Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem szerint nem szólhatok...

A férjem szerint nem szólhatok bele a lányom "kapcsolatába". Szerintetek?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, most egy 23 éves fiúval van jóba.Az se tetszik, hogy 5 évvel idősebb a fiú, de azt főleg nem tudom elfogadni, hogy a férjem főnökének a fia.Egy gazdag, nagyképű gyerek, még rendes munkája sincs. Tudom, hogy csak kihasználja a lányomat és csak azért, mert az apjától kapja a férjem a fizetést ezt nem akarom hagyni.

Kislány még a lányunk, nem érti, hogy az ilyen focista kölyköknek nem a magunk fajta, szegény lányok kellenek.Akárhogy mondom, hogy ne találkozgasson vele nem hallgat rám.A férjem szerint az Ő dolga és ha majd pofára esik akkor, pofára esik. Ez butaság! Szegény teljesen bele van bolondúlva és nem érti meg, hogy ez nem így működik.

Attól, hogy nagykorú még hallgatnia kellene rám. Mit gondoltok?


2013. nov. 4. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 A kérdező kommentje:

Kinek mi a rendes munka.Nekem az asztalos, festő, postás stb. de aki 200ezer forintott kap azért,hogy apuci benyomta kiskorába egy foci iskolába (fogalmamsincs, hogy hívják ezeket az intézményeket), hogy "így lesz belőle valaki" az nem rendes munka.Hiába mondogatja a lányom és a férjem, hogy milyen rendes fiú, egyik sem az!

Most a férjemnek ad mindenki igazat, de miért baj az, hogy megakarom óvni egy ekkora csalódástól!?Nem tiltottam el Tőle, nem zarom rá az ajtót amikor el akar menni vele, egyszerűen csak féltem!

2013. nov. 4. 14:47
 22/79 anonim ***** válasza:
72%

ha tényleg van okod ettől a fiútól félteni a lányod,akkor annyit tehetsz,hogy leülsz beszélni a lányoddal és elmondod hogy mi az ami aggaszt vele kapcsolatban.

de ennél többet nem tehetsz akármennyire is aggódsz.

vagy:miért nem hivod meg egyszer vacsizni hozzátok. lehet hogy jobb benyomást keltene ha te is beszélgetsz vele.

2013. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, biztos vagyok benne, hogy aggódsz a lányodért, de egy-két ilyen csalódáson mindenki átesik, és hidd el, sokkal többet tanul belőle, mintha te folyton elméletben mesélnél neki az ilyen pasikról, és tiltanád mindentől.

Szerintem ha most csinálnánk egy gyors közvélemény-kutatást a csajok körében, biztos mindenkinek lenne egy (esetleg több) olyan pasi az életében, akire utólag azt mondhatná, hogy lehet nem kellett volna. Nekem is volt. De mégis azt mondom, hogy nagyon tanulságos eset, azt hiszem kellett ez a lecke, és ezek után csak még jobban tudom értékelni a férjemet, aki a tökéletes ellentéte az említett pasinak. Ne tilts tőle, mert csak tőled fog eltávolodni. Ha rossz választás, és a lányod nem hülye, akkor erre magától is rá fog jönni, de amíg te mondod, addig csak dacot váltasz ki belőle, annál nagyobb lesz az ellenállás.

2013. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
92%

Szóval szerinted az asztalos az egy fain, korrekt, becsületes meló, a profi sportoló meg valami ingyenélő?

Mert ugye a profi sportoló nem kell 6-kor, hogy kimenjen edzeni napi 6-8 órát, igaz? Nem kell hétvégén utaznia meccsekre, ugye? Nincs nyomás alatt, hogy mindig a maximumot hozza ki magából vagy nem lesz senki, igaz? Mindent "félelmetes" két kilóért.


Nem is értem, hol élsz te, a középkorban?! Semmivel sem fog nagyobbat csalódni a lányod ebben a fiúban, mint egy asztalosban, festőben, postásban vagy buszsofőrben, de legalább jól érzi magát a fiúval és nem kell gyertyafénynél babkonzervet ebédelniük...

2013. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim válasza:
92%

"Tudom hogy csak kihasználja a lányomat."

Honnan?

"Az se tetszik hogy 5 évvel idősebb a fiú."

Naneee...A kor nem számít, most te meg akarod szabni,

Hogy na lányom mától csak 18-19 éves fiúkkal találkozhatsz???

Istenem... Pl. Legyen együtt 1 olyan fiúval aki neked tetszik, de neked nem??? Normális vagy???

Ez a lányod élete, elmúlt már 18, azzal jár akivel

Akar, akivel jól érzi magát...

Miért gond ha a fiú focista???

Basszus... Azért nem kedveled a barátját, mert focista???

No comment...

2013. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
90%

Te jó ég, olyan vagy mint az anyám, aki az évek alatt elérte, hogy semmit nem beszélek meg vele, a válásom után hogy van valakim azt is a gyerektől tudta meg, de nem érti, miért nem vagyok hajlandó sem bemutatni, sem beszélni róla.


5 év korkülönbség semmi, ráadásul nem is egy 15 éves kis lázadó tiniről van szó aki egy 20 évessel járna. Szerintem pont egymáshoz illenek korban.


Amúgy meg nem írod, hogy egy drogos züllött alakról lenne szó, akkor meg mit bánt? Valószínűleg nem a férje lesz, szórakoznak egy kicsit, aztán majd valamikor vége lesz. Ha pofára esik, akkor essen. Nem hal bele, de a tapasztalat jól jön neki később. Nem kell mindentől megóvni a "gyereket", nem attól vagy jó szülő, ha az üvegbúra alatt tartod és mindentől megvéded a pici érzékeny lelkecskéjét.

Jobb lenne, ha ebbe nem másznál bele.


A kérdésed alapján tényleg egy az egyben olyan vagy mint az anyám, az ilyennek sose jó senki. Ez túl öreg, a következő túl magas lesz, utána túl csóró, aztán a következőnek nem tetszik a szakmája, aztán a másik ahogy öltözködik, vagy szakálla van, stb. Nem jó nektek senki, csak mondjátok, hogy "találj egy rendes fiút" - nagy hazugság, mert bármilyet visz haza az ember, az nektek sehogy se jó. Egyszerűen nem tudod elfogadni, hogy a gyerekednek legyen egy önálló gondolata, véleménye, legyen más kapcsolata is.


A nem kívánt terhesség pedig megelőzhető felvilágosítással és védekezéssel.

2013. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Anyuka a férjednek teljes mértékben igaza van, a te kislányod már igenis nagylány, sőt talán már 16 évesen is épp elég nagylány volt a fiúügyekhez, ennyi idősen én se hallgattam semmit az anyámra, főleg nem ilyen ügyekben, más kérdés, hogy ő sohasem szólt bele a szerelmi ügyeimben. A lányodnak igenis meg kell tanulnia pofára esni, mert sok ilyen lesz még az életében, és te nem tudod mindentől megóvni, hagyni kell járnia az útját, adj neki végre önállóságot. Később lehet, hogy kínos lesz a férjed és a főnöke közt a szakításuk után /már ha lesz/, de ők is pontosan tudják, hogy emiatt nem kell, hogy köztük konfliktus legyen. Amúgy is, miért ne lehetne ő az igazi? Nem tudhatod, senkise tudhatja előre.

Nekem is volt sok szélhajti, munkakerülő, szoknyapecér pasim, így mostmár sok-sok pofáraesés után meg tudok becsülni a párom, aki rajong értem és tisztel engem.

Szóval hagyd rá, türtőztesd magad, mert a végén a lányod bizalmatlan lesz veled és soha nem fog beavatni az életébe.

2013. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
82%
A lányodnak kell élnie az életét, különben soha nem lesz belőle normális felnőtt. Most még nem olyan nagy gond, ha csalódik, legalább tanul belőle. De ha most ezt elveszed tőle, nem fog tudni tanulni belőle és később nem fog tudni jól választani. De persze az sem biztos, hogy csalódni fog. Ne legyél önző, hagyd, hogy megélje a saját sikereit és kudarcait. Még akkor is, ha te előre tudod. Persze véleményt el lehet mondani egyszer finoman.
2013. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 zabmester ***** válasza:
90%

Azért baj, hogy "meg akarod óvni", mert nem élhetsz helyette. A saját hibáit neki kell elkövetnie, és neki kell tanulnia belőle. Már feltéve, hogy ez hiba egyáltalán, mert ezt te nem tudhatod előre. A férjednek pedig teljesen igaza van, ez a lányotok dolga, az ő döntése. Nem gyerek már, bármennyire is szeretnéd ezt hinni.

Az meg, hogy a fiú 23 éves, egyáltalán nem nagy korkülönbség. Fiatal felnőttek mindketten.

2013. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:
Volt már a lakásunkba, mint írtam ismerem a fiút.Azt is megírtam már, hogy nem a szerelemtől féltem, tudom mennyire vágyik a gazdagságra és ez a fiú elhitetti vele, hogy megkaphatja.De láttom én a tv-be, hogy milyen lányokkal foglalkoznak ezzek a focisták. Ott van az a Dzsudzák Bence vagy Balázs, vagy nem tudom ki az ( azt se tudom, hogy írják) az is ilyen a csapatban kezdte ahol ez a fiú van.Gondolom, hány lány szivét törte össze és most mégis a Zimány Linda meg a Dukai Regina kell neki.Jó, persze ez a fiú nem ott tart, mint az előbb említett focista de a lényeg ugyan az.Meg ugye ez a fiú nem egy szegény családból származik.
2013. nov. 4. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!