Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám, aki sosem törődött...

Apám, aki sosem törődött velem most hajléktalan lett, és hozzám akar költözni. A vőlegényem azt mondta nem vehetem ide, mert akkor ő megy el. Tudom, hogy igaza van, de mégiscsak az apám. Mit tehetnék? 25/L

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, apa és anya 6 éves koromig éltek együtt, nem voltak házasok, de már akkor sem sűrűn láttam. Kamionozott, állandóan hazudozott, "nem fizették ki", "nincs munka", anyám mikor ezt megunta kidobta. Őt is, engem is számtalanszor lehúzott, de konkrétan szerintem már milliós összegnél járunk az ilyen "hiszen ismersz, megadom" dolgokkal. Gyerektartást sosem fizetett, nem is lett volna neki miből, ezért anya nem tett feljelentést, attól mi nem lettünk volna beljebb ha őt börtönbe zárják. Néha felhívott telefonon, de azt sem tudja hány éves vagyok, hol tanulok, egyáltalán semmit sem tud rólam. Kiskoromban ha ajándékot kaptam tőle előbb odaadta nekem hogy örüljek, majd anyámmal kifizettette. Kismilliószor volt már halálos beteg, érte baleset, kitalált valami új bizniszt, amivel majd hú de megszedi magát. Rajtam kívül két fia van (bátyáim), egyik sem áll vele szóba. Egyikük meghívta az esküvőjére, apám előadta hogy neki nincs öltönye, pénze utazni, stb., majd mikor bátyám mindent megszervezett neki végül nem ment el. Utoljára akkor beszéltem vele, mikor rá akart venni, hogy lopjak a nevelőapámtól és adjam neki a pénzt, vagy dolgozzak és támogassam. (18 éves voltam ekkor, egyetemre készültem így nem dolgoztam, a lopás pedig eszembe sem jutott volna egy olyan embertől főleg aki apám helyett apám volt.)

Hát ilyen apám van nekem, a probléma az, hogy kinyomozta a számomat és múltkor nagyon kedvesen felhívott, én meg naivan megörültem neki és elmeséltem mi van velem. A vőlegényemmel 5 éve élünk együtt, elég jó körülmények között, gyerek még nincs (sajnos nekem nem lehet, így örökbefogadáson dolgozunk) mindkettőnknek remek állása van és imádjuk egymást. Letettük a telefont, majd tíz perc múlva apám visszahívott és sírva közölte, hogy hajléktalan lett, Budapesten van, éhezik és beteg, segítsek neki, csak pár hétről lenne szó míg talál munkát. Nagyon jól tudom, hogy ez nem igaz, le akar húzni és gyűlölöm magam emiatt, de akkor is sajnálom őt. Már csak azért is, hogy ilyen mélyre süllyedt. Ő 50 éves, világéletében abból élt hogy eltartatta magát a nőkkel, gondolom lassan oda a sárm és kevés lesz a szöveg ehhez az életformához.

A vőlegényem hallani sem akar erről és igaza van, nem vesztünk össze a dolgon hiszen egyetértünk abban hogy kamu az egész, de én nem tudom túltenni magam rajta. Azt mondta értsem meg, nem azért nem jöhet ide mert nincs hely, vagy pénz arra hogy eltartsuk, hanem azért mert nem érdemli meg. Ha a nevelőapám lenne ilyen helyzetben idehozhatnám évekre is, de őt nem.

Mit tanácsoltok? Igaza van, ugye? Hogy tegyem túl magam ezen? Változtassak számot és tegyek úgy mintha nem is beszéltem volna apámmal? Vagy segítsek neki mondjuk albérletet és munkát találni?


2013. szept. 6. 16:04
1 2 3 4
 21/38 Nádszálkisasszony ***** válasza:
97%
Egyetértek a vőlegényeddel. Segíts neki keresni szállást esetleg főzz neki de ennyi. Ne haragudj de szerintem többet nem érdemel.
2013. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

A vőlegényednek igaza van!


Eszed ágába se jusson odaengedni magatokhoz.

Segítsetek neki szállást keresni.

2013. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én is olyan naiv és lelkis vagyok mint te, de nem engedheted oda magatokhoz, az tönkretenné a kapcsolatotokat és soha nem tudnád lerázni.

Bennem is ott lenne hogy "ő az apám", bár nem érdemli meg, kifizetnék neki valami munkásszállót 2 hétre, hogy majd onnan összeszedi magát. De tényleg ez a maximum és ezt sem érdemli meg.

2013. szept. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Megértem hogyan érzel, de igazat adok a vőlegényednek. Ő látja objektíven a helyzetet.

Szerintem nagy az esélye, hogy nem is hajléktalan, csak most ezt eljátssza, miután rájött, hogy Ti milyen jól éltek. NE engedj az érzelmi zsarolásnak és manipulációnak, amit csinál.


Szerintem keress hajléktalan szállót Budapesten, add meg neki a címét, illetve biztosan van népkonyha is ahol étkezhet. Ezen kívül még állás hirdetést is nézhetsz Neki. Szerintem Pesten találna olyan fizikai munkát, amiből meg tudna élni.


Az, hogy a munka "fáj", az már nem a Te dolgod és valójában nem is segítenél neki, ha Magatokhoz költöztetnéd. Még Jézus is azt mondta, hogy nem halat kell adni az éhezőknek, hanem meg kell tanítani őket halászni.


Ha pénzelünk valakit, akkor azzal sok esetben csak mélyebbre taszítjuk a szakadékban. Ráadásul még minket is magunkkal ránt. Te ne ess ebbe a hibába!

2013. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Apád 50 éves, te magad írtad, hogy világéletében másokkal tartatta el magát, rühellt dolgozni, és soha nem érdekelte mi van veletek. Akkor mégis min gondolkozol még?

Egy jó tanácsot tudok adni, amit nagyon kérlek fogadj meg. Soha ne engedd, hogy akár egy éjszakát is nálatok töltsön, ha lehet soha ne is hívd el és ne is tudja a pontos címeteket. Különben kezdődik a lelki terror, addig nem fogjátok tudni levakarni, amíg el nem éri a célját. Gondolom nem hiányzik, hogy éjjel nappal az ajtó csengőjét nyomja és eljátssza a nagy halált, hogy megsajnáljátok.

Az ember nem hallgathat mindig az érzelmeire, sajnos néha keménynek kell lenni. Mert igenis vannak ilyen "beteg" és önző emberek, akik senkit nem szeretnek saját magukon kívül, és másokkal csak addig "kedvesek", amíg meg nem kapják, amit akarnak. Apám is ilyen volt, és később egy hasonló pasit is összeszedtem, (egy pszichiáter sokat keresett volna rajtam). Tudom mit beszélek.

Szóval ne tudja a lakcímedet. Ne tudja vezetékes telefonszámodat. Ha találkoztok, az csakis nyilvános helyen legyen, ne nálatok. Ahogy írták mások is, keresnék egy munkásszállót és ha megteheted (azt írtad jól élsz) kifizetném 3 hónapra a helyet, de közölném vele, hogy többet nem tudsz adni, munkát kell keresnie, hogy azután ő fizesse. 50 évesen ideje lenne elkezdenie munkát keresni, és nem másokon élősködni.

Te koncentrálj inkább a vőlegényedre, és a leendő gyerekre. Megértem, hogy segíteni akarsz, de sajnos ő pont az érzelmi gyengeséged akarja majd kihasználni. Légy erős.

2013. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
96%

Nem semmi apukad van. En nem sajnalnam meg, mivel sosem erdekelte ot a lanya, es mindig csak kihasznalta a csaladjat, es masokat is. Meg kell tanulnia, hogy amit tett az helytelen!


En szinte biztos vagyok benne, meg ha munkat is talalnal neki alberlettel, nem csinalna, nem erdekelne, kitalalna valamit.


Amennyiben igazan szreted, az o lelki fejlodeset tartsd szem elott, mert ez segit neki majd valtozni, megtanulni a lecket. Ha segitesz neki, semmi nem fogja rakenyszeriteni, hogy valtozzon egy kicsit.


Es mivel volegenyed van, rajta is all, es igaza van.

2013. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, már ne haragudj. de szerintem menj el pszichológushoz. A vőlegényednek tökéletesen igaza van. És már nem azért...."de mégiscsak az apám", ezt verd ki a fejedből. Attól, mert biológiailag az apád, még ez nem jelent semmit. Ő téged, és anyudat SEMMIBE vett. Mondtad, lehúzott titeket, és amint megszorult, visszaadta az élet a pofonokat, egyből eszébe jutott, hogy van egy lánya, és most azon akar élősködni. Ne haragudj, de apád egy gusztustalan féreg.

Ilyen háttérrel szülőtartásnál nem hogy a bíróságig nem jutna el, de már az ügyvéd is kivágná az irodából. Szóval erre sincs semmi esély, megnyugtatlak.


Komolyan képes lennél a mostani pároddal tönkretenni a kapcsolatodat egy olyan személy miatt, aki magasról tojt rád meg anyudra, most meg palimadárnak akar nézni téged, és élősködni akar?

25 éves vagy, lehetne már ennyi eszed.

2013. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Bármennyire is nehéz, neked kell e kérdésben meghoznod a döntést, mert ha másra hallgatsz, később bánni fogod, hogy nem te döntöttél. 25 éves vagy, elég nagy ahhoz, hogy ne más mondja el, hogy mi legyen az életeddel.
2013. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Az apád persze..csak a biológiai apád...aki magasról leszart mi van veled,kihasználna,felélné a tartalékaitokat ami van,gondolok itt pénzre. pl mondaná,h kellene pár ruha,készpénz,de gondolom munkát nem keresne,mert minek is ha eltart a lányom?!Szóval cserélj számot,esetleg ha annyira segíteni akarsz neki segíts munkát keresni neki,de semmiképp ne költöztesd oda hozzátok,mert előfordulhat az is,hogy meglop vagy befolyásol amennyire tud és tönkreteszi a kapcsolatodat..
2013. nov. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

"állandóan hazudozott"

"Őt is, engem is számtalanszor lehúzott"


Ennyi nem elég indok arra, hogy ne segíts neki? Ő nem az apád, csak "megcsinált" téged. Csak akkor jutottál neki eszébe, amikor neki kell segítség, addig téged (és anyádat) le se sz@rt. És ezek után te még képes lennél tönkretenni a kapcsolatodat, beengedni ezt a senkiházi parazitát az otthonodba, csak azért, "mert az apád" ? Már nem azért, lehet bunkónak fognak most tartani, de én jól képen röhögném a fickót, hogy most legalább megkapta az élettől azt amit megérdemelt, ahogy bánt a családjával.


Most miért kér tőled segítséget szerinted?

Elárulom. Nem azért mert a lánya vagy, hanem azért mert el akarja magát tartatni, le akar megint húzni, majd ha normalizálódik a helyzete, akkor szépen röhögve faképnél hagy, tojni fog arra, hogy a lánya vagy. Komolyan ezt akarod?

Én az ilyen embernek egy fillért sem adnék semmibe se. 50 évesen nem dolgozik, nem is akar, a családját tönkre tette, akkor tengődjön csak az utcán. Nincs az az idióta (elnézést) aki az ilyet visszafogadná.

2013. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!