Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem szerint nem szólhatok...

A férjem szerint nem szólhatok bele a lányom "kapcsolatába". Szerintetek?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, most egy 23 éves fiúval van jóba.Az se tetszik, hogy 5 évvel idősebb a fiú, de azt főleg nem tudom elfogadni, hogy a férjem főnökének a fia.Egy gazdag, nagyképű gyerek, még rendes munkája sincs. Tudom, hogy csak kihasználja a lányomat és csak azért, mert az apjától kapja a férjem a fizetést ezt nem akarom hagyni.

Kislány még a lányunk, nem érti, hogy az ilyen focista kölyköknek nem a magunk fajta, szegény lányok kellenek.Akárhogy mondom, hogy ne találkozgasson vele nem hallgat rám.A férjem szerint az Ő dolga és ha majd pofára esik akkor, pofára esik. Ez butaság! Szegény teljesen bele van bolondúlva és nem érti meg, hogy ez nem így működik.

Attól, hogy nagykorú még hallgatnia kellene rám. Mit gondoltok?


2013. nov. 4. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ebben a dologban nem is csak az van benne, hogy félted a lányodat, hanem attól félsz, hogy jobb helyzetbe kerül, mint amibe te kerültél, félsz hogy önálló lesz, és majd nem fog feléd se nézni. Amit igazából meg is értek, ha én is ilyen mindenlében kétkanál lennék én is ettől félnék. Anyám is ezt csinálta velem, amit te a lányoddal. 8 éve nem beszélünk.
2013. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
4%

Az utóbbi 15-20 válaszolóban nagyon azt érzem, hogy olyan édesanyjuk lehet, aki anno nem élte ki a fiatalságát és bizonyos okok miatt teljesen frusztrált, a lányára abszolút rátelepedő asszony lehet. 100% megértem, sajnos én is ilyen elszenvedő vagyok, együtt érzek.

Viszont a kérdezőben szerintem nincs ilyen jellegű frusztráltság.

2013. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire óvod-félted a lányod még a széltől is, akkor csak annyit érsz el, hogy lelkileg gyenge lány lesz belőle és/vagy megutál téged. 18 évesen lehet, hogy szerinted még kislány, viszont pont abban a korban van amikor bizony meg kell tapasztalnia az életet. Lehet igazad lesz, de attól még nem élheted emg a kudarcait helyette. Én is voltam hasonló helyzetben, anyám nem avatkozott bele ennyire mint te, de figyelmeztetett, hogy nem lesz jó vége. Nem is lett, baromira szenvedtem utána, de rengeteget tanultam belőle, erősebb lettem és gazdagabb egy rakat tapasztalattal. Erre mindenkinek szüksége van. Szerintem te is csináltál fiatal korodban baromságokat.
2013. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
55%

"Ha édesanyám azt mondta "bemész a kisszobába" akkor fogtam magam és bementem."


Hát, Kérdező, akkor neked elég nagy bajod van. Én ezt másfél évesen sem voltam hajlandó megtenni, nemhogy 18 évesen.


Szóval: csak azért, mert te egy zsarnok anya gyönge, és szófogadó liba gyerekeként nőttél fel, ne tedd már ezt a lányod elé etalonnak! Inkább szégyelld, hogy ilyen gyönge jellem vagy, sem hogy mintául parancsold a lányodnak.


Igen, a férjednek abszolúte igaza van: a lányod felnőtt ember, és azt tesz, amit akar. Semmi jogod beleszólni. Minél inkább hajtod el a sráctól, annál valószínűbb, hogy belehajtod egy csakazértis kapcsolatba, korai házasságba és gyerekszülésbe (nem ezt akarod te valójában? A nagy féltés mögött valójában semmi más nincs, mint irigység, gyűlölet és rosszindulat?).


Ha terhes lesz, majd elveteti. Ez már nem a 60-as évek, hogy olyan vad módszerek léteznek, ami után nem lesz soha többé terhes egy nő. Másrészt: nem ijesztgeni kell a gyereket a világgal, hanem MEGBÍZNI benne, hogy legyen önbizalma, és MEGTANÍTANI neki, hogyan használja a képességeit, hogy boldogulni tudjon, akár egyedül is.


Merthogy sem a férjed, sem te nem fogtok örökké élni.

Ja: és ne irigyeld már ilyen feltűnően a lányod fiatalságát és lehetőségeit. Neki most van itt az ideje ennek. Neked pedig akkor kellett volna, amikor anyukára nem borítottad rá az ajtót, hanem szó nélkül bevonultál a kisszobába.

2013. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, ha egy mód van rá, a lányoddal való beszélgetés során legalább próbálj meg úgy tenni, mintha levetkőzted volna a benned lévő proletárgőgöt, mert a lányod nemhogy a kisszobába bemenni nem fog, de kiröhög érte... és csak azt fogod elérni, hogy soha többet egyetlen fiút se mutat be otthon.

Amúgy: te is jobban éreznéd magad a kisebbségi érzéseid nélkül.

2013. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
74%

52: Én le is írtam az egyik válaszban, hogy az én anyukám is ilyen volt dettó, mint a kérdező. Az én anyukám is csak engem szeretett, meg akart kímélni a csalódástól és nekem akart jót, amikor szerinte senki se volt hozzám való és igyekezett lebeszélni az illetőről. Az okok rendkívül változatosak voltak. Tesómmal ugyanez történt, soha senkivel nem volt elégedett az anyukám akárkit vitt haza, senki nem volt méltó hozzá.

Ő is mondogatta, hogy ha rendes lányt/fiút viszünk haza, majd azt elfogadja. Ja, csak neki aztán senki nem volt jó, mindenkiben a hibát kereste.


Én egyszerűsítettem, a végén már nem mutattam be senkit és semmit nem beszélek meg vele, ami a magánéletemmel kapcsolatos. Szeretem, aranyos, segítőkész, de húztam egy falat az intim dolgaim elé, és azon még átkukucskálni se tud..... Most se ismeri azt, akivel együtt vagyok, amíg nem muszáj addig nem is fogja ismerni, még a nevét se mondtam meg. Minek, hogy belekössön abba is ahogy a levegőt veszi aztán meg engem nyaggasson vele?


A kérdést és a kérdező válaszait elolvasva mintha anyámat hallgattam volna.

2013. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 A kérdező kommentje:

Az eszem eldobom komolyan! A nagy beszélgetésben kiderült, hogy már össze is akarnak/akartak költözni, háát normális ez a lány?! Nekem senki ne mondja, hogy ezt is engednem kell. Még tanul, nincs munkája.Arról már nem is beszélve, hogy két éve hazudozik nekem! Ugyan is, ez a jó fiú, fene gyerek már 16 éves kora óta csábítgatja.Most lehet azzal jönni, hogy ez akkor komoly kapcsolat, de ha olyan komoly miért csak most nyár óta találkoznak nyíltan?!A legszebb, hogy a férjem tudta!Az a nem normális fel se fogja azt hiszem, hogy a munkájával játszik. Nem is értem a lányunkat, összeköltözni egy ilyennel?! Folyton úton van és kitudja milyen nőcskékkel volt a lányom mellett?! Most nagyon haragszom a lányomra és a férjemre is.Hihetetlen, hogy 2 éve(!) ezt csinálják! Magamra is haragszom amiért ennyire vak voltam.

Most már nem írok ide többet, úgy is én vagyok a gonosz-mocsok anya aki elviselhetetlen.Köszönöm többnyire a válaszokat!További jó estét!

2013. nov. 4. 19:02
 58/79 anonim ***** válasza:
92%

"Arról már nem is beszélve, hogy két éve hazudozik nekem! "


Emiatt magadban keresd csak a hibát, nem másokat kell vádolni.

Összeköltözés? Valószínűleg a kedves és megértő mama elől menekülne. Gratulálok, sikerül belehajszolnod valami hülyeségbe csak hogy tőled szabaduljon.

2013. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
88%

Hát, eszed, amit főztél.

Tudod, miért nem tudtál erről eddig? Tudod, miért tudott róla a férjed? Azért, mert a lányod ismer téged, és pontosan tudta, hogy a súlyos kisebbségi érzéseiddel, a végtelen előítéletességeddel hogyan fogsz reagálni.

és szerencsére tudta azt is, hogy az apjában viszont megbízhat.

Te, mint szülő, megbuktál.

2013. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
89%
Azt hiszem nem véletlenül titkolta. Vajon apukát miért avatta be? Talán benne megbízik?
2013. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!