Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adjam neki haza tényleg a...

Adjam neki haza tényleg a diákhitelem?

Figyelt kérdés

Szóval anyám megőrült. A szó szoros értelmében. Továbbjutottam az egyetemre, de közölte, hogy nem hajlandó eltartani.... felvettem a diákhitelt, hogy legyen mit ennem, (ne dögöljek éhen) de már ezt is hazaköveteli.


Olyan szinten cirkuszt csap minden baromságból, hogy hetente ide hívja a rendőröket, mindenféle bírósági ügyet kreál, bolondokházába akar záratni, nem normális.


De mégis az anyám és valamilyen szinten rám is vonatkozik az ingatlan amiben lakik, szóval. Ha albérletbe megyek az alap hangon 50, és egy idegen kezébe adom... bármikor kirakhatnak.


Koleszba nem mehetek mert pesti vagyok.


Ha meg hazaadom anyámnak, eladósodhatok, és lehet, hogy nem is fog megváltozni, hiszen elmebeteg.. de lehet, hogy igen.


A nagyapám azt mondja adjam neki oda.... én félek, nem tudom mit csináljak, ki akar dobni a lakásból, beszélni nem lehet vele, teljesen paranoiás. Fél, hogy megmérgezem, hogy elvágom éjjel a torkát, nem tudom, mintha megszállta volna valami.


A barátnőmmel viszont már lassan szeretnénk együtt lakni (nála nem lehet hosszútávon) és itt anyámnál elvileg lakhatna. Szóval...


Esetleg ha fizetek neki talán javul a kapcsolatunk, és később cserébe rámírja a lakását, vagy valami... esetleg ha eladja rá lehet venni, hogy vegyen nekünk egy garzont a pénzből, ha itt hagyom, csak még jobban rászállnak mindenféle szélhámosok, és a végén még elviszik a lakást.


Szóval mennyire jó befektetés egy elmebeteg rokon? :D Adjam haza a diákhitelemet? Vagy inkább üssem agyon? :D (csak viccelek)



2013. szept. 22. 22:59
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Én csak sírni tudnék, hogy mindent megtettem amit lehetett, és mégis úgy kezelnek mint egy drogos pánkot. Jön a rendőr a lakásra és akkor anyám ordít neki, hogy a diákhitelemet is felélem? Ez mennyire nem normális már.. És még sosem vitték be a zártra, pedig itt cirkuszol mindig. Erre vártam, de sosem tették meg. Most meg én szívok azért, hogy rábíztam magam a hatóságokra gondolva teszik a dolgukat.
2013. szept. 23. 00:19
 22/45 A kérdező kommentje:

Ráadásul ahogy a példa mutatja, ha pénzt nem adok neki elveszi ami kell neki. Például rendszeresen eszik a kajámból, ellocsolja az olajat amit magamnak veszek és 2 cseppet használok. Barátnőm itt hagyta a tusfürdőjét azt is használta. Volt, hogy a mosóporomat is elvette. Megesz mindent. Amúgy üres az egész hűtő, csak az én cuccaim vannak benne. A biciklim (kettő is) eltűnt, csodálom, hogy a laptopom még nem. És ha elviszem az övét, hogy na akkor vissza a bringákat, tuti, hogy olyan balhét verne ki, hogy a yard még előzetesbe is csapna miatta....


Szóval gyakorlatilag most rajtam él. ami nem baj, mert mégis az anyám, de hogy még ezzel párhuzamosan fenyeget és terrorizál is? ma szólt, hogy segítsek kipucolni a szőnyeget és kihozta a szobából a takarítógépet amit amúgy a pincében tartott, én hoztam rendbe, erre felhívott valami cigányt, és annak akarta eladni... gondolom, cserébe hoztak neki wc papírt. Szóval a helyzet adja magát egy jó kis uzsorához, vagy eltartási szerződéshez (velük), én meg mehetek a levesbe.

2013. szept. 23. 00:24
 23/45 A kérdező kommentje:

Van egy kis boltja a piacon, fizeti arra is a bérleti díjat havonta, de szarik lemenni dolgozni igazából, ott áll üresen az asztal. mert a nagyságos asszony ugye elmebeteg és fél az emberektől meg a közlekedéstől.


És igazából én kerülök miatta végzések alá, engem b...ogat a rendőrség, én készülök ki idegileg, az én életem szakad félbe....

2013. szept. 23. 00:25
 24/45 anonim ***** válasza:

koliba nem tudnál valami különleges kérelemmel menni? talán ha ezt elmondanád valakinek :/


vagy nincs nálatok valami szociális támogatás, vagy köztársasági ösztöndíj? abból is lenne egy kis pénzed

2013. szept. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Nem itt nem ez a baj, szóval lenne hova menni, kolesz, albérlet, akármi. Csak fosok, hogy ha bedőlök + a kolesz például nyáron nincs nyitva. Nem lesz hova mennem. Hiába mondom el bárkinek, itt az lenne a legnagyobb segítség, ha nem állna rajtam egy pszichopata és akarná tönkretenni az életem.


Nekem is kell ez az otthon. Hihetetlen, hogy közli, hogy az övé, én meg menjek éljek "máshol".... azt is leszarná, hogy az utcára kerüljek. Ráadásul magyarországon most pont nagyon nem könnyű a helyzet, és összetartó tisztességes családok is komoly bajba kerülnek. Most akkor mit mondjak erre?


Vegyek fel rendes hitelt a diákhitel helyett, vegyek belőle egy garzont és valahogy fizessem azt? Mert más megoldást nem látok.

2013. szept. 23. 00:39
 26/45 A kérdező kommentje:
Ráadásul attól is félek, hogy messziről is piszkálni fog, jönnek majd az idézések bírósági ügyekben meg minden, sosem fog belenyugodni a saját sz__jába amit csinált. Mindig is rám fogja fogni, úgy is, hogy igazából engem tesz tönkre. Szóval legszívesebben személyiséget váltanék, csak hogy ne érjen utol, de sajnos utol fog még a jövőben....
2013. szept. 23. 00:41
 27/45 A kérdező kommentje:
És ha (ha már ennyire bolond, úgyis megtenné) aláiratnék vele egy papírt miszerint rám iratja a tulajdoni részét. (ezt meg lehet csinálni valahogy?) és eladnám én a lakást, és lecserélném egy kis házra neki vidéken, meg egy garzonra magamnak? Megtehetném?
2013. szept. 23. 00:42
 28/45 anonim válasza:
Én a helyedbe átmennék az egyetemen levelezőre és keresnék mellette valami munkát.Tökmindegy hogy mit az a lényeg h a hitel mellett legyen még pénzem.A hitelt nem adnám haza,hanem barátnővel együtt,gondolom neki is van valami jövedelme,keresnék olyan albérletet ahol van még albérlőtárs és nem kell az egészet nektek fizetni.Anyámat meg leszarnám.Nehéz de ezt másképp nem lehet megoldani.
2013. szept. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Ehhez ügyvéd kell és ajándékozási szerződés utána megteheted de nem hiszem hogy aláírná...
2013. szept. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
És ha mégis aláírná? Az ügyvédnek jelen kell lenni?
2013. szept. 23. 01:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!