Antimotiváló szülők?

Figyelt kérdés

Engem ilyen kis tápos gyereknek neveltek, hogy mindent megkaptam. Ugyanakkor meg állandóan baxogatott apám, hogy anyám miért vesz meg nekem dolgokat (hát nem kell nagy fényűzést elképzelni, de kicsit jobban éltünk, mint az átlag). Anyám keres csak a családban.


Akkor ott van még keresztanyám, aki nem házasodott, úgyhogy éppen pénze neki is van. Tőle is kaptam sok mindent, de ezért cserébe elvárásokat támaszt, teljesen olyan módon, mintha a szülöm lenne.


Kijárattak velem egy egyetemet a "fiam te CSAK tanulj" filozófiával. Ennek következtében lett egy diplomám 0 tapasztalattal és 0 talpraesettséggel.


Itt vagyok 24 évesen diplomával, több mint egy éve munkanélküli pályakezdőként


Most kaptam egy munkát, de csak 5 napos, ilyen call-centeres, szóval még az se biztos, hogy végigcsinálhatom, mármint hogy egyáltalán fognak e fizetni.


Keresztanyám felhív, és ilyen közömbösen konstatálta, hogy lett ez a munka. SOSEM dolgoztam még sehol. Otthon minden semmirekellőnek elmondtak, a jövőmet apám börtönbe vizionálja kisgyerek korom óta. Rákeni arra, hogy azért lettem ilyen, mert 11 éves korom óta számítógépezem. A saját felelősségét rám hárítja meg ahova éppen tudja.


Egész életemben azt kaptam, hogy semmire se vagyok jó, és semmi se lesz belőlem


Tudom, hogy ciki, hogy 24 évesen BME-s diplomával csicskamunkát is alig találok, de nekem még ez is eredmény!


Reggel még örültem, hogy lett ez a munka, de mostmár igy nem nagyon.


A szüleim mindig gondoskodnak arról, hogy érezzem az alsóbbrendűségemet és a értéktelenségemet.


2013. szept. 3. 18:18
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/143 anonim ***** válasza:
0%
Édes, drága kérdező! Neked az kéne, hogy kipenderítsenek az ingyen lakásból, még jobban lecsesszenek és kihajítsanak az utcára. Akkor vagy találnál bármilyen valós munkát, vagy éhen halnál és meg lenne oldva a probléma. Egy ovis sír ennyit, hogy mennyire szar az élet, mert elvették a labdáját... Egy felnőtt ember lenyeli az ilyet és teszi a dolgát.
2013. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/143 anonim ***** válasza:
Utolsó, én az előző vagyok. Pont ezaz, "tenni a dolgát" nem tudja, mert senki nem tanította meg neki!! Ez olyan, mintha egy biciklizni nem tudó embernek mondanák, hogy tekerj el a boltba. Nem mindenki úgy születik, hogy a talpára esik, ezt meg kell tanítani.
2013. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/143 A kérdező kommentje:
jaj hagyjuk már, mások is vannak elkényesztetve, mégis keresnek egy csomó pénzt.
2013. szept. 3. 20:05
 64/143 A kérdező kommentje:

én teszem a dolgomat, csak az a szivás, hogy csinálom csinálom és már mindenki lehagyott de én még mindig nem jutottam sehová. Na és ezt untam meg igen hamar. Mert nagyon elkeseritő, hogy a teljesen átlag emberi kvalitásokért is küszködnöm kell sokkal többet. Sőt már azért is meg kell küszködnöm, hogy az átlag szintet elérjem. És ez igaz az edzettségemre is. Lejártam 6 hétig kondiba és még mindig csak a rudat birtam el. Más is lejárt és ugyanugy a ruddal kezdte, de 6 hét után már a 60 kilót is ki birta nyomni én meg még mindig csak a rudat!


Gimiben én voltam a kis ufó stréber, és lenéztem a többi gyereket, hogy nem képesek otthon leülni és ha mást nem, akkor bemagolni a leckét. Ha én veszem rá a fáradtságot, akkor ők mért nem birják?


És hát ők jöttek azzal, hpgy ők nem okosak és az iskola egy fasság, de azért örülnének, hogyha jó tanulók lehetnének...na de tettek érte bármit is? NEM! lógtak a kocsmába egész nap! Lett azóta életük? Lett... érdekessss

2013. szept. 3. 20:09
 65/143 anonim ***** válasza:
100%

apukám, felőlem lehetnél te a Brad Pitt is, de akkor sem állnék veled szóba, mert iszonyat, h mennyire nincs önbecsülésed. pedig még csak olyan fullos nő sem vagyok, h rátarti legyek.


gépészként nincs melód? pedig abból van a legnagyobb hiány. egyetemen nem volt kötelező nyári gyakorlat?

az, hogy életképtelen vagy, egy idő után csakis a te hibád, nem a szüleidé.

2013. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/143 A kérdező kommentje:

volt nyári gyakorlat, és?


Gépészmérnökböl hiány van. Ezt mondja a tévé. A valóság: olyan gépészmérnökből van hiány, aki ért is valamihez.


Egyetemröl kikerülve munkaeröpiaci értéke 0 az embernek, föleg ha még a személyisége is borzasztó, akkor már negativba megy át.

2013. szept. 3. 20:17
 67/143 anonim ***** válasza:

szóval elvárnál egy átlagon felüli színvonalat, de így menet közben elmaradtál és azóta sírsz a dolgok felett.

áhá. értem. oké :D

2013. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/143 A kérdező kommentje:
elvárnék egy átlagos szintet, de nekem még az is távcsövel látszik csak.
2013. szept. 3. 20:20
 69/143 anonim ***** válasza:

Küldj már nekem is képet, légyszi.


Nem a te hibád,hogy nem találsz munkát, írtó nagy munkanélküliség van ma.Anno,kb 7-8 évvel ezelőtt úgy találtam munkát, és kb mindenhol úgy kerestek, hogy menjek be, szimpi voltam, felvettek. Még aznap szóltak.Nem az volt , hogy elküldeni önéletrajzot, meghallgatnak 1000 és 1 embert. Igaz nincs diplomám, de manapság ez megy egy abc eladói állásnál is.

2013. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/143 A kérdező kommentje:
a jófejek ma is könnyen kapnak munkát.
2013. szept. 3. 20:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!