lusta és alkalmatlan, mert ha arra van akaratereje, hogy elmenjen alja munkákra meg külföldre és 0-ról ujrakezdeni, akkor hogy-hogy nem kell a saját szakmájában munkára?
2013. szept. 3. 21:25
 84/143 anonim ***** válasza:
Atyavilág, ennyire ne légy korlátolt, kérlek! Tojd le, aki ilyen megalapozatlan következtetéseket von le. Ne másoknak akarj megfelelni (és főleg ne a szüleidnek, mert nekik úgy sem tudsz, mint kiderült). Inkább menj tőlük minél messzebb, ahol nem ér el a demotiváló hatás, és kezdj el élni. Fiatal vagy, a legjobb korban, nincs családi kötelezettséged, most kezdd el, és ne sopánkodj, az nem férfias. Az én férjem se Adonisz, sőt. Volt, aki a lányának hitt, pedig csak két évvel idősebb. Nem fogom ecsetelni a családi hátterét (mert leesnél a székről), de elmondom, hogy volt benne valami hihetetlen akaraterő, "majd én megmutatom azért is" dolog, ami imponált, és ezzel (is) fogott meg, meg persze a humorával. 12 éve együtt vagyunk, mindenféle sz@ron túl, volt már vagy tizenöt munkahelye, mert mind ilyen lópikula görénylyuk, ahol próbaidő után lapátra teszik a népet. A szakmájában nem talált munkát, szerzett még vagy négyet, aztán végül egyikkel se helyezkedett el, hanem külföldön vagyunk. Te is mássz ki a gödörből és nézz körül, nem olyan fos ám az élet, mint amilyennek látszik. (Tudom, hogy rohadtul annak látszik.)
2013. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/143 A kérdező kommentje:
sajnos a tanfolyamokkal ellentétben optimizmust nem lehet tanulni. Sem motiváciot. Vagy van vagy nincs.
2013. szept. 3. 21:45
 86/143 anonim ***** válasza:

Okés 9 oldalnyi panaszkodás után feltehetek egy kérdést.


Konkrétan mit akarsz csinálni, mik a céljaid, mik a terveid?


Ne arról írj, hogy mi volt a múltban, és ne arról, hogy mennyire nem vagy jóképű és karizmatikus, hanem arról, hogy mi miért történt és egyebek, hanem hogy a jövőben mit akarsz tenni a jövőben?

2013. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/143 A kérdező kommentje:

mik a céljaim? nincsenek céljaim.


Volt egy hobbim: zenéltem. Elektronikus zene. Vannak is kiadva dalaim, most is lett kiadva pár régi dal augusztusban. 100$-tól fizetnek ki. SZóval az még odébb van, hogy lássak pénzt belőle.


Ezt a hobbit is szüneteltettem az egyetem miatt, mert egyszerüen nem volt rá időm és lehetöségem(koliban nem lehetett zajongani).


Ujrakezdtem mult év végén, aztán egy fél év kellett mig tudtam csinálni egy uj dalt. Irtam vagy 15-20 sehova se tartó vázlatot. És akkor a haverom, aki abból él, hogy elektronikus ztenéket ir dj-knek meg filmzenéket meg reklámzenéket, az annyit mondott, hogy lusta vagyok és azért nem megy a zenélés. Ja lusta....napi szinten foglalkoztam 3-4 órát. Ez még hobbinak is sok!


semmi. Jo lenne, ha felvennének valami gépgyárba, mondanák, hogy menjek be dátumtól fogva, aztán ott megtanítanák amit kell. De nem az, hogy még annak is külön célnak kell lenni, hogy olyan szintre fejlődjek, aki egyáltalán kell a munkáltatóknak...


Utána ha már lenne pénzem és tesóm feljönne tanulni Pestre akkor itt hagynám neki a lakást, és mennék el külföldre.

2013. szept. 3. 21:59
 88/143 anonim ***** válasza:
Komolyan? Nyomorult, semmire se való tuc-tuc zenét gyártani...? Ez az álmod?
2013. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/143 A kérdező kommentje:

tudtam, hogy el fogja valaki kezdeni a vitát a korlátolt zenei nézeteiröl. Vagy talán olvasni luxus? FILMZENÉKET is csinál a gyerek. Teljesen ugyanaz a technika, mintha más zenét csinálna. Ja és semmirevaló tuc-tuc? Hát mégis odafizetik neki a többszáz eurot dalonként :| Akkor miről beszélünk? Meg ha semmirevaló lenne, akkor bezárna az összes diszkó, és mehetnének utcát seperni a bárpultosok, a táncoslányok, jópár szekus és takaritónő.


ne kezdjük el a zenéről a vitát, mert az egyik legkényesebb vita, ahol az emberek korlátoltsága igen hamar kitünik.

2013. szept. 3. 22:05
 90/143 A kérdező kommentje:
meg ha a tuc-tuc-cal bajod van. Akkor ajánlom a csöves rádiót meg a feketefehér filmeket, mert kb az való neked. Ja minden zenét törölj le, dobj ki, amiben megszolal szintetizátor. Ja és az elektromos gitárt is ideértve, mert az is elektronikus hangszer :/
2013. szept. 3. 22:06
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!