Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy újra elhagytam a telefonomat?

Figyelt kérdés

Pár hete kaptam,mert az előzőt is elhagytam...

Ráadásul mindkettő csúcskategóriás volt.Amikor az előzőt elhagytam,mondták,hogy mindenkivel előfordul ilyen,a következőre jobban vigyázok.De szerintem ne gondolták,hogy az a telefon is csak 3 hétig fog tartani.


2013. nov. 16. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
94%
Volt egy osztálytársam, aki potom pénzekért eladta a telefonját mindig, amikor megjelent a legújabb típus, a szüleinek meg azt hazudta, hogy kirabolták, a szülei meg mindig megvették neki a legújabb telefont. Egy szülői értekezleten borult ki a bili, egy haverjának a szülei tudtak az egészről, aztán a szülők meg ott sírtak, hogy mi lesz az ő kisfiúkból. :)
2013. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
92%

"csak egyetem után dolgozhatok"

Miért is???

2013. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
94%

"Nem tehetek arról,hogy valaki elvitte és kicsit többet ittam,mint kellett volna."

NEM TEHETSZ RÓLA? :DDDDDDDD Miért? Leöntötték a torkodon vagy mi? :DDD

Amúgy én jópárszor ittam már többet a kelleténél, de telefont még soha nem hagytam el...érdekes... :)))

2013. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
3%

Egyszer egyszer mindenkivel meg esik én hagytam már el telefont igaz az nem ilyen volt mint a mostaniak sőt akkor én is még csak 11 éves voltam és csak akkor kezdtek bejönni a színes kijelzős telefonok, tehát ilyen okos meg kamerás telefonok még szinte sehol nem voltak akkor én is elhagytam egy 30 ezer forint körüli telefont. Szüleim mondták hogy ejnye bejnye, de mindenkivel megesik ez a dolog, tehát kaptam egy másikat amire már jobban vigyáztam bár igaz nem hagytam el de sajnos egyszer ripityára tört részben az én hibám is volt mert csak az udvarunkon raktam rá egy kupac téglára hogy mégse a zsebemből essen ki és a nővérem meg véletlen felborította a téglákat amik pont a telefonra borultak így darabokra tört szinte bár a sim kártya túl élte akkor hazsnáltan kaptam egy elég régi nokiát ami arra jó volt hogy telefonálni tudjak mert azért kellett a telefon olyan idősen mert busszal jártam iskolába mivel akkor még falun laktunk és a helyi iskola nem volt valami népszerű így egy közeli városba jártam suliba kb 10 perc buszozással és hogy ha valami gond van eltudjam érni őket hogy ne izguljanak ha késne a busz vagy valami, vagy ha bent kell maradni suliba és ezért nem megyek haza. De tanultam a dologból később 16 évesen vettem egy jó kamerás telefont bár még akkor sem voltak okos telefonok bár már közelített hozzájuk némelyik. De amióta bebizonyítottam hogy jobban tudok vigyázni a dolgaimra azóta már kapom a jó cuccokat, bár én telefonokba nem vagyok az az igényes fajta én 2-3 évente váltok ha úgyvan. Most is egy középkategóriás telefonom van igaz okos telefon csakmert kell egy olyan amin normálisan tudok netezni meg elég jó a kamerája ha fotózni akarok munkából hazafelé mert szokásom körülnézni 1-2 helyen, tehát én is inkább ezért vettem okos telefont meg ugye van keresetem is, telt volna jobbra is de az azért nem kellett mert oké hogy vigyázok rá csak ugye a munkahelyemen nálam kell legyen mert nem mindig vagyunk telefon közelben ami a cégen belül van tehát indokolt is hogy nálunk legyen, de vigyázok rá, nem hagytam el mindig megnézem hogy a zsebemben van-e és soha nem teszem táskába még az autóba is csak akkor rakom rá a műszerfalra ha hosszabb útra megyek és előfordul hogy hívni fognak de amint kiszállok még ha csak parkoló jegyért megyek vagy csak fél percre szaladok be valahová, telefon egyből a zsebembe kerül.

És a barátnőmnek is erről ugatok hogy mindig a zsebébe tartsa vagy olyan helyen a táskájába ahol érzi is hogy megvan plusz nehezebben lehet kivenni belőle, és ha az utcán veszi elő mindig erősen tartsa és a másik kezével felülről is fogja nehogy kitépjék a kezéből hirtelen és ha telefonál akkor rendesen fedje le a tenyerével és tényleg csak akkor vegye elő ha baromira fontos és ameddig csak kell tehát ne nyomkodja ész nélkül meg semmi, nem egy sztorit olvasni a neten hogy így meg így tépik ki más kezéből a telefonokat. Volt hogy az utcán amikor mentem akkor előttem messzebb volt egy csaj aki nyomkodta a telefonját és menet közbe egy srác mellé ment és kikapta a kezéből majd futni kezdett és elég sokan voltak az utcán a lány közelében is volt legalább két nálam nagyobb darab tekintélyesebb férfi akik leállították volna a gyereket de mind csak néztek és én oké hogy alacsonyabb vagyok de nem egy kis darab én egyből a csávó elé ugrottam bár úgy tettem mintha meg sem láttam volna pont hogy ne szúrja ki és egyből oldalról belé mentem majd amikor a csávó hirtelen megbillent hozzá löktem az oszlophoz és kikaptam a kezéből az elcsórt mobilt, majd igaz elszaladt bár nem értem volna utol mert nem vagyok egy gyorsan futó emberke de az utcán elég sokan voltunk senki nem segített volna én is csak arra az időre tudtam beavatkozni hogy legalább lelassítsam az illetőt még szerencse hogy legalább a mobilt kibírtam kapni a kezéből, bár igaz leesett a földre picit be is repedt de nem volt komolyabb baja és a csajnak is vissza bírtam adni. És az utcán is egy idősebb hölgy mondta nekem hogy végre egy olyan ember aki legalább megpróbált segíteni mert sokan még erre sem képesek. De a sima elvesztés megint olyan dolog hogy csak figyelni kéne. Én is amint kilépek a munkahelyem öltözőjéből egyből tapogatom a zsebem hogy minden megvan-e és volt amikor siettem akkor a bejáratnál éreztem hogy valami nincs a zsebembe és akkor fordultam vissza a pénztárcámért.

Én erre mindig odafigyelek ez nevelés kérdése igazából hogy ezt mennyire nevelik bele az emberbe. Neked is mondom hogy jobban figyelj oda, bocsi hogy most nem pont a kérdésre válaszolok de ha már egymás után kétszer hagyod el a telefonod főleg ilyen rövid időn belül akkor ne csodálkozz hogy a szüleid le szídnak és szerintem annak is örülj ha egy egyszerű pár ezer forintos telefont kapsz hogy legalább elérhető legyél.

A telefonodat tiltassátok le imei alapján mert a rendőrök biztos nem mérik be ha elhagytad. A szüleid elé állj oda mondd el hogy egy béna figyelmetlen sz@r vagy és mondd meg nekik hogy nem kérsz okos telefont csak egy egyszerű nyomógombosat mert nem tudsz vigyázni rá. Gondolom a szüleidnek sincs annyi pénze hogy havonta vegyenek neked új nem túl olcsó telefont. Én szüleimnek is telne rá de sajnálják rá a pénzt anyám is vágyik már egy okos telefonra van is érintősre bár nem okos de sajnálja rá a pénzt és apámnak is megmondta hogy ne vegyen neki mert fél hogy esetleg elveszti. Apám meg csak azért nem veszi mert fél hogy a falhoz vágja dühében mert neki is volt érintőse és pár perc után annyira felidegesítette hogy a falhoz vágta. Igaz hogy úgy vette használtan kéz alól de az csak egy dolog.

Ha nagyon nagyon jó fej a telefonod megtalálója akkor valószínű vissza adja neked mert ha nagyon akarja megtudja oldani mondjuk a fényképek alapján vagy csak felhívja valamelyik ismerősöd és elmondja hogy mivan.

Én is találtam már egy iskola előtt telefont eleinte vissza se adtam volna de amikor megnéztem a képeket hát megfájdult a szívem mert tényleg egy velem egy idős lány volt rajta és olyan képek voltak rajta amiket szerintem az életben nem tudott volna pótolni és ahogy ismerem a mai embereket sokan nem mentenek le mindent a pc-jükre vagy valami, meg ugye jegyzetek voltak benne meg minden amit el lehet képzelni így megsajnáltam, persze gondoltam hogy csak a memória kártyát adom vissza bár az elég hülyén jött volna ki így felhívtam a telefonról az anyját elmondtam neki hogy akkor találtam ezt a telefont egy árokba hajítva lemerülve töltőt úgy kértem hozzá havertól és megsajnáltam a lányát így megkérdeztem tőle hogy hova vigyem.

Fogtam elvittem a megadott helyre a kiscsaj nagyon örült neki még ki is fizették volna de mondtam hogy hagyják de addig erőlködtem hogy végül egy kávét kénytelen voltam elfogadni mert sörre hívtak volna meg csak autóval voltam tehát nem tehettem meg.

és az eredménye az lett hogy összebarátkoztam a csajjal velem egy idős volt de a húga sem volt sokkal fiatalabb nálam 18 éves volt és vele is összebarátkoztam sőt ő a barátnőm akivel most vagyok együtt. De a lényeg ezzel az hogy lehet visszafogod kapni ha olyan ember találta meg aki tényleg megsajnálja az embert és inkább vissza adja. Mert én is megtehettem volna hogy megtartom és el leszek vele vagy eladom ismerősnek de nem volt hozzá lelki erőm. És tudom jól milyen ha egy ember elhagy egy telefont, főleg egy olyat amin pótolhatatlan adatok vannak, ugyanígy jártam egy pendrájvval is azon is olyan videók meg képek voltak amiket esélyem nem volt pótolni persze volt belőlük néhány lementve máshová de volt pár amit már nem tudok pótolni

2013. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
92%
Nem vennék többet semmilyen telefont neked!
2013. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:

# 12

Ha a szüleim nem engedik (és én nem is akarok),akkor nem fogok dolgozni.Nincs rá időm és kétlem,hogy olyan sok pénzt tudnék keresni kamaszként,hogy megérje feladni a szabadidőmet érte.

Jobban ismerem magam,nem bírom ki telefon nélkül.Azon netezek a suliban és napközben,ha nem vagyok itthon.

A szülinapomon csak ihatok már annyit,amennyit szeretnék,majd tuti,hogy tőled fogok engedélyt kérni...


# 14

Mert bármilyen végzettség nélkül kétlem,hogy felvennének olyan munkahelyre,ahol normális fizetést kapok.

2013. nov. 16. 12:55
 17/71 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell kitenni az asztalra a telefont...

Ha a zsebedben lett volna ez nem történik meg...

Gondolom azért kellett kirakni hogy "mások lássák mid van"...

Nálam is kiverte a biztosítékot a stílusod, a "olcsóbbak nem tetszenek annyira", "vannak bizonyos igényeim", meg "úgy is tudnák hogy nem gondolom komolyan"...

Sajna manapság egyre jobban felőfordul az ilyesmi.

Nem is tudom milyen generáció nő fel így...

2013. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem kapnál egy 1000 ft-os teszkós telefont, ahogy már valaki írta. Ha jobbat akarsz, dolgozz érte. Csak egyetem után dolgozhatsz? Miért is?

Az én apám igen tehetős ember, de 17 éves koromra intézett nekem egy fasza kis igazi gyári melós, futószalagos nyári munkát: olyan igazi gatyarohasztósat, büdöset, minimálbéreset. Azt mondta, ezentúl akkor ad pénzt, ha megtudom még az egyetem, értelmiségi lét előtt, milyen a kemény munka sz*rért-h*gyért. Ma már hálás vagyok neki ezért a húzásáért, bár akkor én is dühöngtem, hogy lehet velem ilyen "szemét", miközben a barátaim az egész nyarat végigfesztiválozták, végigdrogozták, végigszáguldozták az Audival az apjuk pénzén. Nagyon komoly gondjaid lesznek még az életben ilyen hozzáállással. Üdv.

2013. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:

# 19

Mert hová tegyem,hogyha ruhában és harisnyában vagyok,amin nincsen zseb,a táskám és a kabátom pedig nem volt a közelben?

A mi baráti körünkben nem a telefonokkal szokás "menőzni",a legtöbb barátomnak is hasonló kategóriájú a mobilja.

2013. nov. 16. 13:02
 20/71 anonim ***** válasza:
100%
Majd kapsz egy posta baglyot.
2013. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!