Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves Lány "gyerek" katasztr...

18 éves Lány "gyerek" katasztrofálisan igénytelen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Néhány éve vagyunk együtt a párommal. Ő hozta a kapcsolatba a lányát. Most 18 éves.

Jól megvagyok a gyerekkel, nincs is ezzel semmi gond. A problémám az lenne, hogy a gyerek egészen elképesztően igénytelen. Lány létére!

Gyakorlatilag amihez köze van, abból mindenből igénytelenség lesz. A szobája szó szerint disznóól. Körömollók az ágyban (ebben alszik), evőeszközök a földön (napokig). Szennyes alsóneműk az ágy mögé dugdosva. Fürdés kb. hetente. Papucsot nem használ, full retkes lábbal, fetreng az ágyban, az ülőgarnitúrán. Képes úgy csinálni egy rántottát magának (délben!), hogy a tojáshéjtól kezdve mindent előhagy, még a szekrény ajtó is nyitva. Aztán ha mikor hazaérünk a unkából, azt mondja, hogy majd este elpakolja...

Ha leejt valamit a földre, az napokig ott marad, kivéve ha mi fel nem vesszük és el nem rakjuk a helyére.

Jóformán az otthoni takarítás, rendrakás, az ő általa okozott trutymó elpakolásával és eltakarításával telik.

Nem tudom mit kellene tenni. A párom próbálkozik, időnként nagy veszekedések árán 1 vagy max. 2 napig pakolászik a gyerek, de ez is olyan tessék-lássék módon.

Nekem nincs ötletem mi lenne a megoldás.


Iskolai eredményei (középiskola) gyakorlatilag a nullát közelítik. A korából látszik, hogy már tényleges bukás is előfordult! Csak azért nem bukik meg minden évben, mert az anyja kikönyörgi a tanároknál a kettest. A gyerek meg mindenféle trükkökkel (puskázás, vagy netről lelopott beadandó dolgozatokkal) oldja a meg a bukás elkerülését.

Műveltsége nagyjából szerintem nem éri el egy 8.-os gyerekét. Tulajdonképpen bármi is ami vele kapcsolatos, ugyan ilyen rendkívül rosszul működik. Barátok barátnő, pasizás, öltözködés, felelőtlenség, stb.

Attól félek, hogy ha kikerül az életbe, soha semmire nem fogja vinni. Legalábbis ezzel a stílussal tuti nem!


Ki mit javasolna? Radikális szigor? Vagy óvatos hosszú távú nevelési módszerek? Esetleg valaki szerint ez lehet pszichés betegség miatt is, ezért inkább orvoshoz kéne vinni?



2013. szept. 22. 09:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Azért 9 év alatt csak megváltozott...

A kérdés kiírása óta már 27 éves a lány. :) Csak nem maradt ilyen

2022. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Savlekotő ***** válasza:
57%
Értem én, hogy ez így baromi kényelmes, de nem mehet így sokáig! Szerintem valahol megrekedt a kisasszony a hatodikos gyerek és a 18 éves közt. Most megkapta a 18 éves előjogokat, de minden másban általános iskolásként viselkedik... Ez utóbbi mondat szinte szó szerint értendő!!!! Errol ti tehettek nem engrdtetek fel nőni 18 evesen hat évesen kezeltetek meg mondjátok mit huzhat magára mintha dedos lenne nem önálló ember, hát bele szarik a saját életbe ez simán lázadás bosszú hozadék.. Remélem már össze szedte magát..
2022. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Savlekotő ***** válasza:
37%
Nevelni nem 18 évesen kezdek, addig meg nem tűnik fel a gyerek mer anyu apu nemi szerve mozaikjai az elsők..
2022. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Savlekotő ***** válasza:
57%
Nevelés meg nem az h onnalotlanna teszem, ma 18 évesek katasztrofák mert még közlekedni se tudnak anyu apu nélkül.. Közbe a valóság h gyerek telibe van szarva de mindent megvsibaltok helyettük ez nem nevelés, mi generációnk 14 évesen onnalobb volt mint ma egy 18 vagy harmincas
2022. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
36%

" A közös ruhavásárlás is kész ceremónia. Ami normális lenne, az nem kell neki. Ami kell, abban állati hülyén mutat. Ha veszünk neki olyat ami jó lehetne neki, nem veszi fel."

Itt lesz a problema. Gondolom minden masban is ezt csinaljatok vele! Nem lehet onallo dontese , izlese , semmi ! Kiveve ha azonos a tietekkel! Ti teszitek tonkre azt a lanyt! Gratulalok !

2022. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Savlekotő ***** válasza:
Pontosan utolsó 14 16 évesnek nem szólok bele öltözködesebe nem hogy 18 nak de ezt csinálják mindenhol anyu apu dönti el mikor szül unokat a felnőtt nő mit dolgozik gondol eszik v ha észre tér onnalo lesz bármiben saját gondolata lesz ki tagadják mer nem kell a valódi önállóság csak begessen mindenre vissza ugyan azt addig jó, persze h el cseszettetek a családok oda haza és egyre több óriás életébe szaro felnőtt lesz..
2022. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!