Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem szerint nem szólhatok...

A férjem szerint nem szólhatok bele a lányom "kapcsolatába". Szerintetek?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, most egy 23 éves fiúval van jóba.Az se tetszik, hogy 5 évvel idősebb a fiú, de azt főleg nem tudom elfogadni, hogy a férjem főnökének a fia.Egy gazdag, nagyképű gyerek, még rendes munkája sincs. Tudom, hogy csak kihasználja a lányomat és csak azért, mert az apjától kapja a férjem a fizetést ezt nem akarom hagyni.

Kislány még a lányunk, nem érti, hogy az ilyen focista kölyköknek nem a magunk fajta, szegény lányok kellenek.Akárhogy mondom, hogy ne találkozgasson vele nem hallgat rám.A férjem szerint az Ő dolga és ha majd pofára esik akkor, pofára esik. Ez butaság! Szegény teljesen bele van bolondúlva és nem érti meg, hogy ez nem így működik.

Attól, hogy nagykorú még hallgatnia kellene rám. Mit gondoltok?


2013. nov. 4. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 A kérdező kommentje:
Félreértés történt.Nem veszekedtem vele ( ma délutánig ) egyszer sem ez okból! Nem tiltottam, nem mondtam, hogy nem mehet el Vele.Sőt, volt is nálunk nem is egyszer a fiú és nem zavartam el! Azt persze elmondtam, hogy nem tartom jó ötletnek, mert nem egy rangcsoport. De nem kérdeztem sose, hogy hova megy Vele, mikor jön? Tudtam, azt is hogy már lefeküdtek egymással.Ezzel nincs is bajom, amíg teherbe nem essik és védekeznek( ma azt is megtudtam, hogy gyógyszert szed).Egyszerűen csak tudom, hogy nem ilyen fiú való hozzá! Itt nem is a lányommal volt a próbléma amikor kiírtam a kérdésem, hanem az zavart igazán, hogy a férjem szerint ez a teljesen normális és nekem az ég világon semmi közöm az ügyhöz.
2013. nov. 4. 19:17
 62/79 anonim ***** válasza:
88%

Na jó, innentől nem hiszem el, hogy nem kamu, ennyire sötét ember nincs.

Mi a búbánat az, hogy "nem egy rangcsoport"?


Trollkodsz itt unalmadban?

2013. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
91%

"Azt persze elmondtam, hogy nem tartom jó ötletnek, mert nem egy rangcsoport."


Jó nagy hülyeséget mondtál.


"Egyszerűen csak tudom, hogy nem ilyen fiú való hozzá! "


A kedves mama, aki csak jót akar... :-))))

Csak a lánya menekül a fene nagy jóakarása elől, apuka meg támogatja benne.

Ahhh, hogy rühelltem anyám jószándékú megjegyzéseit, hogy X nem méltó hozzám, Y-nál jobbat érdemelnék, stb, most meg ha megkérdezi, hogy hogy hívják a barátomat, akkor visszakérdezek, hogy: nem tök mindegy? Úgyis utálnád.


"Itt nem is a lányommal volt a próbléma"


Hát nem is, hanem veled, de ahogy elnézem a válaszokat, nem én vagyok az egyetlen ezzel a véleménnyel.


"az zavart igazán, hogy a férjem szerint ez a teljesen normális"


Igen, az.


" és nekem az ég világon semmi közöm az ügyhöz."


Mivel a srác nem drogos és nem drogfutárnak, prostinak akarja elvinni a lányod, hanem csak két fiatalról van szó akik szeretik egymást, így tényleg nincs sok közöd hozzá.

2013. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 A kérdező kommentje:

A férjem sem az elejétől kezdve tudta!Neki nyáron mondta a főnöke el, hogy a lányom két éve elcsavarta a fia fejét.(Ez pont fordítva volt).A lányunk nem mondott semmit, egyszer csak elkezdett eljárogatni Vele ide-oda.

Itt a férjem volt az aki nem szólt, mert félt a balhétól.Elmondanám most sem veszekszem a lánnyal.Elmondta amit tudni akartam, meg mondtam a véleményem aztán leküldtem a boltba.A férjemmel veszekedtem, amiért ilyeneket nem mond el nekem.

Tudom, hogy hatalmas csalódás lesz ez de csendben kivárom a végét.Azt viszont ellenzem elég erőssen, hogy oda költözzön!

2013. nov. 4. 19:25
 65/79 anonim ***** válasza:
60%
62: Van ilyen, mutassak egyet személyesen? :-((((
2013. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
84%
Támogasd a lányodat, főleg ha boldog. Elvileg egy anyának az a legfontosabb, hogy a lánya boldog legyen. Ne Te döntsd el, hogy ki mellett lehet boldog, mert azzal csal elűzöd magad mellől. Lehet, hogy csalódni fog ebben a fiúban de ezzel csak tanulni fog. Te akkor is legyél mellette és támogasd. Persze ne úgy, hogy én megmondtam.
2013. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 A kérdező kommentje:

Sötét lennék csak, mert tudom, hogy ez a fiú csak játszik vele?! Nem hiszem.

Elfogadom a véleményeket, tanácsokat, de azért nem fogom mosolyogva nézni, ahogy a lányomat hülyére veszik.

Még egyszer mondom, nincs rossz viszonyom a lánnyommal.Bár, mint kiderült a magánéletéről semmit se mond, ahogy a barátairől se.Nem csak nekem, a "modern felfogású" apjának se!

2013. nov. 4. 19:35
 68/79 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!

Szerintem te nem a lányod félted hanem saját magad. Mert mi lesz ha a férjed elveszti az állásást? mi lesz ha a lányod teherbe esik? Mit keres egy nem egy "rangba" tartozó ember a lányod körül stb... stb...


Hagyd élni a lányod. Ne is csodálkozz hogy eddig nem mondta el, ha már most így kiborulsz. Nem te vagy együtt, mint kiderült évek óta ezzel a bizonyos sráccal hanem a lányod. A férjed pedig pontosan tudta h ez történik ha te megtudod. Így én se mondtam volna el...


Másrészt... Ha átveri a lányod, ha szakítanak, mert ugye szerinted ennek az esélye 100% akkor nem kell a nagy ige h te megmondtad. Csak légy mellette, vigasztald meg! Vegyél neki egy bödön fagyit és közöld vele h ő a legcsodálatosabb lány a földön és ezerszer jobbat érdemel ennél a srácnál.


Ha mégiscsak jól kijönnek egymással, és komolyabbra fordul a dolog, akkor pedig nyeld le. Ne legyél egy hárpia "anyós jelölt" mert azzal a lányod is elveszíted.


Ha pedig teherbe esik a lányod? Mi a különbség ha egy "tanuló srác", egy asztalos, egy kukás, vagy épp egy gazdag család gyereke ejti teherbe? a lényegen nem fog változtatni! Ha tényleg a lányod félted és mellette akarsz lenni, akkor támogatod ebben is, és nem dörgölsz semmit az orra alá. Minden ember a maga kárán tanul meg élni.


Tanácsot adhatsz. Anya vagy, eza dolgod, lehet véleményed, és segítheted. De ha tiltasz, követelsz, és folyamatos inger alatt tartod a lányod, csak ellököd magadtól.


Az hogy összeköltözzenek, badarság. Próbáld higgadtan, mindkettőjükkel megbeszélni, hogy korai. Ha a lányod befejezte az iskolát a srác pedig szerez becsületes munkát, akkor próbálják meg az együtt élést, de addig ne.


Még egy apróság... Ne a férjed utáld ki ezért az egészért. Ő csupán hagyja a lányát élni, tanulni, és hibázni. Ha így reagálsz, és most el kezdesz vádaskodni csak magatok közt is felesleges vitákat hozol.


Több türelem, több erő, több bölcsesség!

2013. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, hány éves vagy? Írj valamit a családi hátteredről, hátha abból rájövünk, miért van benned ez a 100 éves lemaradás sok szempontból. Az én anyám is prűd, vaskalapos és mindig mindent jobban tud, meg persze mindenkit irányítani akar, és az első felét meg is tudtam fejteni, de a második fele titok. A neveltetése alapján egy megalázkodó kis asszonykának kéne lennie, ehelyett kicsit sárkányoid. Téged mi siklatott ki? Mert szerintem ha 18 éves a lányod, te sem 60 éves vagy, mégis olyan elvárásaid, előítéleteid és múlt századi elveid vannak, ami nem fér össze a koroddal szerintem. Egyébként én is szemberöhögtem jóanyámat már 16 évesen is, amikor meg akart tiltani nekem dolgokat. Gondolta, úgy megy, mint apámmal, akivel egyszerűen közölte, hogy mit tehet és mit nem, hova mehet és hova nem. Apám hagyta, én nem. Most akkor én rossz vagyok? 19 évesen elköltöztem, és még mindig élek. A mai napig azt mondom, rosszul csinálta, nem következett be az amit jósolt, hogy majd később igazat adok neki, pedig én is megéltem egy-két csalódást, de azokat meg kellett élnem ahhoz, hogy az legyek aki lettem. De ahogy Rambo mondta, "Ez az én harcom."
2013. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
74%

De nem tudhatod, hogy tényleg csak játszik a lányoddal vagy sem. Te így gondolod, de lehet, hogy nem így van hisz meg sem akarod ismerni a srácot. Előítéleted van felé és ezen nem akarsz változtatni. A lányod miatt tedd meg. Ha szereted a lányodat, akkor meg akarod ismerni a választottját.

Engem párom családja nem akart megismerni. A jó isten sem tudja, hogy ennek mi volt az oka de amit ezzel elértek, hogy a párom sem látogatja már Őket.

Próbáld meg elfogadni a srácot hozzáteszem nem kell szeretni mert az nem jön csak úgy. Annyi hogy fogadd el mert a lányod szereti és Te szereted a lányodat. Jó hogy próbálod védeni, de van egy határ amikor már el kell engedni a kezét és hagyni kell felnőni. A lányod már egy felnőtt már saját döntései vannak. Lehet hogy éppen nem értesz vele egyet de ez az Ő élete had alakítsa úgy ahogy akarja.

2013. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!