Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetném rá édesapámat,...

Hogyan vehetném rá édesapámat, hogy találja fel magát egy kicsit jobban a számítógép világában?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyanról, hogy az idősebb generáció nem igazán boldogul a számítógéppel, nem tudja/akarja megtanulni. Így van ez édesapámmal is, aki bár nagyon sok területen okos ember (két céget vezet, jól ismeri az adó- és jogszabályokat és remek üzleti érzéke van), mégis a számítógép kezelését nem tudja rendesen megtanulni. Ha valamit nem tud, akkor engem hív, sokszor egymás után többször is.

A múltkor is moziban voltam, nyolcszor hívott, már azt hittem valami baj van, de kiderült, hogy nem tudja, hogyan kell egy új mappát csinálni. Többször előfordult, hogy az egyetemi előadások alatt, nyaralás alatt, programjaim alatt is ilyenekkel keresett. Amikor tudok, szívesen segítek neki, de ha munkahelyem és saját családom lesz, nem lesz mindig időm neki segíteni.


Próbáltam elmondani ezt neki, de azt mondta, majd akkor is tudok neki segíteni. Mindig megmutatom/elmondom neki, hogy mit hogy kell, de ha figyel rám, akkor sem jegyzi meg. Egy ideig apró papírokra írtam fel, hogy mit kell csinálni, és a gép mellé tettem, de ezek se használtak, ugyanúgy hív azóta is. Mit tegyek?


2013. okt. 10. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Javasold neki, hogy menjen el egy számítógépes tanfolyamra, csináljon ECDL vizsgát. Ha cégvezető, akkor gondolom anyagilag nem jelentene neki problémát. Ott megtanítanának neki rendesen mindent.
2013. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egyik cégénél kb félévente van 2-3 napos tanfolyam, de nem figyel oda, nem érdekli. Nem sok tudással jött eddig haza, volt, hogy kaptak tananyagot is, de az sem érdekelte.
2013. okt. 10. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már ennyi mindent megtettél, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy pont azért csinálja, mert ténlyge mindig segítesz neki.

Én apukám is hasonló volt, minden szgépes "gond" miatt engem ugráltatott (pl. írjak be egy url-t a böngészőbe...)

Aztán elköltöztem, azóta valahogy neki is mennek a dolgok :)

Még a könyvjelzőket is megtanulta használni.

2013. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez marha egyszerü dolog.Nekem anyám meg apám is ugyan ebben a "cipőben" jár,de ezaz ECDL-s vizsga baromság,mert 2millió olyan dolog van a gépen,amit megmutatok egy ecdl-s vizsgázott embernek mit kell csinálni és azt se tudja hogy hivják,ehez is évek kellennek meg rutin,én ellestem haveroméktól (10-11éves koromban),cd irástól,gép összerakástól,BIOS-ba való turkáláson át,crackelésig,mindent.Én is hiába mondtam hogy csak 1szer mondom el,nem úgyse jegyzik meg,illetve az a tapasztalatom hogy nem is akarják.Utolsó jól irja ha nemtudnak ott közelben lévő segitséget kérni rájönnek maguktól.De te ottvagy nekik segitsél nekik megcsinálni,és ők is segitenek valamiben,vagy kérsz tőlük egy szivességet,pl anyától szoktam kérni hogy csináljon valami finom kaját,ha apám itthon van akkor mondjuk megcsinálunk valamit a kocsin közösen (de inkább apám :D) amihez én nem nagyon értek.Ilyen egyszerü.Régen én is felhúztam magam pipára ezen mindig ,de belekell törődni :D
2013. okt. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

butulj le. termeszetesen nem szo szerint. nekem a nagyapam ilyen.

minden aprosaggal engem hivott. aztan szepen lassan elkezdetm en is "butulni", azaz kerdez barmit a valaszom: "Bocsanat de fogalmam sincs" "Nem tudom" "Majd utananezek es HA talalok valamit visszaszolok"....

termeszetesen csak fokozatosan. nem kell lapattintani mindent egybol.

2013. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!