Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem szerint nem szólhatok...

A férjem szerint nem szólhatok bele a lányom "kapcsolatába". Szerintetek?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, most egy 23 éves fiúval van jóba.Az se tetszik, hogy 5 évvel idősebb a fiú, de azt főleg nem tudom elfogadni, hogy a férjem főnökének a fia.Egy gazdag, nagyképű gyerek, még rendes munkája sincs. Tudom, hogy csak kihasználja a lányomat és csak azért, mert az apjától kapja a férjem a fizetést ezt nem akarom hagyni.

Kislány még a lányunk, nem érti, hogy az ilyen focista kölyköknek nem a magunk fajta, szegény lányok kellenek.Akárhogy mondom, hogy ne találkozgasson vele nem hallgat rám.A férjem szerint az Ő dolga és ha majd pofára esik akkor, pofára esik. Ez butaság! Szegény teljesen bele van bolondúlva és nem érti meg, hogy ez nem így működik.

Attól, hogy nagykorú még hallgatnia kellene rám. Mit gondoltok?


2013. nov. 4. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
92%

26-os vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy a kedves anyucinak nem kevés szerepe volt a válásomban is, hogy állandóan csak b...szogatni tudott mindkettőnket, hogy nem hozzám való ez az ember (nem ivott, nem vert, egész normális volt), a volt férjemet is addig szekálta mindenért, amíg üvöltöttünk egymással. Ha egy kis nézeteltérés is volt közöttünk, csak az olajat öntötte a tűzre, felidegesítve mindenkit.

Remélem a lányodnak lesz annyi esze, hogy időben kizár a szerelmi életéből és csak arról beszélget veled, hogy akciós a konzervparadicsom a Sparban, mert veletek semmi mást nem lehet megbeszélni, csak a kakit kavarjátok.

2013. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
89%
Egy 18 éves lány szerelmi életébe semmilyen szinten nem szólhatsz bele, maximum a véleményedet mondhatod el. Az 5 év korkülönbség pedig pont jó, valószínűleg éretlen lenne hozzá egy vele egykorú fiú. Ha pedig a lányod és a férjed azt mondják, hogy nincs a fiúval baj, valószínűleg nekik van igazuk, mivel jobban ismerik nálad. Ergo nyeld le a békát. Azt már előre lehet látni, hogy szörnyű anyós leszel, részvétem a jövendőbeli vejednek.
2013. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
89%

Dzsuzsák meg Zimény Linda???? Ó anyám, te borzalmas vagy!!!!

Képzelt, van olyan tanár, aki megd...gta a tanítványait, akkor most iskolába sem engeded a lányod? Kalauz is zaklatott lányokat, most vonatra sem ülhet??

2013. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nálad súlyos érzelmi problémák vannak, aminek a lányodhoz semmi köze. Az előítéleteid felháborítóak, az pedig, hogy te magad 18 évesen még szüleid kiskutyája voltál, nem jelenti, hogy a lányodnak engedelmeskednie kell, ha te parancsolgatsz neki. Hogy őszinte legyek, ha a lányod lennék és ilyeneket mondanál nekem, már oda sem figyelnék, mert nem vagy hiteles a szememben. Buta és igazságtalan előítéletekkel vagy tele, és szomorú, hogy ezt az értékrendet akarod közvetíteni a lányod felé. Remélem, nem is fog soha figyelni! Egy embert nem az határoz meg, hogy mivel foglalkozik (hacsak nem bűnöző), vagy mennyi pénze van, vagy ki az apukája, esetleg szeret-e focizni. De tudom, hogy ezeket már feleslegesen írom,nem jut át hozzád, mert nincs hova. N30
2013. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 A kérdező kommentje:
Jajj! Ez a Zimányos focistás dolog példa volt.Arra írtam, hogy a sportolók általában nem egy 18 éves, átlagos, fodrásztanuló kell nekik.Kérlek, ne értsetek félre, szeretném ha a lányom boldog lenni, de miért nem tud egy vele összeillő fiúval?!
2013. nov. 4. 15:13
 36/79 anonim válasza:
72%
Szerintem nagyon nehéz meghúzni egy határvonalat, hogy a szülő hol lépjen közbe, de meglátásom szerint ez még nem az a pont. Ha a pasi üti-veri, akkor esetleg erélyesebb lennék. Addig semmi esetre sem. Miért baj az, hogy beleéli magát egy gazdag életbe? Attól félsz, hogy később elutasít majd olyan férfiakat, akik passzolnának hozzá, de nem tudnak luxust nyújtani?
2013. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
90%

Már sok mindent leírtam, de most egy kis összegzés:


1. Hagyj fel az előítéleteiddel.

2. Felejtsd el amit a TV-ben láttál, meg a pletykalapokban olvastál.

3. Hagyd élni a lányodat.


Ha jó neki ez a kapcsolat, akkor nincs jogod elválasztani tőle, ha meg rossz neki, akkor még mindig idejében fizeti meg a tanulópénzt. Ha egy kicsit is intelligens, akkor csak a javára válik mindkét verzió.


Én sem vagyok egy Zimány Linda alkat, de nekem személy szerint rosszul esne, ha anyám olyan futottak még kategóriának tartana, aki még véletlenül sem tetszhet egy jól kereső biztos egzisztenciával rendelkező sportolónak.

A gazdagsággal kapcsolatos véleményedről meg szintén gondolkozz el. Szerintem a lányok alapból nem milliomos férjet akarnak fogni, de azért általában megnézik, hogy akire majd a jövőben rábízzák az életüket és gyereket szülnek neki, annak van-e olyan egzisztenciája, hogy ezt nyugodt szívvel megtehessék, vagy legalább törekszik-e rá. (A focista egyébként jól fizetett szakma). Ez utóbbit nagy általánosságban írtam, nem a lányodra vonatkozik, ő még csak 18 éves, szerintem még lesz több párja, ha te el nem üldözöd őket.

2013. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
93%

# 30


Ja, hogy te LÁTTAD A FÓKUSZBA NA DZSUDZSÁK BAZSIT és ezért a világ összes sportolója csak a topmodellekre fog hajtani a fodrásztanonc lányokat meg úgy használják, mint más a zsebkendőt, igaz?. Te menthetetlenül hülye vagy, már megbocsáss...

2013. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
86%

"Jajj! Ez a Zimányos focistás dolog példa volt.Arra írtam, hogy a sportolók általában nem egy 18 éves, átlagos, fodrásztanuló kell nekik."


Elég sz...r példa volt. Amúgy meg a művészek is gyakran váltogatják a párjukat, mégis tudnék mondani színészt, énekest, akik szépen élnek huszonvalahány éve a házastársukkal szeretetben.

Semmit nem jelent, hogy ÁLTALÁBAN milyenek a focisták.

Villanyszerelőt és ápolónőt meg tudok mutatni a szomszédból, akik meg körbedugták a fél kerületet.



"Kérlek, ne értsetek félre, szeretném ha a lányom boldog lenni, de miért nem tud egy vele összeillő fiúval?!"



Mert neked senki se jó, és ne te döntsd már el, hogy ki illik hozzá. Ezzel a sráccal jól érzi most magát, 99% hogy nem lesz ebből esküvő, akkor meg nem mindegy hogy kivel szórakozik?????

2013. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
92%

Csakis merő előítélet amiket írkálsz...

A korkülönbség, a pénz, a szakma...kit érdekelnek manapság? Mármint olyan szinten, hogyha X az, Y nem járhat vele...


Abban egyetértek, hogy ebben a korban szerintem is sok az 5 év, egy 18 éves kislány, messze nem tart ott, mint egy 23 éves fiú (férfi) de ám legyen, vannak kivételek.


A pénz, ma már nincs szegény-gazdag, szegény, szegénnyel, gazdag, gazdaggal. Miért akarod elhitetni a lányoddal, hogy neki csak az való, ami eddig is "jutott". Miért ne érhetne el többet, mint Ti, a szülei.Talán féltékeny vagy? Mert az sem valami szép dolog.


Egyik nagyanyám is hasonlókat mondott, mikor meghallotta, hogy a párom orvosira jár, azt mondta kellene tudnom mik a határaim, ne akarjak többet mint ami vagyok (csak mert anyámék nem gazdagok és nincs egyetemjük). Nekem is van 2 diplomám, útban a harmadik, nem esek hasra magamtól, de igenis remélem, hogy sikerül kitörnöm abból ahol voltam gyermekkoromban és nem lesz luxuscikk a gyermekeimnek, ha megehetnek egy pizzát, vagy elmehetnek egy plázába vásárolni. Ez csak egy példa volt.


Én nem esem hasra sem az orvosoktól, sem a focistáktól, csak mert pénzük van. Az emberség a fontos.


Ja és a lányodat ne fogd vissza, hagyd, hogy kövesse az álmait, mert egy élete van.

Azt se mond neki, hogy nem tart örökké ez a kapcsolata, lehet hogy tényleg nem, de miért akarod lelombozni? Tudod nekem mennyire rosszul esett, mikor 18-19 évesen terveztem az esküvőmet a párommal, hogy majd ez lesz, az lesz...ilyenek, olyanok lesznek a gyerekeim és apám szemberöhögött? Sosem felejtem el. Ennek ellenére, most ténylegesen az esküvő kapujában állunk, igen, azzal az emberrel, akit 16 évesen megismertem és akire anyámék mindig azt mondták, hogy úgysem tart örökké...Én csak azt tudom mondani, SOHA NE MOND, HOGY SOHA...



23-L

2013. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!