Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem szerint nem szólhatok...

A férjem szerint nem szólhatok bele a lányom "kapcsolatába". Szerintetek?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, most egy 23 éves fiúval van jóba.Az se tetszik, hogy 5 évvel idősebb a fiú, de azt főleg nem tudom elfogadni, hogy a férjem főnökének a fia.Egy gazdag, nagyképű gyerek, még rendes munkája sincs. Tudom, hogy csak kihasználja a lányomat és csak azért, mert az apjától kapja a férjem a fizetést ezt nem akarom hagyni.

Kislány még a lányunk, nem érti, hogy az ilyen focista kölyköknek nem a magunk fajta, szegény lányok kellenek.Akárhogy mondom, hogy ne találkozgasson vele nem hallgat rám.A férjem szerint az Ő dolga és ha majd pofára esik akkor, pofára esik. Ez butaság! Szegény teljesen bele van bolondúlva és nem érti meg, hogy ez nem így működik.

Attól, hogy nagykorú még hallgatnia kellene rám. Mit gondoltok?


2013. nov. 4. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
96%

"Mivan ha teherbe esik? "


Ha egy csóró minimálbéres építőmunkástól esne teherbe akkor sokkal boldogabb lennél igaz? Mert annak sokkal több esélye lenne becsületesen felnevelni a porontyot - de legalább "tudta a lányod hol a helye". Jesszus.

2013. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
94%
Ha megfelelően felkészítetted a felnőtt életre, felvilágosítottad megfelelően, nem félnél attól hogy teherbe esik. Ergo te nem csak benne nem bízol, hanem saját magadban sem.
2013. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim válasza:
92%
Elhiszem, hogy problémád van a helyzettel, talán még meg is értelek, de az eddigi hozzászólókkal értek egyet. Ha beleszólsz, csak azt éred el, hogy a lányod eltávolodik Tőled. Azt fogja érezni, hogy nem számíthat az édesanyjára. Hagyd, hogy elkövesse a saját hibáit! Ha hibázik, meg fogja tanulni belőle, amit kell. Ha meg nem, akkor megtalálta élete párját :) :) :) A teherbeeséséről lehet vele beszélni szerintem, bár inkább 6 éve kellett volna. Vannak ma már megbízható fogamzásgátlási módszerek. Csak kérdezd meg, hogy figyel-e rá. Ennyi belefér. Mondd el neki őszintén, ha emiatt aggódsz, illetve a többi aggályodat is. DE ne parancsolj rá, ne krákogj, ne lovagolj ezen, mert biztosan megsínyli a kapcsolatotok. Megérné?
2013. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
87%
Jó, beszélhetsz még magad mellett, várod az elméleteid igazolását, de a helyzet az, hogy mindenki szerint a férjednek van igaza.
2013. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
89%

"18 évesen tudtam hol a helyem. Ha édesanyám azt mondta "bemész a kisszobába" akkor fogtam magam és bementem." - Kérdező, és szerinted ez jó, ezt szeretnéd?

Egyébként szerintem is a férjednek van igaza.

2013. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
95%

Mennyire ismered, tényleg nagyképű, vagy csak ezt gondolod róla? Miért nincs rendes munkája, tanul még vagy amit dolgozik, az neked nem tetszik?

Manapság nem léteznek olyasfajta "szabályok", hogy a gazdag nem szerethet bele a szegénybe....stb.


A férjednek igaza van, a lányod élete. Mivel csak 18 éves, biztos vagyok benne, hogy nem ő lesz a leendő vejetek, de ez nem is baj. Hadd élje az életét és legyen boldog vele amíg tart. Ha véget ér, akkor pedig megtapasztalja azt, amit szerintem mindenki az életben, egy kis szerelmi bánat, de semmi halálos.

Ha pedig tényleg csak szórakozik vele a srác, akkor kap egy jó leckét az élettől, és legközelebb óvatosabb lesz, jobban megnézi kit választ. Inkább 18 évesen kapjon az ember ilyen "pofonokat", mint később. Nézd meg, hány többgyerekes anyuka tesz fel itt kérdéseket, akiknek most esett le, hogy milyen ember is igaziból a kedves párjuk. :((

Egyszóval, ne akarj beleszólni a lányod életébe. Minél jobban próbálsz, annál nagyobb falat emelsz kettőtök közé. Ne csodálkozz, ha később sem veled akarja megosztani majd az ilyen élményeit.

2013. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos manapság már nem a szülő választ férjet a gyerekének, így tényleg nem sokat érsz el vele, ha tiltakozol lányod barátja ellen. 18 évesen már nagykorú, ahhoz fog férjhez menni akihez akar. Nekem is van lányom és nekem sem tetszik a barátja, egy élhetetlen agresszív munkakerülő, finoman próbálunk célozgatni a lányomnak, hogy ne legyen ennyire igénytelen, de hiába. Miért kéne hallgatnia rám vagy rád?
2013. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 A kérdező kommentje:

Ismerem a fiút kiskora óta és Ő az akiben nem bízok meg, nem a lányom.

Ha egy 18-19 tanuló fiúval járkálna azt mondanám, rendben.Bár, tudnám, hogy nem tart örökké -ahogy ez sem- de legalább nem élné bele magát egy olyan életbe ami sose lesz az övé.A terhesség csak egy példa volt a félelmeim közül.

2013. nov. 4. 14:40
 19/79 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem nem a férjednek van igaza :).

Egy gyerekkel kamaszkora óta baráti kapcsolatot kell ápolni nekünk, szülőknek, mindez csakis megelőzés szempontjából. A kommunikáció hiánya mindig nagyon nehéz szitukat szül. Még mindig nem késő, hogy olykor kis apró kérdéseket intézz a lányok felé. Apuka majd csak felbőszült bika lesz, amikor esetleg valami baj lesz és akkor is már jó késő lesz, s majd lehet a srác nyakába akasztani az állapotos menyasszonyt és a fiatal férj a gyerek után könnyen ott hagyhatja.

Te próbálj közben szépen beszélni a férjeddel olykor és sokszor aprókat, hogy nyomon kell kövessétek a lányotok jövőjét kisebb/nagyobb mértékben és ugyanezeket mondd el neki, mint amiket fennébb írtam. Ha később meg akarja égetni magát, akkor csak aludjon nyugodtan, de te nem hagyod.

Meg kell tudni szerintem, hogy az valódi szerelem vagy sem, illetve más példáját is felhozni a lányod elé, mert nem biztos, hogy 100% érti a féltésedet.

2013. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
77%

Az lemaradt, hogy ne attól parázz, hogy nehogy teherbe essen, hanem beszélgess el vele a védekezés fontosságáról.

Egy 18 éves nagylánynak úgysem tilthatod meg, hogy megtegye. De ha egyébként bízol a nevelési technikádban, és ilyen dolgokra is felkészítetted, akkor semmi okod izgulni.

A mai fiatalok (túlnyomó többsége) nem hülye, csak úgy ritkán csúszik be egy gyerek. (Persze ha igen, rögtön kérdést írnak ki a GYK-n és a mindent túlizgulós anyukák meg azt hiszik, hogy a tiniknél általánosságban ekkora a felelőtlenség)

2013. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!