Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért anya akadt ki, mert...

Miért anya akadt ki, mert megtalálta a gyógyszeremet, miközben kutatott a cuccaim között?

Figyelt kérdés

Ma hazajöttem a suliból és idegbeteg módjára elkezdett üvöltözni velem,hogy miért hazudok neki és titkolom el,hogy fogamzásgátlót szedek meg hogy nem lehetek a barátommal kettesben ezek után és csak úgy találkozhatunk,ha ő jön hozzánk.

Megtalálta a gyógyszeremet és kutatott a dolgaim között...Ez már nem az első ilyen,többször próbált a telefonomba és a táblagépembe is belépni,csak mindkettőn kódzár van,a netbookon meg jelszó.

Nem értem,miért akad így ki ezen,amikor a barátommal nem 2 hete járunk és ő is gondolhatta,hogy nem kártyázni megyek hozzájuk.

Azt hajtogatja,hogy a barátom csak kihasznál és semmit nem jelentek neki,meg hogy ne bízzak benne,mert focista.De nem értem,ez miért számít?!

Attól,mert most ezt csinálja,ugyanúgy együtt leszünk,csak hazudozni fogok neki tényleg.

Miért akad ezen így ki?Nem terhességi tesztet vagy drogot talált,hanem gyógyszert.


2013. szept. 5. 15:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt nem tudom neked megmondani, de anyukám tök ugyanígy reagált. Megtalálta a gyógyszerem az iróasztal fiókjában. Megfenyegetett, hogy elmnodja apának és elvette!!! a gyógyszert. Igaz ez már 10 éve volt, de azóta sem tudom hova tenni azt a reakciót. Ugyanez, hogy csak kihasznál, és soha többet nem találkozhatok vele, emrt csak le akart fektetni. Na persze, akkor már hónapok óta együtt voltunk és még nem is feklüdtem le vele akkor, csak tudtam, hogy hamarosan le fogok. Most ha akkor már rendszeresen sexeltünk volna és elveszi a gyógyszert és terhes leszek, akkor mit csinált volna???
2013. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Elég érdekes felfogása van anyádnak. Kérdezd meg tőle, hogyha nem védekeztek és teherbe esel akkor boldog lesz? Mert eltiltani a fiúdtól feltételezem úgy sem tud, max titokban csináljátok... Mert ha nem akkor lesz szíves visszaadni, mert a hormonális fogamzásgátlókkal nem lehet szórakozni, hogy hol szedi az ember hol nem. Ha már elkezdted adja vissza, mert fel fogja borítani a hormonháhztartásod, ha nem folytatod a szedését.
2013. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
25%

Majd írd meg, igaza lett-e, amikor szakítotok a pasiddal.


Szerintem igazából azon van kiakadva, hogy te nem bízol benne, és eltitkolsz egy ilyen dolgot. Majd lehiggad és végiggondolja, meg te is. De azt nem írtad, hány éves vagy, mert, ha mondjuk a 14 éves lányomnál találok gyógyszert, én is átmennék őrjöngőbe. Az még túl fiatal szervezet, hogy (akármilyen kis adag) hormonnal kibillentsék az egyensúlyt. 18 alatt javasolnék más módszert.

2013. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
78%
Kérdés, hogy hány éves vagy. Nyilván egy 15 éves lány esete egész más, mint mondjuk egy 18 évesé. Le lehet ponzotni, de egy kislánynak én sem engednék fogamzásgátlót szedni, nem csak azért, mert egy gyerek ne szexeljen, hanem mert káros a fejlődő szervezetnek. Igen, az alacsony hormontartalmú is, mivel a szervezet kamaszkorban átalakul, és ha még plusz hormonokkal tömöd magad, az eléggé megviselhet. Ha 17-18 körüli vagy, az már belefér, legalábbis jobb, mint védekezés nélkül felelőtlenül szexelni. Szerintem viszont nem az a megoldás, hogy titkolózol és hazudozol, ez elég gyerekes dolog. Ha felnőttnek érzed magad a szexhez, akkor ahhoz is legyél felnőtt, hogy leülsz anyukáddal és megbeszéled vele, hogy nem vagy már kisgyerek, nem ész nélkül kefélsz és nem minden buliban felszedett idegennel, mint sok kis felelőtlen tini, hanem a barátoddal, tudatosan, védekezéssel, mint azt ő is láthatja. Ha ez nem segít, a barátodat is vond be, beszéljétek meg hármasban.
2013. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
85%

Én meg azt gondolom, hogy az ember egy egészségügyi problémát elsősorban az orvosával beszéljen meg, a szülő ilyen témában fakultatív, van akinek van rá igénye (akár szülő, akár gyerek) és van, akinek nincs. Azt meg gondolom megtette a Kérdező, hisz felírták neki a fogamzásgátlót.


Szóval én egy esetben akadnék ki, akkor ha balkézről szerzett gyógyszer lenne, mert az egy rendszeresen szedett gyógyszernél tényleg veszélyes. Ha a gyerek elment a nőgyógyászhoz, aki megvizsgálta és felírta, akkor azt gondolom, hogy nincs min kiakadni, inkább örülni kell, hogy egy problémát önállóan, felnőtt módon kezelt.

2013. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ hány éves vagy.

Remélem nem ilyen 13-14.

2013. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

16 leszek decemberben.

Nem érzem úgy,hogy az anyámnak a szexuális életemről tudnia kéne.Ez számomra magánügy.Nem értem,miről kéne beszéljek vele erről.

Elég valószínű,hogy nem életem végig leszek együtt a párommal.De most szeretem és együtt vagyunk,amit az anyám nehezen fogad el.

2013. szept. 5. 16:47
 8/48 anonim ***** válasza:
54%

18 év alatt fogamzásgátlót szedsz??? Ne viccelj már! Ki sem fejlődött a szervezeted, te meg már leállítod a petefészkeid működését!

Hagyd abba és használjatok gumit, így még talán van esélyed ara, hogy nem leszel meddő!! Mióta szeded?


nőgyógyászati asszisztens

2013. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező (#7), nőgyógyász írta fel, vizsgálat után?
2013. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
47%

#8, azért nem kell blődségekkel ijesztegetni senkit azért, mert te személy szerint jobbnak tartod a nem hormonális módszereket...


"Összességében, a hormonális fogamzásgátlás rendszeres orvosi ellenőrzés (méhnyakrák-szűrés, vérvétel) mellett bátran javasolható első fogamzásgátló módszernek, akár már 14-15 éves korban is."

[link]

2013. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!