Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves Lány "gyerek" katasztr...

18 éves Lány "gyerek" katasztrofálisan igénytelen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Néhány éve vagyunk együtt a párommal. Ő hozta a kapcsolatba a lányát. Most 18 éves.

Jól megvagyok a gyerekkel, nincs is ezzel semmi gond. A problémám az lenne, hogy a gyerek egészen elképesztően igénytelen. Lány létére!

Gyakorlatilag amihez köze van, abból mindenből igénytelenség lesz. A szobája szó szerint disznóól. Körömollók az ágyban (ebben alszik), evőeszközök a földön (napokig). Szennyes alsóneműk az ágy mögé dugdosva. Fürdés kb. hetente. Papucsot nem használ, full retkes lábbal, fetreng az ágyban, az ülőgarnitúrán. Képes úgy csinálni egy rántottát magának (délben!), hogy a tojáshéjtól kezdve mindent előhagy, még a szekrény ajtó is nyitva. Aztán ha mikor hazaérünk a unkából, azt mondja, hogy majd este elpakolja...

Ha leejt valamit a földre, az napokig ott marad, kivéve ha mi fel nem vesszük és el nem rakjuk a helyére.

Jóformán az otthoni takarítás, rendrakás, az ő általa okozott trutymó elpakolásával és eltakarításával telik.

Nem tudom mit kellene tenni. A párom próbálkozik, időnként nagy veszekedések árán 1 vagy max. 2 napig pakolászik a gyerek, de ez is olyan tessék-lássék módon.

Nekem nincs ötletem mi lenne a megoldás.


Iskolai eredményei (középiskola) gyakorlatilag a nullát közelítik. A korából látszik, hogy már tényleges bukás is előfordult! Csak azért nem bukik meg minden évben, mert az anyja kikönyörgi a tanároknál a kettest. A gyerek meg mindenféle trükkökkel (puskázás, vagy netről lelopott beadandó dolgozatokkal) oldja a meg a bukás elkerülését.

Műveltsége nagyjából szerintem nem éri el egy 8.-os gyerekét. Tulajdonképpen bármi is ami vele kapcsolatos, ugyan ilyen rendkívül rosszul működik. Barátok barátnő, pasizás, öltözködés, felelőtlenség, stb.

Attól félek, hogy ha kikerül az életbe, soha semmire nem fogja vinni. Legalábbis ezzel a stílussal tuti nem!


Ki mit javasolna? Radikális szigor? Vagy óvatos hosszú távú nevelési módszerek? Esetleg valaki szerint ez lehet pszichés betegség miatt is, ezért inkább orvoshoz kéne vinni?



2013. szept. 22. 09:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A közös ruhavásárlás is kész ceremónia. Ami normális lenne, az nem kell neki. Ami kell, abban állati hülyén mutat. Ha veszünk neki olyat ami jó lehetne neki, nem veszi fel.

Egyébként minden ruhát, cipőt, töredék idő alatt tönkretesz.

2013. szept. 22. 09:51
 12/26 anonim ***** válasza:
85%

Vagy óvatos hosszú távú nevelési módszerek?...

Hát ezt sajnos nem 18 évesen kell elkezdeni, akkor már nem lehet nevelni.

nagykorú, felnőtt nő! Radikális megoldás, határozottság kell. Leültetni beszélgetni, hármasban, és határozottan elmondani mit gondoltok, ez nem mehet így tovább, stb, és kilátásba helyezni, hogy amennyiben nem szedi össze magát költözhet!

Az hogy ilyen, nagyban a ti hibátok, pl. amit írsz, hogy full retkes lábbal, fetreng az ágyban, meg hasonlók, ez elképesztő, első perctől nem kellett volna hagyni, ki kellet volna penderíteni az ágyból, húzzon fürödni. De ti hagytátok, mert gondolom mindenkinek kényelmesebb volt így...hát ez az eredménye.

2013. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Mint már említettem, én csak utóbbi néhány évben kerültem a "képbe". Addigra már "készen" várt ez a helyzet... Persze először az ember a jövőbeni párját ismeri meg, és csak utána, jóval később a családját.
2013. szept. 22. 10:42
 14/26 anonim ***** válasza:
44%

Ez sajnos részben az anyuka hibája, de nem hiszem el, én 19 éves vagyok és minden bajom van, hogyha egy napot ki kell bírnom fürdés nélkül!

Ebbe nem kell belemagyarázni semmilyen pszichés problémát, egyszerűen csak lusta, mint a dög, ha van helyette más, aki megcsinálja a dolgokat, akkor meg mit törődjön ő azzal? Le kell állítani az anyukát, hogyha menne a tanárok után, hogy adják meg neki a kettest, nem kell elpakolni helyette, teljesen ignorálni kell. Talán majd ha rájön, hogy nincs ki tutujgassa, akkor elkezd változni.

2013. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lány teljesen rosszul lett nevelve. Így még 30 évesen is a nyakatokon fog lógni, mert ha ennyire nem érdekli SEMMI, akkor nem fog talpra állni. Szerintem az segítene, hogy feltételeket szabtok neki és rákényszerítitek, hogy kezdjen magával valamit. Nekem is volt olyan időszakom, amikor elhagytam magam és engem "megzsaroltak" olyan dolgokkal, amik fontosak nekem és egyből összeszedtem magam. Vagyis évekig tartott, de legalább összeszedtem magam
2013. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Szerintem az a dolog kulcskérdése, hogy mi ösztönöz valakit arra, hogy felnőjön? Mert ugye az tök jó buli számára, hogy 18 éves elmúlt, egy csomó dologban felnőtt lett. Pl. vehet cigit a dohányboltban (fiatalabb haverok nagyon örülnek ennek), aztán elvileg Ő azt csinálhat ami akar, stb.

Csakhogy a 18 éves kornak van egy rakás olyan hozadéka is, amit nem akaródzik magára erőltetni. Felelősség, stb.

Értem én, hogy ez így baromi kényelmes, de nem mehet így sokáig! Szerintem valahol megrekedt a kisasszony a hatodikos gyerek és a 18 éves közt. Most megkapta a 18 éves előjogokat, de minden másban általános iskolásként viselkedik... Ez utóbbi mondat szinte szó szerint értendő!!!!

2013. szept. 22. 16:43
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eset.

Apámból kiindulva tudom, hogy vannak olyan emberek, akik olyan szinten érdektelenek, hogy 1-2 dolgok kívül SEMMI nem érdekli őket.

Nem tudom, hogy a dicséret, vagy a "rá hagyás" mennyire használ, mert megértem, hogy egy idő után mindenkit idegesít a kosz és a bűz. De hogy hetente 1-szer fürdik....ebben az anyja is ludas, eléggé, ez látszik is a "kikönyörgi a kettest"-ből. Én el nem hiszem, hogy a barátai nem szólnak neki. Egyébként szerintem az ultimátummal többre mennétek.


0, vagy nagyon gyenge 2-es tudással, igénytelenül semmire sem fogja az életben vinni, pont ezért lennének jók a radikális változtatások. Ezalatt nem a pofonokat, meg fenyegetéseket értem, de kellene valami frappáns módszer. Családterápia tényleg nem rossz ötlet, egyébként az agyonajnározástól még senki sem lesz igénytelen, nyilván inkább az ajnározás mellett megengedtek neki mindent. Nem szabtak határokat, így gondolom ha kupit csinált, vagy koszos volt, akkor nem szóltak rá. Szerintem a kedves beszélgetéssel nem mennétek semmire, mert a kiabálás hatása is csak 1-2 napig tart.

2013. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos van ilyen,egyszerűen igénytelen.Szerintem ez egyfajta genetikai adottság,hogy kinek mire van igénye.

Ha pszichés probléma lenne annak más tünetei is lennének.

Én fiú vagyok és laktam együtt egy lánnyal,amikor fősulira mentünk.

Napokig nem fürdött,fogmosás hébe-hóba.Én mosogattam utána,sőt volt,hogy az én edényeimet is befogta és abba száradt bele az ételmaradék.

Mivel én hétfőtől csütörtökig tartózkodtam az albiban ő meg alig járt haza,volt,hogy nem is tudtam ellene tenni semmit.

Cipővel alvás az ágyban.Hűtőben megromlott ételek.Stb...

Takarítást csak én csináltam.Dohányzott a lakásban.Én nem dohányzom.Később jöttek az állatok(patkány,egér,nyúl),de pénze magának is alig volt kajára,mert a szülei nem nagyon tudták segíteni.Aztán titokban odaköltözött hozzánk a pasija,aki tőlünk fiatalabb volt,na ő még annyit sem tisztálkodott,mint ő.Aztán volt,hogy olyan büdös volt,hogy már én próbáltam utalni arra,hogy zuhanyozzon le.

Aztán a főbérlő kirakta a csajt az állatok miatt.

Azóta eltelt pár év,a sulit nem fejezte be,van egy gyerekük.

Amúgy személyiségre,ezeken felül nem volt vele bajom.Ezért is toleráltam részben,meg sajnáltam is,mert elég sok probléma volt a családjukban.

2013. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Savlekotő ***** válasza:
51%

A közös ruhavásárlás is kész ceremónia. Ami normális lenne, az nem kell neki. Ami kell, abban állati hülyén mutat. Ha veszünk neki olyat ami jó lehetne neki, nem veszi fel.


Egyébként minden ruhát, cipőt, töredék idő alatt tönkretesz.

Jézus.. 18 éves felnőtt nő,és nem döntheti el mit vesz fel? Naná hogy elmebajos lett,tőletek leginkább.. Remélem már letudott lépni..

2020. dec. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
57%

Ez nekem nagyon durván és irreálisan hangzik.

Egy gyerek vagy fiatal felnőtt (azért 18 évesen az emberek zöme még nem túl érett) nem lesz csak lustaságból ilyen.

Ha valaki bukdácsol a suliban, nem tanul és bűzlik, 100%, hogy kiközösítik. Tehát szenved. Tehát nem jó dolgában csinálja ezt. A felszín alatt komoly bajoknak kell lennie.

Szerintem célszerű volna rávenni, hogy pszichológushoz menjen. Valamilyen oknak kell lennie a háttérben. Kizárt dolog, hogy jó dolgában legyen ilyen.

2022. jún. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!